RADIOSITE Fórum

  • Mobilrádiózás

 #29020  Szerző: Promenád
 
olvaso1 írta:Mobilrádiózás..hmmm én net helyett maradnék az FM Rádiós telefonoknál..ha már mobilrádiózás. Biztos nem fizetnék azért hogy mobilon neten keresztül rádiózzak, még akkor sem ha nincs fm rádió vevős telóm, de szerencsére van és jól is fogja az adásokat. (Nokia 3120 Classic)
1 Tel volt a kezemben ami ennél jobban fogta az adókat az egy
Sony Ericcson k600i, elég sokat volt kölcsönbe csereteló gyanánt nálam egy ilyen és tényleg nagyon jól fogta az adókat (Stereo RDS az mr adói és a 3 nagy kereskedelmi, de a helyi adókkal is jó viszonyban volt :lol: )
(ezt legalább megköszönhetem a Sagemenek, hogy egy ilyen telót adtak akárhányszor bevittem a szervízben.) Reggel suliba menet mindig jó volt vele rádiót hallgatni. Egyszóval rádiózásért drága a mobilinternet nah és persze nálunk még a 3G-is ismeretlen...gprs..hát inkább haggyuk.

Mobilrádiózás..hmmm Ez akkor éri meg majd, ha a DAB + is megy majd a "bunkófononokon" , mert amíg van analóg rádiózás a kutya sem fog netes, streames úton rádiót hallgatni, hacsak nem dúsgazdag és fízetni tudja majd a szolgáltatója fele a jó kis borsos manit ... :twisted:
 #28968  Szerző: szemilan
 
Mobilrádiózás..hmmm én net helyett maradnék az FM Rádiós telefonoknál..ha már mobilrádiózás. Biztos nem fizetnék azért hogy mobilon neten keresztül rádiózzak, még akkor sem ha nincs fm rádió vevős telóm, de szerencsére van és jól is fogja az adásokat. (Nokia 3120 Classic)
1 Tel volt a kezemben ami ennél jobban fogta az adókat az egy
Sony Ericcson k600i, elég sokat volt kölcsönbe csereteló gyanánt nálam egy ilyen és tényleg nagyon jól fogta az adókat (Stereo RDS az mr adói és a 3 nagy kereskedelmi, de a helyi adókkal is jó viszonyban volt :lol: )
(ezt legalább megköszönhetem a Sagemenek, hogy egy ilyen telót adtak akárhányszor bevittem a szervízben.) Reggel suliba menet mindig jó volt vele rádiót hallgatni. Egyszóval rádiózásért drága a mobilinternet nah és persze nálunk még a 3G-is ismeretlen...gprs..hát inkább haggyuk.
 #10463  Szerző: Pasa
 
Ez így van. A baj a Munduval mindössze annyi, hogy két éve ott van a honlapjukon, hogy rövidesen más formátumot is támogatni fog...
 #10462  Szerző: mg
 
Pasa írta:Azért is faszság, hogy csak mp3, mert 3G-n nem olcsó a net, AAC kéne oda. Most vagy alacsony bitrárájú mp3, olcsó de szar hang, vagy magas rátájú, akkor meg anyagi csőd hallgatni...
persze, mondjuk vodánál 6000 forint a (normál felhasználás mellett, tehát semmi p2p :)) korlátlan net
de az mp3 már elavult streamingre, én se gondolkodnék egy percig se a megszüntetésén, ha elvárható lenne minden hallgatótól, hogy rakjon fel lejátszót valami értelmes formátumhoz... zenetárolásra a 256-320 kbps MP3, az oké; streamingre viszont ha sávszélspórolást akarok, AAC, ha kiváló minőséget, akkor OGG, és utóbbira a 128k teljesen megfelel, annál fölösleges jobb. nálunk is össze lehet hasonlítani a 128-as OGG és a 128-as MP3 adást, ugyanaz a gép kódolja ugyanabból a forrásból, de ég és föld.
 #10450  Szerző: Pasa
 
Azért is faszság, hogy csak mp3, mert 3G-n nem olcsó a net, AAC kéne oda. Most vagy alacsony bitrárájú mp3, olcsó de szar hang, vagy magas rátájú, akkor meg anyagi csőd hallgatni...
 #10448  Szerző: mg
 
Pasa írta:Munduhoz még annyit, hogy csak mp3 streamet játszik. Sem OGG, sem AAC támogatása nincs, így sajnos néhány rádió nem hallgatható vele, bár honlapjuk szerint most ezt fejlesztik.
kösz, mp3 elég is (három formátumban adunk neten, MP3-ban a kompatibilitás miatt, OGG-ban a hangminőség miatt, AAC-ben a kis sávszél miatt :))
 #10437  Szerző: Pasa
 
Munduhoz még annyit, hogy csak mp3 streamet játszik. Sem OGG, sem AAC támogatása nincs, így sajnos néhány rádió nem hallgatható vele, bár honlapjuk szerint most ezt fejlesztik.
 #10416  Szerző: hdshouter
 
LuciFerko írta:és a SE W910 mit játszik le? mp3-at szerintem nem mert nem igen akarta. mármint streamet. RiseFM stream megy, de aztse tudom az milyen formátum. talán real?
A RiseFM az biztos, hogy REAL. Mint ahogy a T-Mobile-nál általában az összes stream...
 #10411  Szerző: LuciFerko
 
MikySoft írta:
LuciFerko írta:és a SE W910 mit játszik le? mp3-at szerintem nem mert nem igen akarta. mármint streamet. RiseFM stream megy, de aztse tudom az milyen formátum. talán real?
A Rise FM stream mp3.
a waposra gondolok! Az tuti nem mp3.
 #10408  Szerző: mg
 
Pasa írta:
mg írta:kiteszek egy m3u linket, azt megnyitja mundu radioban?
A Mundu egy önálló program, weblapról nem nyit meg semmit. A linkeket előbb be kell táplálni az adatbázisába, és csak azokat tudja megnyitni. Külön felületen tudod pl. asztali gépen szerkeszteni a listát, amit aztán telefonról elérve az ott lévő streameket tudja megnyitni.
értem, köszi. azért mivel egyelőre nem tudok tesztelni, beajánlom azt a szoftvert :)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11