RADIOSITE Fórum

  • Danubius Rádió

 #2283  Szerző: Chriss
 
miért fura, ha sok mindenben egyetértünk?
az a jó, ha örökké ütköznek a vélemények és jihad van? nem hiszem...

a Vass Mayára meg nem azt írtam, hogy tetszik, valamit elértettél, szerintem olvass vissza!

Petrával kapcsolatban meg csak leírtam a véleményem és próbáltam szakmailag (!) alátámasztani... hogy csúnya, vagy sem, kutyát nem érdekli...
komplex írtam a véleményem és kész, aki egyetért helyesel, aki nem, az vitába száll, ha akar....

ott van pl az Argyelán Krisztina, aki helyes, bájos, cica hangja van, sokáig Sláger reggel hétvégén, most Dan délután, mégis, évek óta fogalmam sincs, mit tud és mit nem, mert annyira format és annyira csak azt nyomja, hogy nehezen tudok véleményt alkotni, nincs mi alapján...
ami alapján van, abból az jön le, hogy:
1, jéghideg profi, aki megcsinálja, amit kérnek, majd hazamegy és azt mondja, kapjátok be, vagyis 2 arca van
2, tényleg 1 droid

nem tudom, majd hozzászólnak mások is...
 #2275  Szerző: Nyúz
 
Chriss, lehet, hogy ez most fura, de sokmindenben egyetértünk.
Anti tud jó lenni, az szent. Ahogy leírtad, hogy egy szórakoztató műsort csinált, az úgy igaz, ahogy van. Szerintem helyenként túlzásba esik (lásd: obszcén poénok), de egészében az rendben volt.

Petra ügyében szerintem neked a csaj zsigerből ellenszenves, mert nem szereted a stílusát, a hangját, és külsőre sem komálod. Ez van. Innentől azonban nem érdemes belemenni a szakmaiságába, mert arra is az előítéleteidet húzod rá. Hogy "nem volt egy jó zenei fekonfja"? Ugyan már, mit számít az? Egy Jáksó esti műsorban, vagy Anti hülyéskedéseinél, vagy egy Boross-Bochkornál az a lényeg, hogy hogyan vezet fel egy dalt? Szerintem nem, sőt, azt gondolom, az a fajta kereskedelmi rádiózás, amikor a műsorvezető mást sem csinál, mint bemondja a számok címeit és előadóit (teheti ezt akármilyen szórakoztatóan) - nos az nem rádiózás.

Én nagyon bírom Petrát, bár azt nem tudom megmondani, hogy ha csak az éterből ismerném, akkor milyen kép bontakozna ki róla bennem.

Amúgy, ha már említetted Vass Mayát, nekem kevés hiteltelenebb hang van, mint az övé. Valahogy az jön le róla, hogy ha ez tényleg ilyen mézesmázos-kuncorászós, akkor annyi esze lehet, mint egy marék molylepkének, ha meg csak megjátssza magát, akkor simán irritáló. Látod, én meg azért gondolom ezt róla, mert nekem az ő stílusa nem jön be. Ennyi.

Amit a "nagy" rádiókhoz való bekerülésről írtál, az részben igaz. A programigazgatók pártolják a haverokat - de most ebben mi a meglepő? Hol nem úgy zajlanak a dolgok, hogy - kevésbé vagy jobban feltűnően - a főnök hozza a spanjait is? Egyébként a dolog másik fele meg az, hogy vannak olyanok is, akik jelentkeznek, és bekerülnek, sőt, van olyan is, aki egy vidéki rádiónál dolgozik, és egy gondos programigazgató arra rádiózva meghallja, és felhívja, hogy jó, amit csinál, és nem szeretne-e váltani.
 #2185  Szerző: Flash
 
Chriss, maximálisan egyetértek veled, szívemből szóltál! ;)
 #2175  Szerző: Chriss
 
Látom, elindítottam valamit, amit nem feltétlenül akartam, de nem baj!
És köszönöm az egyetértő és ellentmondó hsz-eket is!
Megválaszolnék néhány gondolatot, sorrend nélkül:

1, Anti fingós-szarós részeit nem hallottam, amikor este volt egyedül, akkor arra figyeltem fel, hogy a műsor ügyesen van összevágva, tele van hallgatóval (kamu vagy sem, mindegy), van benne poén és éppen akkor nem volt benne semmi obszcenitás... amennyiben hallottam volna bármi szarós dolgot, biztos elkapcsolok, mert nálam ez nem megy... és az is feltűnt, hogy Anti csinált valamit, ami max a Jáksó féle műsormenetre hajaz, de nem az és én ezt már eredménynek tartottam a sok agyhalál műsormenet között!

2, Péter (Rádió) Petra valóban az Est FM-ben kezdte, alább írtátok, hogyan, ez már megadja a feelinget, aztán az Est megszűnése után végig kilincselte a bp-i kisebb rádiókat, hátha kell valahova és csodák csodája, nem kellett sehova! Mi sem természetesebb, hogy ezek után kiköt egy országos kereskedelmi rádiónál, sok választás nincs, ha nem az egyik, akkor a másik! Konkrétan tudom, hogy a legtöbb helyről szakmai alkalmatlanság miatt küldték el, vagyis felmerül a kérdés, ha bp-i ker.rádióknak nem volt jó, egyik országosba csak jó??? Ez engem felháborít, régóta van egy olyan szilárd gondolatom, hogy kevés kivételtől eltekintve a 2 országos ker.rádió a szakma aljának gyűjtőhelye, hiszen vidéki rádiókban 100x tehetségesebb fiúkat és lányokat hallani, akiknek vélhetően esélyük sincs ilyen helyekre bekerülni...
A Péter Petrához hasonlók szakmai (?) karrierje (?) csak megerősít az ilyen gondolataimban...
Arról nem is beszélve, hogy innentől kezdve meg elkezdődik az ilyen tehetségek tologatása, különböző idősávokban... Ő az, aki mindenhol bevethető, reggel, délben, este, bárhol... Én meg azt mondom, inkább sehol sem, aki minden idősávba jó, az végül is nem jó sehova sem! A Slágerben a Bumeráng nem megy sehova, de egy Vass Maya is csak este van, legfeljebb a napközbeni műsorvezetők mennek de és du között, de az napközben! Egyébként az István Dani sosem volt még délután sem, ha jól tudom...
A Danubiusban mindez követhetetlen, ellenszenves hangok, éveken át össze-vissza, ide-oda, a már említett Rákóczi F. is minden volt már a Danubiusban, csak akasztott ember nem! Szerencsétlenek meg persze, hogy kiszolgálják minden programigazgató kényét, kedvét, hiszen mégiscsak országos rádióban dolgoznak, ez meg jól hangzik, ugye... (sok gondolatom van még ehhez...)

3, Végezetül mi bajom a Petrával? Persze, izlések és pofonok, de nekem egy nő rádióban legyen kedves cica és csicsergő zerge, ne ilyen odabaszós, majd jól megmondom a frankót tipus... szerintem ez 1 férfinak jobban áll! Engem irritál a Petra hangja, erőszakos stílusa, nulla nőiesség és finomság van benne és lófaszt nem tud a szakmáról, sosem hallottam egyetlen jó zenei konfját, kedvességét, zene szeretetét, szakma iránti alázatos megnyilvánulását... (és fényképről még ronda is!)
Irritál az összes ilyen, nem csak ő, de pl. amit a Vass Maya is szerencsétlenkedik este a Slágeren, az is érthetetlen számomra, neki jó(bb) a hangja, bár engem nem izgat ez a rekedtes stílus, de aki ennyi év után ennyi hibával kezeli az adást, az amatőr számomra és itt már elmegyünk egy másik témába, amit tárgyaltatok egy másik topic-ban, ki tanult rádiózni és ki nem, címmel, ami számomra nagyon szimpatikus véleményeket vonultat fel!

Ennyi, bocs, ha hosszú voltam!
 #2162  Szerző: Nyúz
 
Sakál írta: Antira lehet mondani, hogy alpári, viszont sokkal fontosabb, hogy azt semmiképpen nem lehet, hogy nem kreatív és nem szellemes. Petra ezzel szemben csak hoz egy ilyen "hudenagyonlazavagyokcsajlétemre-csakszétneessek" stílust, és ennyi.
Értem. De ugye abban ezek szerint mégiscsak megegyezhetünk, hogy a "kreatívnak" és a "szellemesnek" nem az "alpári" az ellentettje? :)

Egyébként én bírom mindkettejüket. Petra nem csak "hozza" ezt a stílust, hanem ilyen, sőt még ilyenebb, és ezért hiteles (legalábbis most arról beszélek, amikor a Rákóczival Duplaszaltóztak, akkor néha hallgattam a kocsiban, Antival nem volt hozzájuk szerencsém adásban). Épp tegnap hallgattam bele reggel a hajnali szólózásába, és meglepődtem, mert sokkal "uniformizáltabb" lett a hangja így egyedül, nekem ebben a szerepben ő nem annyira hiteles, hogy minden megszólalásában elcsicsergi a mottót ilyen rádiós kommerszhangon, mint egy papagáj. Petra az Petra, neki nem ez való, hanem a páros.

Az meg, hogy ne lenne kreatív... Ezt nem tudom. Annyi biztos: nemrég még fel tudtam sorolni az öt macskájának a nevét, és egy "normális", ötlettelen ember nem keresztelne el így állatokat, az biztos. :)
 #2161  Szerző: Nyúz
 
Sakál írta:
Nyúz írta:Anti nem felállt. Felállították.
Esetleg konkrétabban?
Nem gondolom, hogy ez ide tartozik, nem volna illendő ilyesmiről pletykálni. Mondjuk úgy, hogy a tényszerűség kedvéért el akartam oszlatni a "Kaldenecker elment a Danubiustól, mert már nem volt jó neki" jellegű urban legendeket, aminek a szele már benne volt itt egy-két hozzászólásban.
 #2148  Szerző: Sakál
 
Nyúz írta:Bocs, nem bántásból, de őszintén érdekelne a cizellált ízlésed: a Petra-Anti párosból neked Petráról jut eszedbe az "alpári stlíus" kifejezés? Én emlékszem arra, amikor Anti az esti műsorában zsinórban tolta a fingós-szarós-fosós poénokat... :)
Antira lehet mondani, hogy alpári, viszont sokkal fontosabb, hogy azt semmiképpen nem lehet, hogy nem kreatív és nem szellemes. Petra ezzel szemben csak hoz egy ilyen "hudenagyonlazavagyokcsajlétemre-csakszétneessek" stílust, és ennyi.
 #2117  Szerző: Sz.
 
Sakál írta:Az gáz, ja. De konkrétan ezzel is - meg még mondhatnék pár nevet, akiket fikáznak, de inkább nem - nagyon egyetértek, ezért éreztem, hogy le kell ezt írnom. Nyilván nem csak arra szolgál egy fórum, hogy fikázzunk rajta, de ha előkerül egy olyan téma, ami magával hoz ilyesmit, vagy vmi tényleg annyira gáz, hogy nem tudunk elmenni mellette, azt sztem le lehet, le kell írni.
Értem. Akkor Péter Petra ügyileg megoszlik a vélemény a társaságban, úgy látom. :)
Mindegy, én csípem továbbra is.
 #2115  Szerző: Sakál
 
Sz. írta:
Sakál írta:
Sz. írta:Nem ellened irányul most konkrétan a felháborodásom, csak újabban - mint adminisztrátor - úgy vettem észre, hogy általános tendenciává fajult, hogy orrba-szájba fikáztok mindent, legtöbbször teljesen alaptalanul, szép álnév és ál email cím mögött.

Úgy fikázd, hogy vállalod az arcod is hozzá! Ugyanis a legtöbb értintett "áldozat" olvassa ezt a fórumot. Biztosan örülne neki, ha tudhatná, hogy ki véleményezi.
Általában ezek a fikázások helytállóak szerintem, olyanok amikkel a nagy többség egyetért. De ha esetleg nem így van, akkor is: miért ne mondhatná el bárki név nélkül, amit gondol egy közszereplőről? A nyilvános szerepléssel mindenki vállalja, hogy kaphat hideget-meleget bárkitől. Ez egy ilyen műfaj. Péter Petráról meg annyit, hogy pont a napokban mesélte egy ismerősöm, hogy úgy lett belőle rádiós, hogy a pasija volt a Café főnöke, és akkor már miért ne vezethetne műsort... Ennyit Petráról. Ha olvassa ezt, és érdekli a nevem, címem, stb. megtalál az email címemen (ami amúgy elárulja a nevemet is) :lol:
Persze, érthető. Ezért is mondtam Chriss-nek, hogy ez most konkrétan nem rá vonatkozik.
Csak tudod idegesítő emiatt pl. a Roxy topic, bár újabban már nem annyira vészes. Tény, hogy mindenen van mit fikázni, de nehogymár CSAK ezek megvitatására szolgáljon ez a fórum.

Azokat bírom, akik úgy fikáznak, hogy nem is hallgatják.
Az gáz, ja. De konkrétan ezzel is - meg még mondhatnék pár nevet, akiket fikáznak, de inkább nem - nagyon egyetértek, ezért éreztem, hogy le kell ezt írnom. Nyilván nem csak arra szolgál egy fórum, hogy fikázzunk rajta, de ha előkerül egy olyan téma, ami magával hoz ilyesmit, vagy vmi tényleg annyira gáz, hogy nem tudunk elmenni mellette, azt sztem le lehet, le kell írni.
 #2105  Szerző: Sz.
 
Sakál írta:
Sz. írta:Nem ellened irányul most konkrétan a felháborodásom, csak újabban - mint adminisztrátor - úgy vettem észre, hogy általános tendenciává fajult, hogy orrba-szájba fikáztok mindent, legtöbbször teljesen alaptalanul, szép álnév és ál email cím mögött.

Úgy fikázd, hogy vállalod az arcod is hozzá! Ugyanis a legtöbb értintett "áldozat" olvassa ezt a fórumot. Biztosan örülne neki, ha tudhatná, hogy ki véleményezi.
Általában ezek a fikázások helytállóak szerintem, olyanok amikkel a nagy többség egyetért. De ha esetleg nem így van, akkor is: miért ne mondhatná el bárki név nélkül, amit gondol egy közszereplőről? A nyilvános szerepléssel mindenki vállalja, hogy kaphat hideget-meleget bárkitől. Ez egy ilyen műfaj. Péter Petráról meg annyit, hogy pont a napokban mesélte egy ismerősöm, hogy úgy lett belőle rádiós, hogy a pasija volt a Café főnöke, és akkor már miért ne vezethetne műsort... Ennyit Petráról. Ha olvassa ezt, és érdekli a nevem, címem, stb. megtalál az email címemen (ami amúgy elárulja a nevemet is) :lol:
Persze, érthető. Ezért is mondtam Chriss-nek, hogy ez most konkrétan nem rá vonatkozik.
Csak tudod idegesítő emiatt pl. a Roxy topic, bár újabban már nem annyira vészes. Tény, hogy mindenen van mit fikázni, de nehogymár CSAK ezek megvitatására szolgáljon ez a fórum.

Azokat bírom, akik úgy fikáznak, hogy nem is hallgatják.
  • 1
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109