RADIOSITE Fórum

  • DAB+

 #47127  Szerző: csokie
 
Először amúgy egy 5 elemes Yagit akarok FM-re (mert Pest közelébe minek nagyobbat). Aztán egy DVB-T boxot, antennával, és csak utána a DAB+ rádiót.
 #47126  Szerző: drkotasz
 
Valahogy csak lett a '80-as években is nyugati normás rádió a Danubiushoz, aztán a '90-es években a Petőfihez, meg lecserélődtek az 5.5 MHz-et és PAL rendszert nem tudó tévék is, belenyugodtunk abba is, hogy a 2000-ben összerakott atomerőmű PC ma már egy sima webböngészéstől kifekszik, szerintem ezt a váltást is túl fogjuk élni...
 #47125  Szerző: Mauro
 
drkotasz írta:
Mauro írta:De BAB+ rádiók nem olcsóbbak ott se.
a DAB+ rádiók se, de még nem is tértek át rá.
a 3D tévék se olcsók, mert nincs rá adás, ellenben pár éve még egy HDready tévé is félmillió forint volt.
Kevés 3D-s adás azért van PL Eurosport 3D.
 #47124  Szerző: Mauro
 
csokie írta:Valóban nem, de az ő fizetésük arányában sokkal könnyebben tudnak venni egy készüléket, mint pl én. Január óta gyűjtök egy ilyen Sangean DAB+ hordozható rádióra és még nincs meg az ára.
Na igen ott 5£/óra minimálbér.
Ha meg is lesz ára azért gondold meg ki tudja mi lesz nálunk DAB+-bol és hogy mikor.
 #47123  Szerző: drkotasz
 
Mauro írta:De BAB+ rádiók nem olcsóbbak ott se.
a DAB+ rádiók se, de még nem is tértek át rá.
a 3D tévék se olcsók, mert nincs rá adás, ellenben pár éve még egy HDready tévé is félmillió forint volt.
 #47120  Szerző: csokie
 
Valóban nem, de az ő fizetésük arányában sokkal könnyebben tudnak venni egy készüléket, mint pl én. Január óta gyűjtök egy ilyen Sangean DAB+ hordozható rádióra és még nincs meg az ára.
 #47119  Szerző: Mauro
 
De BAB+ rádiók nem olcsóbbak ott se.
 #47117  Szerző: csokie
 
Az ám a minőségi rádióhallgatás :) 112 kb/s. LOL
 #47115  Szerző: drkotasz
 
csokie írta:Külföldön ahol van DAB, ott milyen bitrátán működnek a rádiók?
Valaki külföldi tudna infót adni?
http://www.digitalradiotech.co.uk/dab/bbc_dab.htm a britek még sima DAB-ot használnak, ott azért a 128 kbit elég rettenet lehet (egy 64 kbit-es aacPlus szerintem barátságosabb a fülnek, mint egy 128-as mp3, ami csörög-csattog-csilingel)...
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 71