RADIOSITE Fórum

  • Vásárhelyi TV Hódmezővásárhely

 #186560  Szerző: Promenád
 
joe írta: 2020.03.04. 19:49 Ez a "rájuk szóltak", a kábel szolgáltatókra értem, mert törvény írja elő, hogy a közszolgálati műsorok mellett, helyi közösségi médiák jelét is továbbítaniuk kell. Telekomos ismerőssel beszéltem, náluk is várható a csatorna megjelenése IPTV-n.
Azt meg te is nagyon jól tudod, hogy nem úgy megy ez sose, hogy "rászólunk" a kábelszolgáltatókra.... ;)
 #186557  Szerző: joe
 
Ez a "rájuk szóltak", a kábel szolgáltatókra értem, mert törvény írja elő, hogy a közszolgálati műsorok mellett, helyi közösségi médiák jelét is továbbítaniuk kell. Telekomos ismerőssel beszéltem, náluk is várható a csatorna megjelenése IPTV-n.
 #186556  Szerző: Promenád
 
Promenád írta: 2020.03.04. 15:41
joe írta: 2020.03.01. 12:48
Promenád írta:https://www.hodpress.hu/2020/02/29/brea ... wDah4p7B2Y - Joe megkapaszkodhatsz : Kapkodtak érte.
Vajon ez üzleti döntés, vagy "rájuk szóltak felülről"...?
Ha rájuk szóltak volna felülről , akkor a digitális földfelszíni frekvencián is mennének. Legalább is én úgy gondolom, de mivel ez jelen helyzetben sok pénz kellene hozzá és a város nagyon nagy része be van kábelezve valamelyik szolgáltatóhoz, így ez felesleges. Egyedül a város környéki tanyán lakók szívták meg ezt.

Egyébként a hajdani 16:00 és 24:00 óra közötti szerkesztett műsorhoz képest nagyon visszafejlődtek. 17:30-tól egy jó 3 órahosszában van igazán műsor, aminek az 50 százaléka eddig a Szegedi Városi TV-től átvett konzervek teszik ki. A Telekomnál nem elérhetőek, pedig a városban több előfizetőjük van, mint a DIGI-nek. Valahogy átgondolatlan kapkodásnak érzem az egészet főleg úgy, hogy nem egy közhasznú társaság működteti a tévét, hanem egy hírcentrum részeként.
 #186555  Szerző: Promenád
 
joe írta: 2020.03.01. 12:48
Promenád írta:https://www.hodpress.hu/2020/02/29/brea ... wDah4p7B2Y - Joe megkapaszkodhatsz : Kapkodtak érte.
Vajon ez üzleti döntés, vagy "rájuk szóltak felülről"...?
Ha rájuk szóltak volna felülről , akkor a digitális földfelszíni frekvencián is mennének. Legalább is én úgy gondolom. Egyébként a hajdani 16:00 és 24:00 óra közötti szerkesztett műsorhoz képest nagyon visszafejlődtek. 17:30-tól egy jó 3 órahosszában van igazán műsor, aminek az 50 százaléka eddig a Szegedi Városi TV-től átvett konzervek teszik ki. A Telekomnál nem elérhetőek, pedig a városban több előfizetőjük van, mint a DIGI-nek. Valahogy átgondolatlan kapkodásnak érzem az egészet főleg úgy, hogy nem egy közhasznú társaság működteti a tévét, hanem egy hírcentrum részeként.
 #186433  Szerző: Promenád
 
joe írta: 2020.02.04. 20:28
Promenád írta:https://www.hodpress.hu/2020/02/03/mar- ... dgQCH_GU_w - Ha minden igaz hamarosan jöhet vissza a topiktemetőből is, hacsak nem lesz a tévé nevén változtatás.
...és a helyi kábelszolgáltatók (Telekom ill. Invitel-Digi) kapkodni fognak a csatornáért... :hehe:

Így van, igazad van. A földfelszíni meg egy jó hossza procedúra, ha egyáltalán szeretnék, ha antennával is nézhető legyen.