RADIOSITE Fórum

  • Vodafone

 #94334  Szerző: tomee87
 
szemilan írta:

Nálam meg pont a 3G lett erősebb. Szerintem a 10 MHz-es blokkot feloszthatták 5-5 MHz-re és az így kialakult blokkokat cserélgethették. Tehát valahol az "alsó", máshol pediga "felső" blokkba kerülhetett a 3g.

És egy másik dolog, sejtésem beigazolódott, a határtól befelé 15 KM-es sávban nem használható az E-GSM sáv adatszolgáltatásra. Ott marad a 2100 MHz. Továbbá, ahogy észrevettem, nem minden cella lett 3G-s, vagy legalábbis nekem úgy tűnik. 2G-s cella több van, persze lehetséges, hogy nem ugyan azt a területet fedi le a 3G-s cella, mint a 2G-s, ami egy adótórnyon van. Bár elvileg Multimode antennákat használnak.

Akkor már értem nálunk miért maradt a 2100MHz... Itt a határ 2-3km-re :|
 #94332  Szerző: szemilan
 
jeek írta:
szemilan írta:Jövő héten lesz friss térkép, tök jó, hogy egy 500 fős kis faluban is van net.
Egyébként, ha jól veszem ki a szavaik lényegét, még nincs bekapcsolva az összes cella.
Egyébként ezzel az új frekvencia sávval kb. egy szinten kell majd lennie az EDGE és 3G jelerősségének?
Mert ahol eddig volt 3G ott általában gyengébb volt a térereje, mint a 2G-nek. Pl. nálam EDGE -65 - -80dBm között volt, viszont a 3G az ugyanazon a ponton mérve csak -89 - -105dBm között.

Nálam meg pont a 3G lett erősebb. Szerintem a 10 MHz-es blokkot feloszthatták 5-5 MHz-re és az így kialakult blokkokat cserélgethették. Tehát valahol az "alsó", máshol pediga "felső" blokkba kerülhetett a 3g.

És egy másik dolog, sejtésem beigazolódott, a határtól befelé 15 KM-es sávban nem használható az E-GSM sáv adatszolgáltatásra. Ott marad a 2100 MHz. Továbbá, ahogy észrevettem, nem minden cella lett 3G-s, vagy legalábbis nekem úgy tűnik. 2G-s cella több van, persze lehetséges, hogy nem ugyan azt a területet fedi le a 3G-s cella, mint a 2G-s, ami egy adótórnyon van. Bár elvileg Multimode antennákat használnak.
 #94326  Szerző: tomee87
 
szemilan írta:Jövő héten lesz friss térkép, tök jó, hogy egy 500 fős kis faluban is van net.
Egyébként, ha jól veszem ki a szavaik lényegét, még nincs bekapcsolva az összes cella.
Egyébként ezzel az új frekvencia sávval kb. egy szinten kell majd lennie az EDGE és 3G jelerősségének?
Mert ahol eddig volt 3G ott általában gyengébb volt a térereje, mint a 2G-nek. Pl. nálam EDGE -65 - -80dBm között volt, viszont a 3G az ugyanazon a ponton mérve csak -89 - -105dBm között.
 #94325  Szerző: mimi
 
LuciFerko írta:T-nél mikor lesz ilyen? Enying egy részén csak GPRS van és az se mindig megy. :gülü2:
Útközben úgy vettem észre, mintha bővült volna a napokban errefelé, és csak nagyon kis területen vált vissza EDGE-re. 32k-ra korlátozva persze édesmindegy :)
 #94323  Szerző: LuciFerko
 
T-nél mikor lesz ilyen? Enying egy részén csak GPRS van és az se mindig megy. :gülü2:
 #94322  Szerző: szemilan
 
Jövő héten lesz friss térkép, tök jó, hogy egy 500 fős kis faluban is van net.
Egyébként, ha jól veszem ki a szavaik lényegét, még nincs bekapcsolva az összes cella.
 #94321  Szerző: LuciFerko
 
:shock: :shock: :shock:
 #94320  Szerző: tomee87
 
Egy érdekes vélemény a Facebookról:

" Balazs Hegyi
Ilyesmirol itt UK-ben mi csak almodhatunk.
Ha eleri a halozat sebessege az 1mb-t az
mar jonak szamit."

Úgy gondolom nincs szégyenkeznivalónk :)
 #94319  Szerző: tomee87
 
Másfél órája utazok és szinte folyamatosan 3G, HSDPA-t jelez a telefonom! Ez igen :)
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29