RADIOSITE Fórum

  • Rádió Érd - Érd - 87.8 MHz

 #71750  Szerző: csokie
 
Vételi szempontból meg a 87.7 Jemne és a 87.9 Diórádió miatt nem érdemes nagyobb teljesítményre kapcsolni, hiszen úgy is lenyomnák, mivel azok nagyobbak.
 #71749  Szerző: csokie
 
Az, hogy közszolgálati rádiónak mondja magát az egy dolog, de a rádió hivatalos formátuma "Kisközösségi rádió". Innentől kezdve azt mond, amit akar, a papírformán és a teljesítményén mit sem változtat. 2 Wattot biztosra veszem hogy direkt adtak nekik, nem a Sansz miatt, hanem mert nem sugározhatnak Érden kívülre hivatalosan, amúgy is sok rádió van a térségünkben.
Nagyon szeretni kell majd ezt a rádiót az embereknek, hogy a recsegések, meg a sistergések ellenére is hallgassák.
De ehhez megint csak oda lyukadunk ki, hogy miért kell a Class-Neo-Rádió1 vonalat erőltetni még itt is egy közszolgálati rádióban? Nekem ez nagyon nem szimpatikus, aki akarja az meghallgatja a "nagyobbakon" is. Érdi híreket meg max elolvassa az Érdi Újságban vagy megnézi az Érd TV-n. Külön saját zenei repertoárral talán ott lehetne tartani a hallgatókat szerintem. De ez a Pussycat Dolls, Chris Brown, David Guetta kínálat nem fog így megélni itt Érden. Persze megint azt mondom, hogy nincs ezekkel a zenékkel semmi gond, csupán hogy legalább 4 másik helyen is meghallgatható.
De cáfoljatok meg.
 #71748  Szerző: Szd96
 
Nekem sikerült fogni harasztin még kedden a kis teljesítmény ellenére, de nagyon belezavart a Jemne :)
 #71732  Szerző: mlaszlo
 
csokie írta:Az igaz, hogy nem fedi le egész Érdet, de Érd sem 1 km-es sugarú körön belül van...
Talán ha feltennék az adót az Intéző utca tornyára (Régi Rádió Junior adótornya), akkor talán lefedné egész Érdet, meg 5 Wattot engedélyeznének nekik, akkor már azt mondom hogy lehet, hogy jó lenne.
Igazad van, viszonylag nagy város már Érd, de ha közszolgálati rádióként indulna, akkor azért jó lenne, ha legalább a várost rendesen lefedné.
Miért ilyen alacsony teljesítmény engedélyeztek csak nekik? Tudtommal nincs más rádió, amit a közelben esetleg zavarhatna. Székesfehérváron van ezen a frekvencián a Rádió Sansz, de azért az elég messze van, nem hiszem hogy zavarná, ha kicsivel nagyobb teljesítménnyel adnának.
 #71726  Szerző: csokie
 
Az igaz, hogy nem fedi le egész Érdet, de Érd sem 1 km-es sugarú körön belül van...
Talán ha feltennék az adót az Intéző utca tornyára (Régi Rádió Junior adótornya), akkor talán lefedné egész Érdet, meg 5 Wattot engedélyeznének nekik, akkor már azt mondom hogy lehet, hogy jó lenne.
 #71723  Szerző: mlaszlo
 
csokie írta:Érd déli és keleti részén még elfogadható. De tény és való hogy Érd szélein igencsak gyenge. Kocsiban is épphogy. RDS-t is jó lenne ha megcsinálnák, mert még nincs RDS semmi. Lehet azért ugorja át a kocsidban a kereső is, mert nincs RDS.
A Bajcsy Zsilinszky út, CBA, Bem tér, Ürmös út környéke még azért nem Érd széle és ott is végig igen gyengén jött, mintha vételi határon lennénk.
Amikor a Gazdasági rádión nem volt néhány hétig RDS, akkor azon megállt a kereső, így szerintem ha elég erős lenne a jel, meg kellene állnia a 87.8-on is, de hát nagyon gyenge. Pedig zeneileg nem lenne rossz.
Először ezzel a lefedettséggel kellene valamit csinálni, mert őszintén szólva így nem nagyon látom értelmét elindítani a rádiót. Autóban szerintem néhány elszánt hallgatón kívül nem nagyon fognak olyan rádióra kapcsolni, ami folyamatosan serceg, sziszeg, inkább átváltanak olyanra, ami tisztán jön. Kisebb rádiókkal is elég nehezen jön, főleg házon belül.
 #71721  Szerző: csokie
 
Érd déli és keleti részén még elfogadható. De tény és való hogy Érd szélein igencsak gyenge. Kocsiban is épphogy. RDS-t is jó lenne ha megcsinálnák, mert még nincs RDS semmi. Lehet azért ugorja át a kocsidban a kereső is, mert nincs RDS.
 #71709  Szerző: mlaszlo
 
Parkvárosban próbálgattam ma autóval és elég gyenge a lefedettség, a kereső meg se áll rajta, pár méteren jön, majd pár méteren szinte nyoma sincs. Úgy tűnik ez a teljesítmény még Érdre is kevés lesz.
 #71388  Szerző: csokie
 
Mentségükre legyen mondva: én még nem hallottam rajta ismétlést, és tényleg mindent játszanak, újat-régit, pörgősebbet, lazábbat. :)
 #71271  Szerző: DWC
 
csokie írta:Ma kocsival próbálgattam Pest fele, Penny előtt a domboldalon be-be sistereg, gondolom a 10 emeletesek árnyékolják, a nagy körforgalom után jó a vétel, Harbor Parknál is még oké, Tétényben kb az Angeli utcánál hal el teljesen. Tehát a főváros fele jó a vétele.
Arra melózom csütörtökön, majd csekkolom. :)

Az előbb: Information Society - What's on Your Mind. :shock: Igen, én is majdnem örültem, de ez egy nagyon random playlist egyelőre. A spot meg felolvasó progi gyanús. :D Most meg Kaoma - Lambada, a kettő közt meg egy mittudoménmi.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12