RADIOSITE Fórum

  • Eurosport

 #18092  Szerző: mlaszlo
 
Szabi írta:Igazából - nekik ez üzletileg ugyan nem érné meg, de - az lenne a korrekt, ha levennék az SD Eurosportot és az SD HBO-t és csak a HD-k mennének, természetesen magyar és eredeti hangsávokkal. Mondjuk az HBO esetében nem hiszem, hogy a bevételnövelés áll a háttérben, inkább az HBO érdekes, hogy feladják az SD-t is.
Ezt csak abban az esetben tartanám jó ötletnek, ha 100%-ban 16:9-es sugárzásra állnának át. Ugyanis ha 4:3-as műsor megy a HD csatornán, akkor ugy a kép két szélén fekete csík van. A HD adáshoz viszont nem küldenek kapcsoló jelet, így ha normál tv-je van az előfizetőnek és letter box-ra van állítva a beltéri, akkor bizony az eredmény egy kis képkocka lesz a tv képernyőjének közepén. Ha van a beltérin Pan&scan nézet, akkor az megoldás lehet, bár ez is macerás, hogy állandóan állítgatni kell, de ha nincs, akkor a 4:3-as tv-vel rendelkezőkkel kiszúrás lenne.
 #18090  Szerző: MrG
 
Igazából - nekik ez üzletileg ugyan nem érné meg, de - az lenne a korrekt, ha levennék az SD Eurosportot és az SD HBO-t és csak a HD-k mennének, természetesen magyar és eredeti hangsávokkal. Mondjuk az HBO esetében nem hiszem, hogy a bevételnövelés áll a háttérben, inkább az HBO érdekes, hogy feladják az SD-t is.
 #18089  Szerző: mlaszlo
 
Chester írta:És ha nem fizet érte? Ezt nem tudhatjuk, lehet h ingyen kapja, hisz ő az eggyetlen aki az Es összes adóját adja, és az es2-t analógra is betette. Cikk is volt róla neten.

Az esHD meg már a franc se tudja dolog. A T fórumon váltig állítják hogy műszaki gond miatt nincs rajta. Mondjuk nemtudom... Még rá is kérdeztünk h az h lehet h másnál magyar? De csak azt írják h ők pedig így kapják, és nem veszik le róla... Nemtudom mi az igazság már, komolyan..
Szerintem csak próbálják kimagyarázni magukat és nincs semmilyen műszaki akadálya (valószínűleg a fejállomáson lévő vevőt csak át kellene állítani a magyar hangsávra), inkább arról van szó, hogy spórolnak a magyar hangsávon, mert az angol az olcsóbb, ami azért egy prémium csomagnál nem éppen egy korrekt dolog.

Az Eurosport News-ért pedig biztos, hogy valamennyit fizetnek, ma már sajnos semmi sincs ingyen.
 #18088  Szerző: Zoshi
 
Ezt a nb fórumon olyanok mondták először, akik rühellik a T-t. Ezért nem hiszem el nekik, attól lehet ez az igazság.
Amúgy azért se hiszem el, hisz az eshd nem alapcsatorna, hanem + minicsomagban van. Ezért került az Fm is minibe, mer többet kértek tőle mint eddig.
 #18085  Szerző: Zoshi
 
És ha nem fizet érte? Ezt nem tudhatjuk, lehet h ingyen kapja, hisz ő az eggyetlen aki az Es összes adóját adja, és az es2-t analógra is betette. Cikk is volt róla neten.

Az esHD meg már a franc se tudja dolog. A T fórumon váltig állítják hogy műszaki gond miatt nincs rajta. Mondjuk nemtudom... Még rá is kérdeztünk h az h lehet h másnál magyar? De csak azt írják h ők pedig így kapják, és nem veszik le róla... Nemtudom mi az igazság már, komolyan..
 #18084  Szerző: mlaszlo
 
Szabi írta: Hat igen, T-Home Sat... :roll:
Ez érdekes a T részéről, hogy egy szinte nulla nézettségű csatornáért jogdíjat fizet és még műholdra is feladja, de az Eurosport HD-n, amit valószínűleg többen néznek, spórol a magyar hangsávon...
 #18083  Szerző: mlaszlo
 
Chester írta:Hírblokk, és ilyen videó bejászások, ezek váltakoznak. Nemhiszem h meg akarják esetleg szüntetni. Az utobbi időbe sorra kerültek fel rá a hangsávok. Jelenleg már 6 van.

Amúgy gondolom azért van, hogy aki sport hírekre kiváncsi, bármikor megtudja azt nézni. Ami még érdeges, h nálunk az új ászf-be azt írják hozzá h magyar/angol. Aszthittem h ez is kap magyar hangsávot, de egyenlőre még nincs, és sztem nem is lesz csak elírás.
Lehet, hogy igazad van, de az Eurosport2-őn is rengetegszer lemegy ez a hírek, ráadásul magyarul, így nem hiszem hogy sokakat érdekelne.
Amúgy szerintem semmibe se kerülne nekik magyar hangsávot rakni erre a csatornára, mivel ugyanaz a hírblokk, mint az Eurosport2-őn, nyugodtan rátehetnék azt a kommentárt, maximum szólni kellene a kommentárnak, hogy ne azt mondja, hogy az Eurosport2 hírei következnek, hanem csak simán az Eurosport hírei.
 #18082  Szerző: MrG
 
mlaszlo írta:Néhány perce visszajöttek magyar hanggal a csatornák, bár a teletext órájával még vannak gondok :)
Egyébként ennek az Eurosport News csatornának nem tudom mi értelme van. Úgy láttam, hogy ugyanaz a 10 perces hírblokk pörög rajta, ami az Eurosport2-őn is sokszor lemegy. Meglepő, hogy egyáltalán van szolgáltató, amelyik ezt felveszi a kínálatba és még pénzt is ad érte :o
Hat igen, T-Home Sat... :roll:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12