RADIOSITE Fórum

  • Mobilrádiózás

 #185573  Szerző: zakopanendre
 
Szeretnék párbeszédet indítani az online rádiók hallgatottságának mérésével kapcsolatban.

Több netes állomás statját is figyeltem az elmúlt hetekben, és néha érdekes dolgokat tapasztaltam. Például elindítottam egy alstreamet, és egyszerre ugrott annak és a főstreamnek a hallgatói száma. Vagy extrém ingadozás pl. egyik percben 248 hallgató 5 perccel később 85 majd nem sokkal később megint 240.

Az egyik adó azt írja, hogy heti 110 ezer csatlakozása van (!) ami azért elég komoly.

Más esetben elképesztő nevű és arculatú webes rádióknak van többszázas kapcsolódása.

Ez mennyire a realitás, tényleg ilyen soknak tűnően hallgatnak magyar online rádiókat vagy megy a trükközés rendesen?
 #182906  Szerző: djlacee
 
Radioinfomátor írta: 2019.05.02. 22:29 Én Már kitöröltem a FM Rádiót A Telefonomból és csak net rádió hallgatok
És ezzel most pontosan mit is akarsz mondani? Miért tartottad fontosnak, hogy ezt leírd?
 #181025  Szerző: zakopanendre
 
2019-ben még mindig az FM az úr. Felmerül, hogy vajon mennyire lehet átszoktatni embereket például a kocsiban való netrádiózásra. Véleményem:

Nagyon nehezen. Egyrészt sok kattintás. A mobilos böngészők nem indítanak el automatikusan lineáris folyamokat. TuneIn - én fiatal vagyok és ki tudom hangosítani, sőt meg is várom, mire betölti magát az a behemót, de időben több, mintha a zenéimet tenném be a kocsiba. Netrádió a kocsiban = Macera. Ha befektető lennék, akkor is előbb fizetnék reklámidőért egy közösséginek, mint egy internetes rádiónak. Avagy, megvennék egy jól működő netrádiót és tennék belőle kis/közit. :D

Szóval: Netrádió = macera. Nem neked, nekem, a többségnek.
 #131421  Szerző: markfelt
 
frekivadasz írta:De egyik se roxette.
hála istennek
 #131417  Szerző: markfelt
 
frekivadasz írta:De a klímával azért spórolsz :P
lehúzott ablak és joyride!
 #131414  Szerző: markfelt
 
Kép Kép Kép

rájöttem, hogy van ilyen BRÚTUSZos basz a kocsiban, mostanában ezzel menősködök, rajoskodok (nem)
 #123285  Szerző: SySERR
 
IE alatt már jó.
Mobilos FF alatt is jó lett. Az lejátsza az OPUS streamet is.
Opera viszont sz*rik bele, bármit csinálok.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11