RADIOSITE Fórum

  • Yettel.

 #94547  Szerző: donder
 
Nem tudom jól emlékszem-e...
Vagy tíz éve volt a reklámokban egy djuice-os reklám a bibibíí Dum, bi dum-dum-dumm -ról (biii)

Valakinek megvan valahol az a reklám vagy az a zene ahol végigdúdolják az egészet?
Leköteleznétek vele :) :blush:
 #94542  Szerző: tomee87
 
mlaszlo írta:
jeek írta: Nem lett butább a telefonom :) WiFi-vel továbbra is ugyanúgy működik a Telenoros Opera Mini, mint Klikkel :)
A Klikk ahogy írtam nem is ilyen telefonokhoz lett kitalálva, hanem olyanhoz, mint ami pl. nekem is van, ami önmagában nem tud netet és nincs benne wifi se.

Milyen telefonról van szó?
Olyan telefon ami önmagában nem tud netet, KLIKK-el sem fog tudni, mert ahhoz, hogy az Opera Mini-t letöltsd szükség van egy gyári beépített böngészőre a telefonon, amivel letöltöd a JAVA-s Opera Minit.
Ahhoz viszont, hogy letöltsd az Opera Mini-t nem feltétlenül szükséges pont a KLIKK, rendelhetsz te hozzá akár 1GB-os netcsomagot azzal is ugyanúgy le lehet tölteni az Opera Mini-t, akár 100 éves telefonra is.

Samsung S5260 (Star II)
 #94539  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta: Nem lett butább a telefonom :) WiFi-vel továbbra is ugyanúgy működik a Telenoros Opera Mini, mint Klikkel :)
A Klikk ahogy írtam nem is ilyen telefonokhoz lett kitalálva, hanem olyanhoz, mint ami pl. nekem is van, ami önmagában nem tud netet és nincs benne wifi se.

Milyen telefonról van szó?
 #94538  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta:És attól, ha lemondom a KLIKK-et a program ugyanúgy megmarad. Nekem is megmaradt, mert én lemondtam :D
És mit érsz a telefonon egy böngészővel netes előfizetés nélkül?
 #94536  Szerző: ceve
 
szemilan írta:Áááá hát ez kész, ezt a szöveget. A facebook oldalukról származik a következő:
Szia! A Klikk szolgáltatást a Telenor Online-on (http://www.telenor.hu) keresztül regisztráció után, 1220-as és 1741-es számon, illetve személyesen tudod lemondani. De jól gondold meg, mert különben visszabutul a telefonod!
Csak mert nem lesz rajta internet??? És az ilyen szövegeknek dölnek be az emberek.
Javítson ki valaki, ha tévedek, de a Klikk, mindössze internet szolgáltatás nem?
Annyi van benne pluszban, hogy opera minit adnak hozzá.
1000 FT -> 100 MB Nem, ez nem lehúzás, csöppet sem.
Domino GoNet S

600 Ft/hóért 30 MB adatforgalom, ami hagyományos telefonnál ugye lényegtelen, mert a keret elhasználása után mindkét szolgáltatónál az a "büntetés", hogy leveszik a sebességet EDGE-re, aminél ezek a készülékek eleve nem tudnak többet... csak nincs hozzá ekkora marketinges körítés.
 #94535  Szerző: tomee87
 
szemilan írta:
Vagy van esetleg valami optimalizáló szerver mögötte? Ami az összes oldalt átalakítja kis felbontásúvá? Bár azt hiszem erre az Opera Mini is képes.

jeek és butább lett a telefonod?
Amikor előfizetsz jön egy SMS, amiben írják: "KLIKK szolgáltatásunk igénybevételéhez az Opera Mini böngészőt ajánljuk, mely letölthető az m.opera.com oldalról."
Aztán letöltöttem, és pár óra használat után, a belépéskor megjelent a betöltést jelző állapot csík felett egy telenor logó, illetve a kezdőoldali hivatkozásokban a telenor honlapja, az index, a sport géza az RTL Klub linkek jelentek meg.

Kép

Aztán amikor Agria Volános buszon neteztem WiFi-ről az Opera Minivel akkor pedig ez szépen át is formázódott (kezdőlapi linkek, betöltő logó) T-Mobile-ossá :)
Semmivel sem különb tehát a KLIKK-es Opera Mini, mint a rendes Opera Mini, ugyanaz csak a kezdőlapi linkek "Telenorosak".

Nem lett butább a telefonom :) WiFi-vel továbbra is ugyanúgy működik a Telenoros Opera Mini, mint Klikkel :)
 #94533  Szerző: szemilan
 
A hozzá biztosított program az Opera Mini. Ezt bárki bármilyen telefonhoz beszerezheti.
A telefon meg ettől nem "butul" vissza, mindössze a világháló adta lehetőségeket nem fogja tudni kihasználni az előfizető.

Ez így számomra még mindig csak marketing fogás. Az Opera Mini szinte minden telefonra letölthető, ami java futtatására képes.
Összepárosították az internetüket a programmal és tettek hozzá nagy adag köretet. (reklámot)
Ezzel az "okosabb" lesz a készüléked szöveggel, mindössze rávezetik az embereket arra, hogy a telefonkészülékük alkalmas internetezésre. Ha nincs Klikk, akkor is benne lesz a böngésző a telefonban. Tehát nem lesz "butább", és persze a szolgáltatás megrendelését követően "okosabb" sem.

100 MB + Opera mini = több oldalt lehet megnyitni, mint a beépített böngészővel.

Vagy van esetleg valami optimalizáló szerver mögötte? Ami az összes oldalt átalakítja kis felbontásúvá? Bár azt hiszem erre az Opera Mini is képes.

jeek és butább lett a telefonod?
mlaszlo írta:
szemilan írta: Javítson ki valaki, ha tévedek, de a Klikk, mindössze internet szolgáltatás nem?
Nem egészen, a tarifacsomag régebbi készülékekhez készült, a hozzá biztosított programmal a nem okostelefonok is felokosíthatók:
Mi a "nagy durranás" a ki tudja, hányadik mobilinternet-csomagban? Az, hogy nem pusztán okostelefon-
tulajdonosok használhatják, hanem "mezei", kevésbé csicsás és nagy tudású, régebbi évjáratú mobilkészülékek
gazdái is. Még pontosabban: a szolgáltató elsősorban azoknak fejlesztette ki a Klikket, akik mostanáig eleve lemondtak a mobilinternetről, gondolván: az ő régi marokfonjuk alkalmatlan a világháló böngészésére. Holott nem így van: öreg telefon nem vén telefon, jórésze igen is használható internetezésre.

http://infovilag.hu/hir-20415-telenor_k ... inek_.html

Ezért írják a facebook-on, hogy ha lemondod a csomagot, akkor a telefon visszabutul.
 #94532  Szerző: tomee87
 
mlaszlo írta:
Nem egészen, a tarifacsomag régebbi készülékekhez készült, a hozzá biztosított programmal a nem okostelefonok is felokosíthatók:
Mi a "nagy durranás" a ki tudja, hányadik mobilinternet-csomagban? Az, hogy nem pusztán okostelefon-
tulajdonosok használhatják, hanem "mezei", kevésbé csicsás és nagy tudású, régebbi évjáratú mobilkészülékek
gazdái is. Még pontosabban: a szolgáltató elsősorban azoknak fejlesztette ki a Klikket, akik mostanáig eleve lemondtak a mobilinternetről, gondolván: az ő régi marokfonjuk alkalmatlan a világháló böngészésére. Holott nem így van: öreg telefon nem vén telefon, jórésze igen is használható internetezésre.

http://infovilag.hu/hir-20415-telenor_k ... inek_.html

Ezért írják a facebook-on, hogy ha lemondod a csomagot, akkor a telefon visszabutul.
Most nem azért, de Opera Mini-t bármelyik szolgáltatónál le lehet tölteni az m.opera.com-ról. És ha Vodafone-os IP-ről töltöd le akkor Vodafone-os lesz az Opera Mini-d, ha T-sről akkor T-s, ha Telenoros-ról akkor Telenoros. És attól, ha lemondom a KLIKK-et a program ugyanúgy megmarad. Nekem is megmaradt, mert én lemondtam :D
 #94531  Szerző: mlaszlo
 
szemilan írta: Javítson ki valaki, ha tévedek, de a Klikk, mindössze internet szolgáltatás nem?
Nem egészen, a tarifacsomag régebbi készülékekhez készült, a hozzá biztosított programmal a nem okostelefonok is felokosíthatók:
Mi a "nagy durranás" a ki tudja, hányadik mobilinternet-csomagban? Az, hogy nem pusztán okostelefon-
tulajdonosok használhatják, hanem "mezei", kevésbé csicsás és nagy tudású, régebbi évjáratú mobilkészülékek
gazdái is. Még pontosabban: a szolgáltató elsősorban azoknak fejlesztette ki a Klikket, akik mostanáig eleve lemondtak a mobilinternetről, gondolván: az ő régi marokfonjuk alkalmatlan a világháló böngészésére. Holott nem így van: öreg telefon nem vén telefon, jórésze igen is használható internetezésre.

http://infovilag.hu/hir-20415-telenor_k ... inek_.html

Ezért írják a facebook-on, hogy ha lemondod a csomagot, akkor a telefon visszabutul.
 #94530  Szerző: szemilan
 
Áááá hát ez kész, ezt a szöveget. A facebook oldalukról származik a következő:
Szia! A Klikk szolgáltatást a Telenor Online-on (www.telenor.hu) keresztül regisztráció után, 1220-as és 1741-es számon, illetve személyesen tudod lemondani. De jól gondold meg, mert különben visszabutul a telefonod!
Csak mert nem lesz rajta internet??? És az ilyen szövegeknek dölnek be az emberek.
Javítson ki valaki, ha tévedek, de a Klikk, mindössze internet szolgáltatás nem?
Annyi van benne pluszban, hogy opera minit adnak hozzá.
1000 FT -> 100 MB Nem, ez nem lehúzás, csöppet sem.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29