RADIOSITE Fórum

  • DAB+

 #47114  Szerző: Mauro
 
Na erről én is szeretnék infot.
 #47113  Szerző: csokie
 
Külföldön ahol van DAB, ott milyen bitrátán működnek a rádiók?
Valaki külföldi tudna infót adni?
 #47112  Szerző: Mauro
 
drkotasz írta:
Mauro írta:messze elmarad az FM rádióknál megszokott hangzástól. Ha analóg hasonlattal kívánnánk élni, a magas hangok egy koszos, vagy rosszul beállított magnófej által reprodukált, matt, mosott hangzáshoz hasonlítanak.
http://www.sat.hu/read.php?id=1933 :lol:
Google? Igen ott olvastam erről be is tettem ide én is a linket.
Lusta voltam gépelni.
 #47111  Szerző: drkotasz
 
Mauro írta:messze elmarad az FM rádióknál megszokott hangzástól. Ha analóg hasonlattal kívánnánk élni, a magas hangok egy koszos, vagy rosszul beállított magnófej által reprodukált, matt, mosott hangzáshoz hasonlítanak.
http://www.sat.hu/read.php?id=1933 :lol:
 #47108  Szerző: Mauro
 
Azt hallottam hogy 64kbit/s-os bit messze elmarad az FM rádióknál megszokott hangzástól. Ha analóg hasonlattal kívánnánk élni, a magas hangok egy koszos, vagy rosszul beállított magnófej által reprodukált, matt, mosott hangzáshoz hasonlítanak.

Ha ez igaz biztosan sokan észre veszik.
Tök mindegy milyen zenét ad a rádió. PL Roxyn se jó a mély hang. És ez sokakat zavar.
 #47107  Szerző: drkotasz
 
Vedd azt is figyelembe, hogy milyen a műsorkínálat. Egyébként amikor felhozzák, hogy milyen, akkor jön az, hogy mert úgyse figyelnek rá, háttérben szól, ne zavarja őket. Na, arra elég a 64. Vájtfülűsködésre szakosodott zenei adókra mehet nagyobb bitráta, de egy átlag lakossági popzene-adón nincs mit vájtfülködni (a hogy buffog a mély meg hogy cisszeg a magas az nem vájtfülködés :))
 #47106  Szerző: Mauro
 
drkotasz írta:Itt azért más, mint az mp3-nál, háttérzenére még az se tűnik fel, ha 32k-val adnak aacPlusban...
De vájt fülűek igen és azoknak aki drága hang rendszerük van észre veszik.
És ilyen DAB+ tuner árak mellet más nem igen vesz DAB+ készüléket. Max egy-két amatőr. Ahhoz ár csökkenés legyen meg kéne hogy induljon kereslet.
 #47105  Szerző: drkotasz
 
Itt azért más, mint az mp3-nál, háttérzenére még az se tűnik fel, ha 32k-val adnak aacPlusban...
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 71