RADIOSITE Fórum

  • DAB+

 #47489  Szerző: drkotasz
 
A Bartóknak mondjuk 256k-t megadni oké, mert ott törődnek a legtöbbet a forrásminőséggel is, de egyéb adókra 128k-nál többet adni AAC+ kódolással szerintem sima pazarlás. Egyszerűen eleve nem dolgoznak olyan jó forrásanyaggal, és nem is az audiofil közönségre vannak berendezkedve. Talkrádiónak meg még a 64 kbit is ragyogóan jó, MR4/MR5 mehet monoban, arra még 40 is elég. Nem ezer ember "vájtfülűsködésének" kell megfelelni (a vájtfülűsködésnek egyébként se terepe bármilyen tömörített forrás), hanem a maradék majd' tízmillió tömegigényének. Élvezkedésre ott az internet, mint műsorforrás.

Egyikőtök se próbálgatta még mindig az AAC+ tömörítést, úgylátom :)
 #47481  Szerző: Mauro
 
Szép kínálat. Hajrá DAB+.
 #47479  Szerző: lali87
 
A Digitális adásnak elvileg az lenne a lényeg, hogy nem kéne osztozkodni annyira a frekiken mehetnének az országosok akkora teljesítményen (60-100kW-os adók), hogy leesik a hajunk....3 országos multiplexet láttam anno a pályázatban, egy mux sacc/hasra ütés 1Mbit. 192kbs-el számolva az 15 országos 100% közeli lefedettségű rádió, szerintem lenne sz....ig hely mindenkinek ;)
Klub, Katolikus, MR1, Gazdasági el lenne 96/128kbps-en is szerintem
MR3-nak meg lehetne 320kbps-es az adása....az tuti CD minőség közeli....
Ha jól tévedek ennyi a max sávszéle az AAC szabványnak....
Ha a Magyar Televíziónak ki tudjuk fizetni a 8Mbitet csatornánként szerintem egy-másfél muxot a Magyar Rádiónak is ki tudnánk garázdálkodni valahogy ;)

MR1 96/128kbps
MR2 192kbps
MR3 256/320kbps
MR4/MR5 96/128kbps
MR6 96/128kbps
MR7 192kbps

Ha a kisebb értékekkel számolunk akkor még felfér még egy talk rádió a multiplexbe :)
És még lehet 10db 200kbps-es zenei adó a másik kettő mux-ba....
De ha megelégszenek kevesebb sávszéllel akkor 14-16 rádió is elfér még
akkor 16-20 országos rádióról beszélünk amit Alsómocsoládtól Zalaszentgrótig mindenhol kristálytisztán lehet fogni.... A jelenlegi 5 helyett ami nem mindenhol jön kristálytisztán :-)

Ha rendes rendszert építtetne ki az NHH az AH-val akkor rádiós kánaán is lehetne a DAB-ból :-)
 #47478  Szerző: Gyurii91
 
drkotasz írta:Az nagyon jó lenne, csak az autópályán 130-nál érdekes volna wifizni, meg azt a sok AP-t kiépíteni hozzá... :) a HSDPA még jó lenne, bár egyelőre ott tartunk, hogy egy-egy nagyobb tömegrendezvényen még telefonálni se nagyon lehet...
Ami nálam a digitalizáció mellett szól, az az, hogy most tulajdonképpen az esetek 90%-ában ügyeskedés meg brókerkedés zajlik a frekvenciákkal, a digitális rádiózásban meg tudna lenni országos Class, Neo, Sláger, Danubius, Mária, Klub, Lánchíd, MKR, Juventus, Rádió1, N-joy, Gazdasági meg ami akar, mellette maradna hely a helyi és közösségi rádiózásnak, és csak a műsor számítana abban, hogy talpon tud-e maradni egy rádió. Lehet, hogy ez nem tetszene azoknak a cégeknek, akik a jelenlegi helyzetből élnek, de a hallgatók érdekeit szolgálná.
Korrekt! Lásd 2 első... (MR1, Neo)
 #47477  Szerző: drkotasz
 
Az nagyon jó lenne, csak az autópályán 130-nál érdekes volna wifizni, meg azt a sok AP-t kiépíteni hozzá... :) a HSDPA még jó lenne, bár egyelőre ott tartunk, hogy egy-egy nagyobb tömegrendezvényen még telefonálni se nagyon lehet...
Ami nálam a digitalizáció mellett szól, az az, hogy most tulajdonképpen az esetek 90%-ában ügyeskedés meg brókerkedés zajlik a frekvenciákkal, a digitális rádiózásban meg tudna lenni országos Class, Neo, Sláger, Danubius, Mária, Klub, Lánchíd, MKR, Juventus, Rádió1, N-joy, Gazdasági meg ami akar, mellette maradna hely a helyi és közösségi rádiózásnak, és csak a műsor számítana abban, hogy talpon tud-e maradni egy rádió. Lehet, hogy ez nem tetszene azoknak a cégeknek, akik a jelenlegi helyzetből élnek, de a hallgatók érdekeit szolgálná.
 #47476  Szerző: Pasa
 
djlacee írta:Ha a DAB+ halott ügy, akkor legyen inkább mindenhol ingyen wifi, és terjedjenek el az internetrádió készülékek!
Nekem is ez a leglogikusabb és legszimpatikusabb. :yes:
 #47457  Szerző: Gyurii91
 
csokie írta:Gyurii91, szerintem a DAB+ a békéscsabai adóról is fog menni, multiplexben, szinkronban a szentesivel. Biztos vagyok benne, hogy megoldják a nagykutyák majd, hogy mindenki tudja venni minimum egy teleszkópos antennával Csabán :D
:yeah: :yes:
 #47456  Szerző: Ghee
 
Gyurii91 írta: Bár, hogy mi lesz... minden mostani rádió mehet a kukába?
Szerintem sokan megtalálják az alternatív felhasználásukat majd. ;)
 #47453  Szerző: csokie
 
Gyurii91, szerintem a DAB+ a békéscsabai adóról is fog menni, multiplexben, szinkronban a szentesivel. Biztos vagyok benne, hogy megoldják a nagykutyák majd, hogy mindenki tudja venni minimum egy teleszkópos antennával Csabán :D
 #47446  Szerző: Gyurii91
 
Én meg azt mondom legyen minden "országos" freki minimum 60kW-n legyen az Kab-hegy, vagy Komádi! :D

Senki se fogja emlegetni a DAB+-t, hogy: "De jó lenne, akkor talán tudnám hallgatni is..." :X.:
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 71