RADIOSITE Fórum

  • DAB+

 #174742  Szerző: joe
 
Szia! - akkor nálam lesz a hiba...a DAB Playerrel...sajnos tesztelni nem tudom, jelenleg nincs DAB vétel nálam...Joe
 #174740  Szerző: Sszilu
 
joe írta: 2018.03.10. 10:10
Sszilu írta:
joe írta: 2018.03.09. 23:50 https://www.welle.io/...most találtam. Kicsi hardver igényű SDR alapú DAB vevő...Joe
Köszi Joe!
Kipróbáltam, az első tapasztalataim alapján DX-re nem olyan jó, viszonylag nehézkes a gyenge adók beállítása, de a normál, stabil vételnél hibátlan. Ráadásul nem kell drivert cserélni az SDRSharp használatához.
Szia, én viszont pont azt tapasztaltam, hogy "tegnap" a "DAB Player" meg sem "mozdult" a gyenge Bp-i jelre (SNR 3dB), ez a program vakkeresésben is betöltötte az adókat. "Haladó mód" bekapcsolását követően kapunk egy spektrum analizátor és be lehet vele állítani az antennát maximális jelszintre. Az más kérdés, hogy a "stickemnél" az automatikus RF erősítés szabályozást ki kell kapcsolni, kézi módban minimumra vinni, majd onnan indulva a maximum irányába szabályozni. A legjobb SNR (jel/zaj viszony) nem a maximális erősítés állásnál van, hanem kicsit "előtte". Ezt a beállítást minden szoftver indításkor el kell végezni az SDR Sharp használatakor is - RTL-SDR driver probléma lehet, de így használom az eszközt már kezdetek óta (ugyanazt az rtlsdr.dll -t használja, mint az SDRSharp). Joe
Szia Joe!
Tesztelem hol a Dab Playert, hol a Welle-t, de nekem érdekes módon minden próbánál érzékenyebb a Dab Player. Nem tudom, mi lehet a hiba. Mármint a Veled ellentétes éredmény... Póbáltam a két sticket, és az automata/kézi RF-beállítást is.
 #174736  Szerző: joe
 
Sszilu írta:
joe írta: 2018.03.09. 23:50 https://www.welle.io/...most találtam. Kicsi hardver igényű SDR alapú DAB vevő...Joe
Köszi Joe!
Kipróbáltam, az első tapasztalataim alapján DX-re nem olyan jó, viszonylag nehézkes a gyenge adók beállítása, de a normál, stabil vételnél hibátlan. Ráadásul nem kell drivert cserélni az SDRSharp használatához.
Szia, én viszont pont azt tapasztaltam, hogy "tegnap" a "DAB Player" meg sem "mozdult" a gyenge Bp-i jelre (SNR 3dB), ez a program vakkeresésben is betöltötte az adókat. "Haladó mód" bekapcsolását követően kapunk egy spektrum analizátor és be lehet vele állítani az antennát maximális jelszintre. Az más kérdés, hogy a "stickemnél" az automatikus RF erősítés szabályozást ki kell kapcsolni, kézi módban minimumra vinni, majd onnan indulva a maximum irányába szabályozni. A legjobb SNR (jel/zaj viszony) nem a maximális erősítés állásnál van, hanem kicsit "előtte". Ezt a beállítást minden szoftver indításkor el kell végezni az SDR Sharp használatakor is - RTL-SDR driver probléma lehet, de így használom az eszközt már kezdetek óta (ugyanazt az rtlsdr.dll -t használja, mint az SDRSharp). Joe
 #174735  Szerző: Sszilu
 
joe írta: 2018.03.09. 23:50 https://www.welle.io/...most találtam. Kicsi hardver igényű SDR alapú DAB vevő...Joe
Köszi Joe!
Kipróbáltam, az első tapasztalataim alapján DX-re nem olyan jó, viszonylag nehézkes a gyenge adók beállítása, de a normál, stabil vételnél hibátlan. Ráadásul nem kell drivert cserélni az SDRSharp használatához.
 #174731  Szerző: joe
 
https://www.welle.io/...most találtam. Kicsi hardver igényű SDR alapú DAB vevő...Joe
 #174142  Szerző: Sszilu
 
zsofi75 írta:Sziasztok!Már egy ideje próbálkozom,itt Kiskunfélegyházan a Horvatorszagi DAB adok vételével,de a távolság nagyon nagy,ma végre a délelőtti troponak köszönhetően sikerült a csomag vétele.,egy erősítők nagylepke antannaval,Sztem Zágrábbol sikerült elcsípni.
Szia!
Tudtommal Zágrábból H, Ivanšćicaról V-polárban megy a sugárzás.
 #174141  Szerző: zsofi75
 
Sziasztok!Már egy ideje próbálkozom,itt Kiskunfélegyházan a Horvatorszagi DAB adok vételével,de a távolság nagyon nagy,ma végre a délelőtti troponak köszönhetően sikerült a csomag vétele.,egy erősítők nagylepke antannaval,Sztem Zágrábbol sikerült elcsípni.
 #174053  Szerző: mate1993
 
Sziasztok!
DAB rádióvevő vásárlását tervezem. Elsősorban zsebrádió méretben gondolkozok, egyelőre nem szeretném komolyabban belevetni magam a dx-elésbe. Tudom, hogy vételi erősség szempontjából nem szabad csodát várni egy kisméretű vevőtől, de ha tudtok valami használható, zsebrádiós viszonylatban jónak minősülő készüléket ajánlani, akkor ne kíméljetek! :)Én a Sony XDR-S40 vevőt néztem ki magamnak, de kérdés, hogy megér-e ez a készülék 22900 forintot? Vajon jobb ennek a Dab vevője, mint az olcsóbb, multikban megvásárolható társaikén?
 #172939  Szerző: djlacee
 
kJoe írta:ma még a Lidl-ben, holnaptól az Aldiban van 3in1 internet és Dab+ és FM vevő a saját márkájuk alatt 39e-ért.
Ez az amit néhány éve próbáltam behozatni áruházláncon keresztül az országba amikor 99euróért adták a németeknél, most nem lett olcsóbb, sőt... :csukottszem:
Ha ez vigasztal, az osztrák Hoferben 99,99€ az, ami Magyarországon az ALDI-ban 39990Ft :S
 #172938  Szerző: kJoe
 
ma még a Lidl-ben, holnaptól az Aldiban van 3in1 internet és Dab+ és FM vevő a saját márkájuk alatt 39e-ért.
Ez az amit néhány éve próbáltam behozatni áruházláncon keresztül az országba amikor 99euróért adták a németeknél, most nem lett olcsóbb, sőt... :csukottszem:
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 71