VoIP

Re: VoIP

HozzászólásSzerző: kukac » 2017.02.08. 11:38

szemilan írta:
kukac írta:azt olvastam, hogy tavaly április környékén oldották fel a VoIP-csomag korlátozást idehaza, de érdekelne hogy a gyakorlat szerint is megtörtént-e (előtte/utána-állapot), mit mutat a tapasztalat az összes szolgáltató viszonyában. Tavaly pl. még voltak sikertelen próbálkozásaink HQ-codeckekkel Telenor-Telekom-vonalon.

Tarifa függő a dolog. A régi tarifáknál maradt, újaknál azt hiszem már nincs tiltás. (tetheringre sem, vagyis megosztható lesz). De konkrét szabályozás nincs rá, ezt inkább a felhasználói szokások hozták magukkal. Az internetsemlegességbe talán még belefért volna a korlátozás. (vagy nem)

Azt tudom, hogy tavaly tavasszal még a Telekomnál nem tudtak olyan mobilinternet csomagot adni, amin ne lett volna VoIP-korlátozás, furcsa volt hogy az én telefonomon gond nélkül ment a kívánt szolgáltatás, a friss előfizetésen pedig nem (aztán végül kiderült hogy az én díjcsomagom 'spéci', így az enyémen nem volt korlátozva semmi).
Hozzászólásaim olyan mértékben szubjektívek hogy gyakran még a saját álláspontomat sem tükrözik. Nem is mindig értek egyet vele. Neked se muszáj, az okos cáfolatot mindig örömmel veszem.
kukac
Függő

Posztok: 3155

HozzászólásSzerző: szemilan » 2017.02.07. 21:00

kukac írta:azt olvastam, hogy tavaly április környékén oldották fel a VoIP-csomag korlátozást idehaza, de érdekelne hogy a gyakorlat szerint is megtörtént-e (előtte/utána-állapot), mit mutat a tapasztalat az összes szolgáltató viszonyában. Tavaly pl. még voltak sikertelen próbálkozásaink HQ-codeckekkel Telenor-Telekom-vonalon.

Tarifa függő a dolog. A régi tarifáknál maradt, újaknál azt hiszem már nincs tiltás. (tetheringre sem, vagyis megosztható lesz). De konkrét szabályozás nincs rá, ezt inkább a felhasználói szokások hozták magukkal. Az internetsemlegességbe talán még belefért volna a korlátozás. (vagy nem)
Rádió: LG FFH-286 + házi 4 elemes yagi.
Földi digitális: LG 24MS53 + Inglar TV-4591F DIGITAL antenna CH 21-69 + AMS APL-109
Műholdas: LG 24MS53 + Digi+ Smart CAM
szemilan
Globális moderátor

Posztok: 2760

HozzászólásSzerző: kukac » 2017.02.04. 12:23

azt olvastam, hogy tavaly április környékén oldották fel a VoIP-csomag korlátozást idehaza, de érdekelne hogy a gyakorlat szerint is megtörtént-e (előtte/utána-állapot), mit mutat a tapasztalat az összes szolgáltató viszonyában. Tavaly pl. még voltak sikertelen próbálkozásaink HQ-codeckekkel Telenor-Telekom-vonalon.
Hozzászólásaim olyan mértékben szubjektívek hogy gyakran még a saját álláspontomat sem tükrözik. Nem is mindig értek egyet vele. Neked se muszáj, az okos cáfolatot mindig örömmel veszem.
kukac
Függő

HozzászólásSzerző: witiruve » 2017.02.02. 21:54

kukac írta:
witiruve írta:
kukac írta:Érdekelne, hogy mi a tapasztalat napjainkban a különböző független VoIP-szolgáltatások (Skype, Viber, Whatsapp és társai), és a hazai mobilszolgáltatók viszonyában. Hol, kinek a hálózatán működik/nem működik, mennyire stabil, milyen a konkurens szolgáltatók hálózatán történő stream kapcsolat, átvitel stabilitása, létezik-e még burkoltan csomag priorizálás, stbstb.

Telenor, Telekom kitűnő. ( ha van adatforgalmad )
Telenor 32-re lassított neten is tökéletes, Telekom 32-n már akad.
Vodafone-on ha jól tudom tiltva van.
Egyébként, a Telekom korlátlan közösségiben benne van a Facebook használata korlátlanul, amivel a Messengerben való telefonálás is korlátlan.
A Telenornál dettó, + ott a Viber is korlátlanul használható.
Egyébként olcsóbbak, jobbak. Csak internetelérés kell hozzá, ennyi. Én jobban szeretem, többet használom, mint a hagyományos telefonálást.

A voda esetében mi van a netsemlegesség elvének betartásával, amit az Nmhh annyira szeret mostanában védelmezni? Rájuk vajon nem vonatkozik?

Hm... Jó kérdés.
witiruve
Kezdő fórumos

Posztok: 40

HozzászólásSzerző: kukac » 2017.02.02. 06:54

witiruve írta:
kukac írta:Érdekelne, hogy mi a tapasztalat napjainkban a különböző független VoIP-szolgáltatások (Skype, Viber, Whatsapp és társai), és a hazai mobilszolgáltatók viszonyában. Hol, kinek a hálózatán működik/nem működik, mennyire stabil, milyen a konkurens szolgáltatók hálózatán történő stream kapcsolat, átvitel stabilitása, létezik-e még burkoltan csomag priorizálás, stbstb.

Egyébként, a Telekom korlátlan közösségiben benne van a Facebook használata korlátlanul, amivel a Messengerben való telefonálás is korlátlan.
Egyébként olcsóbbak, jobbak. Csak internetelérés kell hozzá, ennyi. Én jobban szeretem, többet használom, mint a hagyományos telefonálást.

A voda esetében mi van a netsemlegesség elvének betartásával, amit az Nmhh annyira szeret mostanában védelmezni? Rájuk vajon nem vonatkozik?
kukac
Függő

HozzászólásSzerző: witiruve » 2017.02.01. 22:45

witiruve
Kezdő fórumos

Posztok: 40

VoIP

HozzászólásSzerző: kukac » 2017.02.01. 14:39

Érdekelne, hogy mi a tapasztalat napjainkban a különböző független VoIP-szolgáltatások (Skype, Viber, Whatsapp és társai), és a hazai mobilszolgáltatók viszonyában. Hol, kinek a hálózatán működik/nem működik, mennyire stabil, milyen a konkurens szolgáltatók hálózatán történő stream kapcsolat, átvitel stabilitása, létezik-e még burkoltan csomag priorizálás, stbstb.
kukac
Függő

Vissza: Mobilszolgáltatók