RADIOSITE Fórum

  • Telekom

 #96656  Szerző: ceve
 
szemilan írta:Az ingyen fész pedig, csak net opcióval jár. Ezt persze nem nagyon reklámozzák. A hangsúly az "Ingyen" szón van.
Na igen, és úgy látom, erre az ügyfélszolgálatot is kiképezték.

Mikor elmondtam a bánatom, az ügyintéző nyomatékosan felhívta a figyelmemet, hogy ha kikapcsolja a szolgáltatást, az ingyenes weboldalak sem fognak bejönni, mert ehhez feltétel az aktív NapiNet.
 #96655  Szerző: szemilan
 
Ez van sajnos. És az a legnagyobb vicc, hogy a GVH-s büntetés is csak egy "Értesítsék ki az ügyfeleket, hogy internet csomag is tartozik az előfizetésükhöz" üzenetig terjed ki.

Lényegében az ügyfelek kaptak egy SMS-t és a legtöbbjük nem tudta mire vélni, és a szolgáltatás továbbra is aktív a kártyájukon, mivel nem válaszoltak az üzenetre. Elég furcsa megoldás, de a GVH-nak elég volt.

Én tutira kikapcsoltattam volna mindenkinél a szolgáltatást, és aki akarja, visszakapcsoltatja.

A másik ezzel a "napinettel" kapcsolatban, hogy a sok fiatalt a facebook közösségi oldallal veszik rá a használatára. Ha akarsz ingyen fészt a telefonodra, rendeld meg ezt a szolgáltatást. (Amennyiben nem aktiválták automatikusan)
Persze a sok kocka abba nem gondol bele, hogy egy képre kattint, vagy egy linkre, akkor máris fizet.
Nem egy embernek szívta le ez az egyenlegét. Android + ingyen facebook. Garantált a 0 FT.
Amíg ingyen fészezik a user, addig a droid is böngészik egy kicsit a világhálón. Persze neki már nem ingyenes. (az adatforgalmat aktiválni kell a menüben) Az ingyen fész pedig, csak net opcióval jár. Ezt persze nem nagyon reklámozzák. A hangsúly az "Ingyen" szón van.
 #96652  Szerző: ceve
 
Kiirthatatlan szipolynet jár a Domino 5 mellé :hit:

Korábban Go!Net S-t használtam, de gondoltam, az esedékes feltöltés előtt átváltok erre a remek díjcsomagra, és akkor kapok 30 MB adatforgalmat ingyé'.

Első csapás:

Az ingyen adatforgalomért regisztrálni kell. Ezt meg is tettem, de a logikám azt diktálta volna, hogy a feltöltés után, amikor kezdeni akarod a lefogyasztását... hát nem, ezt feltöltés ELŐTT kell megtenni, és külön kérés nélkül maga a feltöltés indítja.

Oké, végül is én voltam a hülye, alaposabban el kellett volna olvasni.

Második csapás:

A Domino 5 díjcsomagváltás ugye alapból aktiválja a Go!NapiNet (ugye napi 195 Ft, ha van forgalmazás) névre keresztelt lehúzást. Nem gond, kapcsoljuk ki, és rakjuk át S-re - a feltöltés előtt kedvezményre regisztráláshoz képest 600 Ft-om bánja, sebaj...

Hát, az online felületen NEM lehet. Sem lemondani, sem havi 600 Ft-osra váltani... biztos bugos a rendszer, irány a hagyományos telefonos ügyfélszolgálat.

Itt SEM lehet. Sem lemondani, sem átváltani. Az automata menü egyszerűen kihagyja ezt a menüpontot.

Próbáltam még 1430-ra küldött SMS-sel is lemondani, innen "technikai hiba történt, próbálja később" sablon jött vissza többszöri próbálkozásra is.

Ezután visszaváltottam Domino Napra, végigjátszottam még egyszer a fentieket, és ugyanez. :punch:

Google-n kellett utánanéznem, hogy is van ez, és az emiatt puffogókkal tele van a net. 1430-on ügyintézővel (!! automata menüben nem), vagy boltban személyesen lehet nagyobb csomagra váltani, vagy leállítani a cuccot.

Kedves húzás magentáséktól, gondoljunk bele:

- júzer azt hiszi, feltöltés után regisztrációval indítja a 30 MB-ot, megteszi, és első perctől a szipolynet ketyeg neki

- ha jókor regisztrál, és lefogy a 30 MB (remélem azért SMS-t kap róla...), ügyintézős szívás nélkül még akkor sem tud semmit tenni, hogy a következő feltöltésig ne a szipolynet számlázódjon

7 éve van náluk kártyám, de az efféle "innovatív" megoldások korábban nem voltak jellemzők a T-Mobile-ra. :( Hagyományosan minimálisan drágábbak voltak a másik kettőnél, de cserébe korrektek és kiszámíthatóak. Sajnos kezdenek Voda stílusúra genyásodni, és árban is egyre jobban "elhúznak" a versenytársaktól.
:hit:
 #96194  Szerző: LuciFerko
 
Nagyanizsa mellett, Börzöncén is fullos 2 horvát hálózat is a szőlőhegyen. Szóval vigyázni kell!
 #96172  Szerző: Glenn
 
Gondolom, mivel ez is meg az is roamingolhat, azaz felcsatlakozhat külföldi hálózatra. Telefonnal is lehet így több százezres számlát csinálni.
 #96155  Szerző: szemilan
 
Az igen, bár érdekesek a cikkben szereplő dolgok. Hogy jött a képbe a telefonálás? Miért fontos megemlíteni ezt a laptopon használt mobilinternet és az ahhoz kapcsolódó számlával kapcsolatban ?

http://www.hirado.hu/Hirek/2012/05/08/2 ... pecsi.aspx
 #95913  Szerző: LazlowHUN
 
szemilan írta:Elő kell teremtenie a pénzt az igencsak költséges infrastruktúra-fejlesztésekhez és az osztalékfizetéshez a Deutsche Telekomnak.
A Deutsche Telekom konszern azt fontolgatja, hogy értékesíti hollandiai és nagy-britanniai érdekeltségeit.

http://www.mediapiac.com/marketing/piac ... bb-T/7660/
Érdekes ez a hír. A brit T-Mobile pár éve már bevitték egy francia-német közösvállalatba. A hollandiai T-Mobile hálózatát pedig nem olyan régen fejleszteni kellett a 3G-s kapacitáshiány miatt. Aztán az amerikai hálózatukat akarták eladni az AT&T-nek, bár ezt a kinti versenyhivatal elkaszálta. Az amerikai leányuk sorsa sem dőlt el. Minden esetre érdekes, hogy ezeket eladják, ugyanakkor a görög állami szolgáltatóból (OTE) pedig jól bevásárolgattak.
 #95879  Szerző: LuciFerko
 
jeek írta:
csokie írta:Valaki mesélte itt hogy az M3-as vonalán szakadásmentes az EDGE vagy a 3G használat. Nos Balatonról hazafele vonattal több helyen is kihagy az EDGE, sokszor csak hálózatot ír vagy még azt sem... Balaton fele nagyon el van maradva a hálózat fejlesztés...
Soha nem szabad vasúti utazás alapján minősíteni egy mobilszolgáltatót!
Először is, a szolgáltatók nem a vasútra, hanem a közútra pozicionálják a hálózataikat (jóval többen utaznak közúton, mint vasúton)
Másodszor, rengeteg vasúti kocsi annyira le van árnyékolva (pl. 3. generációs IC kocsik, nemzetközi kocsik, külföldi bérelt kocsik stb.) belül, hogy azokon még a torony közvetlen közelében sincs full hálózati lefedettség (egyszerűen nem engedi át a borítás, de még az ablaknál sem), illetve ezekben a kocsikban még az FM rádió hallgatása is kínlódással járhat. Erről a mobilszolgáltató nem tehet.
A 70-esen, és a m7-esen is rossz. Full térerő, EDGE, de nem is tölt be semmi. pl Lepsény fele.
 #95875  Szerző: tomee87
 
csokie írta:Valaki mesélte itt hogy az M3-as vonalán szakadásmentes az EDGE vagy a 3G használat. Nos Balatonról hazafele vonattal több helyen is kihagy az EDGE, sokszor csak hálózatot ír vagy még azt sem... Balaton fele nagyon el van maradva a hálózat fejlesztés...
Soha nem szabad vasúti utazás alapján minősíteni egy mobilszolgáltatót!
Először is, a szolgáltatók nem a vasútra, hanem a közútra pozicionálják a hálózataikat (jóval többen utaznak közúton, mint vasúton)
Másodszor, rengeteg vasúti kocsi annyira le van árnyékolva (pl. 3. generációs IC kocsik, nemzetközi kocsik, külföldi bérelt kocsik stb.) belül, hogy azokon még a torony közvetlen közelében sincs full hálózati lefedettség (egyszerűen nem engedi át a borítás, de még az ablaknál sem), illetve ezekben a kocsikban még az FM rádió hallgatása is kínlódással járhat. Erről a mobilszolgáltató nem tehet.
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27