RADIOSITE Fórum

  • DAB+

 #47443  Szerző: djlacee
 
Ha a DAB+ halott ügy, akkor legyen inkább mindenhol ingyen wifi, és terjedjenek el az internetrádió készülékek!
 #47441  Szerző: LuciFerko
 
Mauro írta:
Gyurii91 írta:Én ennek a DAB+ azért örülnék, mert akkor több rádió lenne, és legalább konyharádióval is szólna szépen minden.

Bár, hogy mi lesz... minden mostani rádió mehet a kukába?

AM/AM tuner-t se biztos hogy kukába kell dobni hisz kalóz adást lehet hallgatni rajta az esetleges átállás után is. Nem hinném hogy kalózok be át tudnának állni.
:party: :sealed:
 #47439  Szerző: Mauro
 
Gyurii91 írta:Én ennek a DAB+ azért örülnék, mert akkor több rádió lenne, és legalább konyharádióval is szólna szépen minden.

Bár, hogy mi lesz... minden mostani rádió mehet a kukába?

AM/AM tuner-t se biztos hogy kukába kell dobni hisz kalóz adást lehet hallgatni rajta az esetleges átállás után is. Nem hinném hogy kalózok be át tudnának állni.
 #47438  Szerző: Gyurii91
 
Akkor az összes autó kesztyűtartójában lesz egy digitális dekóder? :D

Ááá szerintem is halott ötlet... Majd 10-15 év múlva.

Normálisan csinálják meg a mostani FM-et, és semmi baj nem lenne a mostanival. :)
 #47437  Szerző: Mauro
 
djlacee írta:Véleményem szerint a DAB+ úgy lehetne sikeres, ha az analóg rádióval párhuzamosan menne, és olyan programok lennének elérhetőek rajta, amik azon az adott helyen FM-en nem.
Kereskedelmi adónak nem érné meg beruházás ami kitudja mikor térül meg.
Mert ki tudja mikor lesz annyi DAB+ készülék mint FM.
 #47435  Szerző: Mauro
 
csokie írta:Nem hiszem, biztos ki van találva egy ugyanolyan set top box szerűség, mint a DVB-T-re. :)
Igen léteznek DAB+ tunerek. Azokat rá lehet kötni mostani erősítőkre vagy HI-FI-kre.
 #47433  Szerző: LuciFerko
 
halott ötlet az egész. Tudtommal az olaszoknál kb az lesz Dabon ami most FM-en :D
 #47432  Szerző: Pasa
 
csokie írta:Az szinte 100% hogy jobb mint a 32 kHz es FM adások.
Ezt most nem értem. 32 kHz-es FM adások? Az FM analóg, a processzálástól, a digitális műsorforrástól és a 15 kHz-es vágástól eltekintve (persze ez is elég sok baj), valósághű. Ezt pl. a Bartókon hallhatjuk is (itt csak a 15 kHz játszik). Ahhoz, hogy a DAB legalább ilyen hangminőséget produkáljon, sokkal nagyobb sávszélesség kell a mostaninál, az pedig - gondolom - nem olcsó a rádióknak. Hogy több adó lesz-e DAB-on? Ezt sem hiszem. Az ország nagy részén az FM sincs kihasználva, sok helyen csak az országos adók foghatók. Ott ki fog a DAB-on sugározni?
 #47431  Szerző: djlacee
 
Véleményem szerint a DAB+ úgy lehetne sikeres, ha az analóg rádióval párhuzamosan menne, és olyan programok lennének elérhetőek rajta, amik azon az adott helyen FM-en nem.
 #47429  Szerző: csokie
 
Nem hiszem, biztos ki van találva egy ugyanolyan set top box szerűség, mint a DVB-T-re. :)
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 71