RADIOSITE Fórum

  • Lánchíd Rádió

 #44622  Szerző: Galaxy
 
puszilgatógép írta:Szakmai tudás és gyakorlat kell hozzá, csak sajnos a legtöbb rádiónál nem áldoznak pénzt szakemberre, hanem a szomszéd józsival állítgattatják, aztán úgy is szól...
A Lánchíd jól szól annak ellenére, hogy Omnia1 van nekik, de mondjuk az Omniát a Jazzy és a Café is jól belőtte. Az Omniakhoz türelem kell, de jó beállítással túlszólják az Orbant simán.
Szakmai tudás, ami audiotechnikai ismereteket, és broadcast ismereteket is magában foglal, a jó fül muszáj, a gyakorlat pedig majd jön idővel... legtöbb rádió megkapja a processzort egy alap presettel, aztán elkezd bennük dolgozni valami, hogy csak hozzá kellene nyúlni. a műszakis embert felküldik, az tekerget, a z eredmény siralmas, jön az adó karbantartója, visszatesz egy gyári presetet, jé de jól szóóóól :) kevés olyan rádió van, ahol helyben megtalálható olyan ember, vagy szereznek olyat aki jó irányba tekerget processzort...6-7 éve nyúltam hozzá életem első adásprocesszorához, azóta mindenféle orban, omnia, axel és bw processzort volt szerencsém tekergetni. Az orban és az omnia logika eléggé különböző, az orban alapvetően jó, azt inkább elrontani művészet, az omniához meg tényleg idő kell. egy éve volt szerencsém kölcsönkapni egy hétre egy omnia 5-öst, tekergettem is szorgalmasan, vissza se akartam adni a végén :D a presetet megtartották az utókor számára ahogy hallottam... Az omnia 1 most a slágerproci, jancsi azt pakolja mindenhova ki, jó processzor szerintem is, az ára is egész barátságos, volt idejük az embereknek kifejleszteni hozzá megfelelő preseteket ha akartak...
 #44487  Szerző: puszilgatógép
 
Volt szerencsém járni a Lánchídban. A Classal egy helyen van. Közös a tulajdonos, az épület (régi pénzverde épülete), de két teljesen külön stáb csinálja mindenféle átfedés és összedolgozás nélkül. A Lánchíd stábja több éve/évtizede a szakmában dolgozókból áll, a hangulat is komolyabb, mint a Clasban. Megvan a klasszikus felállás: műsorvezető, szerkesztő, hangtechnikus, zenei szerkesztő, asszisztens. Nem is tudnák kivitelezni az egyemberes rádiózást, klasszikus stúdiófelépítés van.
 #44484  Szerző: puszilgatógép
 
A Lánchídról pedig annyit, hogy egy nagyon jó kis rádió ez, jól válogatják a zenéket, a zenei műsoraik is kiválóak, olyan máshol soha nem hallható (magyar) zenéket is lejátszanak, hogy becsinálok az örömtől, de a beszélgetős műsoraik is pörgősek, lazák, jól szerkesztettek. Még azok közül is sokan hallgatják, akik nem jobbos beállítottságúak.
 #44482  Szerző: puszilgatógép
 
GalaxyFM írta:Aki állítgatott már processzort az tudja, hogy mennyire nem egyszerű dolog. ... Kell némi audiotechnikai ismeret, és igen jó hallás hozzá, hogy céltudatosan nyúljon hozzá az ember, és tényleg javuljon a hangzás.
Szakmai tudás és gyakorlat kell hozzá, csak sajnos a legtöbb rádiónál nem áldoznak pénzt szakemberre, hanem a szomszéd józsival állítgattatják, aztán úgy is szól...
A Lánchíd jól szól annak ellenére, hogy Omnia1 van nekik, de mondjuk az Omniát a Jazzy és a Café is jól belőtte. Az Omniakhoz türelem kell, de jó beállítással túlszólják az Orbant simán.
 #44410  Szerző: Galaxy
 
Ghee írta:
csirkebogár írta:
csokie írta:Hiába jól teríti onnan, de Nagytétényben sistergős monoba jön ennek ellenére.
Hallgassátok meg a LÁNCHÍD Rádiót MOST!. Épp zenei műsor megy és atom jól szól az Omnia One procival. Nagyon tudnak valamit :)
Nekem nem jön be ez a fajta hangzás - nem sokkal különb a Classtól, csak nem torz. Agyon van kompresszálva/limitálva, nincs mélyhang sem elég.

Nekem a Jazzy 90.9 az etalon és emellett a café 98.6. :yeah:

A Juventus romlott, pedig az sem volt rossz nem is olyan rég. Valahogy túllőtték a magasat és a clipper és a limiter elmossa és emiatt kissé "ultrahangos" hatása van, de legalább emellett van mély, közép és dinamika is.
Aki állítgatott már processzort az tudja, hogy mennyire nem egyszerű dolog. Sok ember azt hiszi, hogy majd most ő megmutatja, tekergeti tekergeti, majd az eredmény valami félelmetesen szar, és akkor szokott jönni egy másik ember, aki visszatesz egy gyári presetet, és ő lesz az Isten, mert marha jól kezd el szólni hirtelen a cucc... Kell némi audiotechnikai ismeret, és igen jó hallás hozzá, hogy céltudatosan nyúljon hozzá az ember, és tényleg javuljon a hangzás.
 #44352  Szerző: Ghee
 
csirkebogár írta:
csokie írta:Hiába jól teríti onnan, de Nagytétényben sistergős monoba jön ennek ellenére.
Hallgassátok meg a LÁNCHÍD Rádiót MOST!. Épp zenei műsor megy és atom jól szól az Omnia One procival. Nagyon tudnak valamit :)
Nekem nem jön be ez a fajta hangzás - nem sokkal különb a Classtól, csak nem torz. Agyon van kompresszálva/limitálva, nincs mélyhang sem elég.

Nekem a Jazzy 90.9 az etalon és emellett a café 98.6. :yeah:

A Juventus romlott, pedig az sem volt rossz nem is olyan rég. Valahogy túllőtték a magasat és a clipper és a limiter elmossa és emiatt kissé "ultrahangos" hatása van, de legalább emellett van mély, közép és dinamika is.
 #44350  Szerző: SzD
 
Jóóvanmáá, ennyire azért nem kell fényezni. Főleg, hogy rövid időn belül már legalább negyedszer írod le, hogy milyen csudijó a hang. :D
 #44348  Szerző: csirkebogár
 
csokie írta:Hiába jól teríti onnan, de Nagytétényben sistergős monoba jön ennek ellenére.
Hallgassátok meg a LÁNCHÍD Rádiót MOST!. Épp zenei műsor megy és atom jól szól az Omnia One procival. Nagyon tudnak valamit :)
 #44343  Szerző: Ghee
 
Pasa írta: Ez nem igaz szerintem. Pont hogy nagyon szépen teríti az 1 kW a várost onnan. 30 km-nél messzebbre persze nem megy, de hát ugye ez egy budapesti helyi adó, és a fővárost szépen le is fedi.
Jaja, ez így van :chinese: itt észak-pesten is kitűnő a vétel a betondzsungel ellenére, beltéri antennával.
 #44314  Szerző: csokie
 
Hiába jól teríti onnan, de Nagytétényben sistergős monoba jön ennek ellenére.
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46