RADIOSITE Fórum

  • Eurosport

 #8299  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta: A műsoridőn kivüli TV-Shop már vagy fél éve magyar nyelvű. Ha jól emlékszem már WS Teleshopos vásárlási műsorablakot is láttam rajta. Tehát valamilyen szinten ki van ez használva.
Ebben igazad van, de az a sima Eurosport-on megy és többnyelvű tv-shop, vagyis ugyanúgy, mint egy sportközvetítésnek van cseh, lengyel, magyar, holland, stb. hangsávja. Én arra gondoltam, hogy az Eurosport2 helyi verzióját nem használják ki pl. helyi reklámidő értékesítésre az angol foci szünetében.
 #8298  Szerző: tomee87
 
mlaszlo írta: Igazából engem ez egy kicsit meg is lep, hogy nem is használják ki a helyi verzió lehetőségeit, pl. helyi reklámidő értékesítés, az angol foci szünetében is időnként valamilyen angol reklámot raknak csak be.
A műsoridőn kivüli TV-Shop már vagy fél éve magyar nyelvű. Ha jól emlékszem már WS Teleshopos vásárlási műsorablakot is láttam rajta. Tehát valamilyen szinten ki van ez használva.
 #8290  Szerző: djlacee
 
mlaszlo írta:Egyedül a németeknek és a franciáknak van saját verziójuk.
meg oroszoknak, olaszoknak
 #8286  Szerző: mlaszlo
 
djlacee írta:Eurosport HD -n is lehet amúgy magyar hangsávot választani?
Egyébként nálunk miért az UK EUROSPORT van magyar hanggal, miért nincs önálló műsor? Jó, nyilván drágább lenne, de ha EUROSPORT2 meg van saját/román, akkor a simát miért nem lehet így megcsinálni?
Igen, az Eurosport HD-nek is van magyar hangsávja.
Nálunk egyébként nem az Eurosport UK megy, ugyanis az az angolok van saját Eurosport-ja, ha jól tudom British Eurosport a neve és a logóban is szerepel a British szó. Mi valamilyen összevont verziót kapunk (nem tudom mi lehet a pontos neve), hogy miért az érdekes kérdés, valószínűleg így olcsóbb a műholdas továbbítás, hogy a képet csak egyszer kell műholdra feladni és csak a hangsávokat kell külön hozzárakni és nem kell 8-10 országnak külön képanyagot is feladni. Egyedül a németeknek és a franciáknak van saját verziójuk.
Az Eurosport2 sem igazán helyi verzió, mert mindössze annyit jelent, hogy az angol foci idejére leválik a nemzetköziről és a premier lague-t adja, de ezt leszámítva ugyanaz a műsora, mint a nemzetközi változatnak, az ajánlók és a reklámok is mind angol nyelvűek (néha szoktak csak berakni ajánlót az angol fociról, ami kivételesen magyar nyelvű, de minden más ajánló angol). Igazából engem ez egy kicsit meg is lep, hogy nem is használják ki a helyi verzió lehetőségeit, pl. helyi reklámidő értékesítés, az angol foci szünetében is időnként valamilyen angol reklámot raknak csak be.
 #8279  Szerző: djlacee
 
Eurosport HD -n is lehet amúgy magyar hangsávot választani?
Egyébként nálunk miért az UK EUROSPORT van magyar hanggal, miért nincs önálló műsor? Jó, nyilván drágább lenne, de ha EUROSPORT2 meg van saját/román, akkor a simát miért nem lehet így megcsinálni?
 #8277  Szerző: mlaszlo
 
Mauro írta:Eurosport, Eurosport2, Sportklub miért nem ad 16:9be?
Az Eurosport konkrétan azért nem ad 16:9-ben, mert próbálja a nézőket a HD csatornára terelni, ugyanis így a 16:9-s, LCD és Plazma tv-vel rendelkező nézők nagyobb eséllyel fizetnek elő a 16:9-es képarányú HD változatra és nem elégszenek meg az SD változattal.
 #8269  Szerző: mg
 
Mauro írta:Eurosport, Eurosport2, Sportklub miért nem ad 16:9be?
mert a jelenlegi gazdasági helyzetben spórolni kell, nem engedhetjük meg magunknak a látótér kiszélesítését.

egyébként az alul-felül fekete csík az nem 16:9 ám, a 16:9 az a HD vagy az anamorf SD, de olyat csak az m2 tud. az alul-felül fekete csík az csak parasztvakítás, nem elég kicsi az 576 sor, vegyük le még 432-be, és akkor dejó, szélesvásznú. á.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12