RADIOSITE Fórum

  • Megszűnt TV csatornák

 #94985  Szerző: mimi
 
FLaci81 írta: Tudomásom szerint az m+-ból lett a Cool...
Volt egy Humor1 nevű csati is, ami a Sport1 tulajdonosi körébe tartozott, ezt vonták össze az m+-al, így lett.
 #94984  Szerző: nyikolaj
 
A közvetlen északi szomszédunknak is volt egy nem túl hosszú életű csatija a thor műholdon anno a 90es évek végén VTV volt a neve.Mindig néztem rajta a Popey-t még ha nem is tudtam szlovákkul! :D
 #94983  Szerző: nyikolaj
 
5ös csatorna nevű csati is volt az amoson.Igaz nagyon tiszavirág életű!
 #94980  Szerző: LuciFerko
 
A pécsi adó még mindig megy a 65.75-ön :smoke:
 #94978  Szerző: Glenn
 
FLaci81 írta:Aki(k) Miskolc vagy a Tokaji tv adó vonzáskörzetében éltek, azt hiszem a 04-es adónak (ami az akkori magyar 1-et sugározta) a hangja bejött a CCIR FM sáv elején, de durva volt...
Volt olyan ismerősöm, akinek a Junosztján nem volt hang csak kép és külön rádióval oldotta meg a jó minőségű hangját a magyar 1-nek, durva.
Már jó rég lekapcsolták azóta ezt az adót állítólag azért, mert zavart pár rádiót ebben a tartományban...
Na van itt valami félreértés. A Junosztyon tuti volt hangja a Tokajnak, mivel az is OIRT volt. Ha mégsem, akkor abba valaki - a kor szokásának megfelelően Nyugat-Magyarországon - belenyúlt, hogy inkább az 5,5 MHz kép-hang távolságú CCIR normát vegye, az osztrák vagy jugó tévéadóknak megfelelően.
A hangvivő amúgy a 91,75 MHz volt, itt Bp-n is vehető volt. Jött még a Poprád STV1 hangja is az OIRT 5-ös tévécsatiról a 99,75-ön, és Pécs OIRT 2 a 65,75-ön. Ezek, mint sima FM adók, sugározták a hangot.
Amúgy valóban az FM-sáv zavarása miatt kapcsolták le, azóta oszthatják ki ezeket a frekiket ott is ( a szlovákot konkrétan 1999-ben kapcsolták le, emlékszem az OFF-ra).
 #94975  Szerző: nyikolaj
 
Így van. :) Érdekes volt.
 #94971  Szerző: FLaci81
 
Aki(k) Miskolc vagy a Tokaji tv adó vonzáskörzetében éltek, azt hiszem a 04-es adónak (ami az akkori magyar 1-et sugározta) a hangja bejött a CCIR FM sáv elején, de durva volt...
Volt olyan ismerősöm, akinek a Junosztján nem volt hang csak kép és külön rádióval oldotta meg a jó minőségű hangját a magyar 1-nek, durva.

Már jó rég lekapcsolták azóta ezt az adót állítólag azért, mert zavart pár rádiót ebben a tartományban...
 #94965  Szerző: Chucky
 
csokie írta:Offtopik de ha már itt járunk: TMF (The Music Factory) nevezetű zenecsatorna manapság fogható-e ingyenesen, és ha igen, melyik holdon, meg paraméterei stb. Csomó videoklip onnan van meg nekem :)
Az eredeti holland TMF az Astráról vehetö irdeto 2 kódolással.
 #94964  Szerző: csokie
 
Offtopik de ha már itt járunk: TMF (The Music Factory) nevezetű zenecsatorna manapság fogható-e ingyenesen, és ha igen, melyik holdon, meg paraméterei stb. Csomó videoklip onnan van meg nekem :)
 #94959  Szerző: FLaci81
 
nyikolaj írta:Nem tudom,hogy ki tudta itt fogni műholdon,vagy kábelen az ezred forduló elején pár évig az F+ és a M+ csatornát? Éz amos műholdról fogtam digit analógban,és ha jól emlékszem román-magyar nyelvű műsorok mentek rajta.Magyar vonatkozásban főleg rtl klubos műsorokat ismételtek.Érdekes volt. :)
Tudomásom szerint az m+-ból lett a Cool...
Hát igen, régi szép idők, sok csatornát tudtam nézni a nyugati 4 fokon, (pár kódoltat is), emlékeim szerint a Sportklub is fogható volt az indulás elején pár hónapig free csatornaként.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10