DAB+

Re: DAB+

HozzászólásSzerző: Wolfman » 2017.02.16. 21:13

A 2. rész hallgatása közben megütötte a fülemet ez a mondat:
Autózás közben nem fog kelleni kapcsolgatni a rádiót. [...] Eddig elképzelhetetlen volt ez analóg rádiónál.

Szegény csávó nem hallott még az AF-ről... :D
Wolfman
Törzstag

Posztok: 638

HozzászólásSzerző: Sszilu » 2017.02.11. 21:45

Sszilu írta:
djlacee írta:Ó, akkor nem a Tesco rádiómmal van a gond, a New Model Radio sem szól túl jól, meg tudod erősíteni?

Igen, ugyanaz a borzalmas minőség. Nem is értem... :-(

Egy érdekesség még a témához: Pozsonyból a 92,6 V-n, és a 106,1 V-n (Rocková Republika), ugyanolyan rossz minőségű az FM-sugárzás is, azaz nem a DAB-beállítások hibája a digitális zaj, hanem már a rendszer "elején" valahol elveszik a minőség. :-(
Valószínű, hogy teljesen süketek. :gülü:
Horváth Szilárd
Sszilu
Törzstag

Posztok: 408

HozzászólásSzerző: Sszilu » 2017.02.06. 17:20

djlacee írta:Ó, akkor nem a Tesco rádiómmal van a gond, a New Model Radio sem szól túl jól, meg tudod erősíteni?

Igen, ugyanaz a borzalmas minőség. Nem is értem... :-(
Horváth Szilárd
Sszilu
Törzstag

HozzászólásSzerző: djlacee » 2017.02.05. 22:49

Sszilu írta:
djlacee írta:Felkerült a szlovák Towercom MUX -ra a Pátria Rádió/Radio Slovakia International, méghozzá a Pyramída helyére. Ezzel Budapest után északnyugat és északkelet-Magyarországon is hallgatható magyar nyelvű műsor DAB+on.

Erre fel, belehallgattam a nyitrai csomagban a Rocková Republika adásába, ami a 128 kb ellenére, egyszerűen hallgathatatlan minőségű, borzalmas a "digitális sistergés".

Ó, akkor nem a Tesco rádiómmal van a gond, a New Model Radio sem szól túl jól, meg tudod erősíteni?
djlacee
Globális moderátor

Posztok: 6451

HozzászólásSzerző: Sszilu » 2017.02.05. 22:34

djlacee írta:Felkerült a szlovák Towercom MUX -ra a Pátria Rádió/Radio Slovakia International, méghozzá a Pyramída helyére. Ezzel Budapest után északnyugat és északkelet-Magyarországon is hallgatható magyar nyelvű műsor DAB+on.

Erre fel, belehallgattam a nyitrai csomagban a Rocková Republika adásába, ami a 128 kb ellenére, egyszerűen hallgathatatlan minőségű, borzalmas a "digitális sistergés".
Horváth Szilárd
Sszilu
Törzstag

HozzászólásSzerző: djlacee » 2017.02.05. 18:46

Felkerült a szlovák Towercom MUX -ra a Pátria Rádió/Radio Slovakia International, méghozzá a Pyramída helyére. Ezzel Budapest után északnyugat és északkelet-Magyarországon is hallgatható magyar nyelvű műsor DAB+on.
djlacee
Globális moderátor

Posztok: 6451

HozzászólásSzerző: mihalylovics » 2017.02.02. 01:07

joe írta: a Sucha Horá-n lévő 300m magas adótornyot le fogják bontani - kihasználatlan és drága a fenntartása - URH adók antennáját átköltöztetik a kisebbik toronyra... - még nem történt meg.

Ez - ha jól tudom - meg sem fog történni, épp a fent említett hegyi falvak miatt került az ötlet a kukába, másképp csak nehézkesen lehetne lefedni őket. Sőt, léteznek olyan területek is, amiket még így sem tudnak besugározni.
mihalylovics
Kiváló dolgozó

Posztok: 748

HozzászólásSzerző: joe » 2017.02.02. 00:34

mihalylovics írta:Akkor ami most elindult, csak egy gapfiller-féleség lehet. Elvileg a Suchá horáról kéne mennie 20 kW-tal. http://frekvencia.hu/t-dab-svk.htm

Szerintem nem. Hivatalos forrásból nincs semmi információ, az általad linkelt weboldalon lévő lista is csak a GE06 alapján készült, ami elsősorban nem az adó telephelyekre, hanem lefedési körzetekre tervez. DVB-T ellátás szempontjából is a Laskomer lett a gerincadó a Sucha Hora helyett, mert optimálisabban besugározható Besztercebánya, a hegyi falvak csak átjátszókat kaptak (többségében nincs DVB-T lefedettség -> van műholdas elosztás) és szerintem hasonló lesz a helyzet DAB fronton is. Analóg TV kikapcsolását követően felröppent az a hír is, hogy a Sucha Horá-n lévő 300m magas adótornyot le fogják bontani - kihasználatlan és drága a fenntartása - URH adók antennáját átköltöztetik a kisebbik toronyra... - még nem történt meg.
Még egy párhuzam, Kassán sem a Dubník-on lévő nagy toronyra (tengerszint felett 874m+300m adótorony) került a DAB+ (Kassától kb. 20km északra), hanem a város határában lévőHeringes állomásra, ami csak 310m magas...de a Kassa ellátása szempontjából optimálisabb. Hiába tudom állandóan venni kassai URH adókat, eddig szlovák DAB vételem csak Pozsonyból volt. Joe
joe
Fanatikus

Posztok: 1490

HozzászólásSzerző: mihalylovics » 2017.02.01. 22:41

joe írta:
mihalylovics írta:Még mindig megy? Itt, Dunakeszin egy hangyafas*nyi sem jön belőle, miközben az onnan üzemelő FM-adók szinte tökéletesen jönnek.

Nem hiszem, hogy veszed az FM adókat onnan...96,5; 102,0; 105,4 frekvencián sugároznak.
https://www.radia.sk/vysielace/229_banska-bystrica-laskomer - innen megy a DVB-T és a DAB+ is. Az adóállomás vételére kevés esély van Magyarországon.
Amit tudunk venni - itt Békés megyében is - az a https://www.radia.sk/vysielace/5_banska-bystrica-sucha-hora - ezt mindenki Beszterce Bánya adóállomásként ismeri, de valójában Körmöcbánya település külterületén található.

Akkor ami most elindult, csak egy gapfiller-féleség lehet. Elvileg a Suchá horáról kéne mennie 20 kW-tal. http://frekvencia.hu/t-dab-svk.htm
mihalylovics
Kiváló dolgozó

Posztok: 748

ElőzőKövetkező

Vissza: Digitális rádiózás