RADIOSITE Fórum

  • Eurosport

 #13777  Szerző: Mauro
 
Chester írta:Pár hónapja írtam hogy megjelentek újabb hangsávok az Eurosport News-on. Nos, az egyikre ha rámegyek, akkor leveszi a kommentárt, és lehet hallani pl a közönséget, v ha vki interjút ad annak az eredeti anyanyelvét, pl Brazil, stb. Sztem ilyet lehetne a többi sport adón is, hátha vki kommentár nélkül akarja nézni a meccseket. :)
Eurosport HD is van ilyen hangsáv.
 #13774  Szerző: Zoshi
 
Pár hónapja írtam hogy megjelentek újabb hangsávok az Eurosport News-on. Nos, az egyikre ha rámegyek, akkor leveszi a kommentárt, és lehet hallani pl a közönséget, v ha vki interjút ad annak az eredeti anyanyelvét, pl Brazil, stb. Sztem ilyet lehetne a többi sport adón is, hátha vki kommentár nélkül akarja nézni a meccseket. :)
 #11833  Szerző: Pasa
 
90-es évek elején majdnem csődbe is ment, mert nem tudták megfizetni az egész Európára érvényes jogdíjakat. Így csak biliárd meg hasonlóan érdektelen sportok voltak rajta.
 #11827  Szerző: mlaszlo
 
20. évfordulóját ünnepli az Eurosport

"Az Eurosport, Európa vezető sport multimédia platformja 20. évfordulóját ünnepli 2009-ben.

A csatornát 1989-ben indította útjára az Európai Műsorsugárzók Uniója mint az első olyan páneurópai adót, amely kizárólag sportprogramokat közvetít. A francia TF1 tulajdonában levő Eurosport Csoport az elmúlt húsz évben jól alkalmazkodott a folyamatosan változó médiapiaci körülményekhez, és hamarosan a kontinens vezető szereplője lett a szórakoztatóipar sporttal foglakozó szegmesében."

"Az Eurosport Csoport 2009-ben számos fontos digitális újítás és üzleti fejlesztés bejelentését tervezi.
A különleges alkalomból az Eurosport csatornáin, webes felületén, valamint multimédia-platformjain május 16. és 25. között az elmúlt két évtized sporttörténetét összefoglaló sorozat lesz látható, az ünnepségsorozat megkoronázásaképp pedig a csatorna egész napos ünnepi műsort közvetít május 25-én."

"Az Eurosport a kábel- és műholdas műsorszolgáltatás egyik úttörőjeként 1989-ben több nyelven kezdte meg működését. Eredetileg angol, német és holland nyelven sugározta programját, 1992-től franciául is, 1996-ban pedig már tíz nyelven, köztük magyarul is követhették a tévénézők. Jelenleg húsz nyelven közvetíti műsorait, napi 22 millió nézőjének 95 százaléka anyanyelvén nézheti az adásokat."
 #8395  Szerző: Mauro
 
mlaszlo írta:
Mauro írta: De ezt is csak nálunk vagy igy Angliába SD is 16:9es.
Ezt sajnos nem tudom, de mivel a német Eurosport is 4:3-as (ahol pedig lenne igény a 16:9-es közvetítésekre), így nem kizárt hogy az angol SD Eurosport is 4:3-as.
Pedig Premiere-be benne sincs Eurosport HD.
 #8327  Szerző: mlaszlo
 
Mauro írta: De ezt is csak nálunk vagy igy Angliába SD is 16:9es.
Ezt sajnos nem tudom, de mivel a német Eurosport is 4:3-as (ahol pedig lenne igény a 16:9-es közvetítésekre), így nem kizárt hogy az angol SD Eurosport is 4:3-as.
 #8316  Szerző: Mauro
 
mlaszlo írta:
Mauro írta:Eurosport, Eurosport2, Sportklub miért nem ad 16:9be?
Az Eurosport konkrétan azért nem ad 16:9-ben, mert próbálja a nézőket a HD csatornára terelni, ugyanis így a 16:9-s, LCD és Plazma tv-vel rendelkező nézők nagyobb eséllyel fizetnek elő a 16:9-es képarányú HD változatra és nem elégszenek meg az SD változattal.
De ezt is csak nálunk vagy igy Angliába SD is 16:9es.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12