RADIOSITE Fórum

  • Sirius Rádió - Kiskunfélegyháza, Kiskunmajsa

 #12990  Szerző: nyikolaj
 
Hm...Érdekes kis rádio lehetett! :) Volt ott egy idős hölgy is,amikor kivánságműsor volt ö irta fel a kéréseket,amit telefonon kértek.(kár,hogy nem ismétli meg az m1.-nekem tetszett) ;) Ha jol emlékszem(bár nem tenném rá a fejemet)az volt az alcime a műsornak,hogy a:Mi kis rádionk. :) -Sakál!Téged,hogy fogadtak ott?(melyik Mhz-en volt foghato?)
 #12985  Szerző: Sakál
 
Hallgatók: nagyon fiataltól a nagyon idősig minden korosztályból, és általában az alacsonyabban iskolázott rétegekből, de nagyon aranyosak voltak. Volt egy alkoholista fazon, aki szinte minden héten hozta egy papírra felírva a zenei kérését.
Minőség: a tulaj egyszer azt mondta, hogy amatőrök vagyunk, de a legmagasabb színvonalon. :P Hallgatható volt végülis a dolog sztem, zeneileg tulajdonképpen minden volt a programban, tartalom szempontjából pedig az volt a fő irányvonala az öregnek, hogy minél jobban tájékoztatva legyenek a környékbeliek a helyi eseményekről. Volt például egy időben közvetítés az önkormányzati ülésekről. Tulajdonképpen egy marha nagy össze-visszaság volt a műsor, szóval volt benne minden mint Mari néni tökös-mákos rétesében. :-D Szombat este pl. 6-8ig politikai műsor, 8tól trancemix. Sztem ebből érezhető mit akarok mondani. Vételkörzet Gyömrőt és kb. 10 km-es körzetét lefedte. Monoban szólt amúgy.
Az adót először -amikor már ott voltam - '98 decemberében vitték el, utána pedig 2002 novemberében. Ez már állítólag az akkor induló Gong Rádió és a később velük együttműködő kör hatására történt. Előtte is amúgy folyamatosan próbálta az öreg legalizálni a rádiót, kapcsolatban volt az ORTT-vel, HIF-fel, majd a Sirius is pályázott a kereskedelmi frekire, hát kb. annyi esélye volt sztem mint a hintalónak az absoni derbin. De kb. egy év múlva meglett a kisköz freki. Akkor már gyakorlatilag csak sztem a tulaj volt ott azok közül, akik régen csinálták.
Pasa: tényleg meghalt a tulaj?
 #12975  Szerző: LuciFerko
 
hogy milyen hallgatók voltak, milyen volt a minőség, mikor vitték el az adót :)
 #12969  Szerző: Sakál
 
Egy pesti DX-er ismerősöm ajánlotta még 97ben h ha rádiózni szeretnék akkor vegyem fel velük a kapcsolatot. így lett, és elindult a dolog. A tulaj nagyon komolyan vette, de elég amatőr volt a dolog, ettől függetlenül sztem volt varázsa a történetnek, viszonylag sokan hallgatták, pl. egy 3 órás vasárnap délutáni kívánságműsor fullra meg tudott telni legtöbbször. Amíg ott voltam 2szer vitték el az adót, a második alkalommal szakadt meg a kapcsolatom velük, azt hiszem utána lett legális a rádió. Mire vagy kíváncsi amúgy konkrétan? Mesélek szívesen.
 #12967  Szerző: LuciFerko
 
na mesélj már arról :)
 #12961  Szerző: Sakál
 
Pasa írta:A gyömrői Sirius kalózként indult (igaz, több mint 10 évig az is volt)
5 évig vezettem ott műsort, régi szép idők... :P
 #12937  Szerző: jimmer
 
azt hogy hogyan működött tovább már nem forszíroztam, csupán hogy az eredeti sirius volt kalóz. ezzel még nem állítottam olyat ami nem igaz.
 #12933  Szerző: Pasa
 
jimmer írta:tudod min vagyok kiakadva?

azon, hogy itt olyan sokan tartják (nagyra) magukat , hogy ők így meg úgy tudnak?! rádiózni, meg képben vannak, aztán itt derül ki hogy mégse, bezzeg a szája nagy elég sok embernek. :o
Az a baj, hogy te sem vagy ám teljesen képben. A gyömrői Sirius kalózként indult (igaz, több mint 10 évig az is volt), de aztán legálisan kisközként működött tovább. Sajnos az öreg tulaj meghalt, és így megszűnt a rádió is. :(
 #12927  Szerző: jimmer
 
tudod min vagyok kiakadva?

azon, hogy itt olyan sokan tartják (nagyra) magukat , hogy ők így meg úgy tudnak?! rádiózni, meg képben vannak, aztán itt derül ki hogy mégse, bezzeg a szája nagy elég sok embernek. :o
 #12922  Szerző: rsite1
 
Most mit kell ennyire kiakadni ezen? Birkózószart reggeliztél? :vomit:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13