RADIOSITE Fórum

  • Yettel.

 #92699  Szerző: szemilan
 
LazlowHUN írta:Tényleg, mennyire használható a hálózatuk? Még mindig szakadnak a hívások és a net, vagy ezt a gyermekbetegséget kinőtték már? Netsebességgel kapcsolatos tapasztalatok?
Én éppen ma mértem mindegyik hálózaton Veszprémben. A T-mobile és a Vodafone fej-fej a Telenor pedig a fele.

T-M: 5-6 Mbit/s
Vo: 5-6 Mbit/s
Te:3-4 Mbit/s

Szakadást mondjuk nem tapasztaltam, igaz ez a cellák közötti váltásnál volt elvileg problémás.
 #92694  Szerző: LazlowHUN
 
Tényleg, mennyire használható a hálózatuk? Még mindig szakadnak a hívások és a net, vagy ezt a gyermekbetegséget kinőtték már? Netsebességgel kapcsolatos tapasztalatok?
 #92363  Szerző: DRoland
 
Arra tudok gondolni, hogy esetleg cellát vált a telefon. Akár 3G-2G között.
Mindkettő kizárt: a 3G elérés le van tiltva, cellaváltás: alig fél km-re van a torony innen a következő már majd 7 km, nem hiszem, hogy a gyengébbre állna át. Mobilnetet szoktam használni, de nincs okostelefonom, ha nem indítok netet használó valamit, nem csatlakozik.
Mondjuk nem zavar (működjön, ahogy kell) csak érdekességképpen jegyeztem meg.
Amúgy meg megy az iszonyat sebesség harc, hogy ennyi meg annyi Mbit, majd akkor foglalkozzanak ezzel, ha MINDEN helyről lehet legalább hívást indítani, mert azért vannak még lyukak bőven...
 #92330  Szerző: szemilan
 
DRoland írta:Hellosztok!

Amióta lecserélték itt is a régi 2G-s berendezéseket, már van hipernet, csak nem tudom minek... kis faluban lakom nem igazán van értelme, de mindegy, viszont azért írok, mert amióta megtörtént a váltás (ZTE adóberendezés), a telefon látszólag kb fél óránként, mintha folyamatosan kommunikálna a toronnyal, a 3G a telómon mindig ki van kapcsolva. Általában le van téve a számítógép-hangfal közelébe és ugye hallani azt a tipikus mobilos zavarást a hangszóróban, mint, amikor pl hívást kapunk. A csere előtt csak akkor zavarta, amikor ténylegesen jött hívás vagy sms. Vajon mi lehet ez a "titkos" kommunikáció?
Arra tudok gondolni, hogy esetleg cellát vált a telefon. Akár 3G-2G között.
Nincs esetleg bekapcsolva az adatkommunikáció, annak ellenére, hogy nem vagy előfizetve rá? Megnéztem én is egy Telenoros SIM kártyával és, ha androidon be van kapcsolva az adatforgalom engedélyezés, folyamatosan kommunikál. Pedig a beállításokat direkt nem írtam be, hogy ne tudjon kapcsolódni. Nincs is kint az E jel. Amúgy számomra még az is érdekes, hogy a Telenornak jobb a jelszintje, még is fele akkora sebességet produkált, mint a Vodafone. Mindegyiket EDGE-n mértem.

Továbbá, mintha megszakadna a kapcsolat. Az ébresztős óra hangszórója szépen elcsendesül a mérés közben.
Hogy a vas ZTE, vagy sem, nem tudom. Elvileg annak kell lennie, de én még nem látok változást.
 #92328  Szerző: tomee87
 
Amióta ezek az új ZTE eszközök vannak, azóta beltéren olyat is meg tudok csinálni (több készülékkel), ha kicsit jobban eltakarom a kezemmel a készülék antennáját akkor a térerőt leviszi minimumra, vagy néha teljesen 0-ra.
Amíg a régi hálózat volt, addig ilyet nem tudtam megcsinálni, takarhattam akárhogyan, mindenhol fullon volt a térerő. Most meg, elég járkálni marokra fogott telefonnal beltéren és folymatosan ingadozik a térerőjelző fel-le, fel-le. Pedig gondolom a bázisállomás helye nem változott meg, csak az eszközök.. Tehát ez nem épp normális jelenség.
 #92323  Szerző: Glenn
 
Nekem flottás (céges) előfizetésem van, és hónapok óta néhány naponként sms jön a szolgáltatótól, hogy hibás csatlakozást észleltek és elküldik a helyes beállításokat. A vicc az, hogy soha nem csatlakozok sehova, mivel nincs rajta net. Mindig éjjel küldik, olyankor is, ha a telefon be sincs kapcsolva. Olyankor bekapcsolásnál látom, hogy órákkal előbb küldték. Mi a fene lehet ez? Ja, és hiába mentem a beállításokat, akkor is jön újra. Elég idegesítő. :x
 #92322  Szerző: LuciFerko
 
DRoland írta:Hellosztok!

Amióta lecserélték itt is a régi 2G-s berendezéseket, már van hipernet, csak nem tudom minek... kis faluban lakom nem igazán van értelme, de mindegy, viszont azért írok, mert amióta megtörtént a váltás (ZTE adóberendezés), a telefon látszólag kb fél óránként, mintha folyamatosan kommunikálna a toronnyal, a 3G a telómon mindig ki van kapcsolva. Általában le van téve a számítógép-hangfal közelébe és ugye hallani azt a tipikus mobilos zavarást a hangszóróban, mint, amikor pl hívást kapunk. A csere előtt csak akkor zavarta, amikor ténylegesen jött hívás vagy sms. Vajon mi lehet ez a "titkos" kommunikáció?
NBH :twisted:
 #92319  Szerző: DRoland
 
Hellosztok!

Amióta lecserélték itt is a régi 2G-s berendezéseket, már van hipernet, csak nem tudom minek... kis faluban lakom nem igazán van értelme, de mindegy, viszont azért írok, mert amióta megtörtént a váltás (ZTE adóberendezés), a telefon látszólag kb fél óránként, mintha folyamatosan kommunikálna a toronnyal, a 3G a telómon mindig ki van kapcsolva. Általában le van téve a számítógép-hangfal közelébe és ugye hallani azt a tipikus mobilos zavarást a hangszóróban, mint, amikor pl hívást kapunk. A csere előtt csak akkor zavarta, amikor ténylegesen jött hívás vagy sms. Vajon mi lehet ez a "titkos" kommunikáció?
 #92315  Szerző: szemilan
 
http://www.hwsw.hu/hirek/48161/telenor- ... t-zte.html

Itt van némi magyarázat, miért dobhatta el a hálózatot a telefon, vagy miért szakadhatott meg a hanghívás. Persze lehet, hogy az új ZTE vasak is rosszalkodhatnak. Az pedig optimalizálás kérdése. Mindenesetre az LTE náluk se aktuális. Kíváncsi lesze, akkor mit lépnek. Ha marad minden így, hamarosan lemaradnak.
Huszlicska József, a Telenor Magyarország időközben az anyavállalathoz távozó műszaki vezérigazgató-helyettese elismerte, az átállás során okozott problémákat a régi és az új hálózat párhuzamos üzemeltetése, a régi, 2G-s és az új, 3G-s cellák közti váltás sok esetben nem volt zökkenőmentes. Huszlicska ugyanakkor hozzátette, a teljes modernizációs folyamat tavaszra tervezett lezárásával ezek a problémák teljesen megszűnnek majd.
 #92243  Szerző: szemilan
 
djlacee írta:Akkor nem az én telefonomban van a hiba? Időnként 3G-re rakva eldobja a térerőt (LG Optimus 7)
Legegyszerűbben úgy nézheted meg, hogy egyidőben egy másik telefon is ott van nálad. Persze nem jelenti azt, hogy kijön mindegyiken, de, ha mindegyikkel tapasztalsz hasonlót, akkor nema te telefonod rossz.

Kérdezz rá ismerősi körben, más is tapasztalja-e a hibajelenséget.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29