RADIOSITE Fórum

  • DAB+

 #47104  Szerző: Mauro
 
csokie írta:Én kötelezően minimum 128kb/s-et adnék minden rádiónak, mindegy az hogy talkrádió vagy sem. DAB-nak éppen ez lenne a jelentősége hogy jobb legyen a hangminősége. ( is )
Egyértelmű, hogy a jobb minőségű adást fogják az emberek hallgatni, és nem az "AM" minőségűt.
Az is nagy szám lenne ha zenei adok 128kb/s-el adnának.
 #47103  Szerző: csokie
 
Én kötelezően minimum 128kb/s-et adnék minden rádiónak, mindegy az hogy talkrádió vagy sem. DAB-nak éppen ez lenne a jelentősége hogy jobb legyen a hangminősége. ( is )
Egyértelmű, hogy a jobb minőségű adást fogják az emberek hallgatni, és nem az "AM" minőségűt.
 #47094  Szerző: Mauro
 
lali87 írta:
Mauro írta:Digitális rádió: vége a dalnak?

http://www.hwsw.hu/hirek/44468/dab-digi ... tosag.html
Reméljük az NHH rálép az Antenna Hungária nyakára és megindul ez is, mint a MinDigTV ami már szinte megfizethető és országos....
Ja nevetséges ez kis lefedettség. :x Meg zenei adok mehetnének 96kit/s tömörítéssel. Bár ez inkább az adókon múlik hogy mennyi sávszélességet vesznek. Mert ez a 64kbit/s nevetségesen kevés. Mert akit esetleg érdekelné DAB+ és meg is engedheti magának addig nem vesz DAB+ tunert míg ilyen minőségbe adnak a zenei adok. Illetve lehet hogy olyan helyen lakik ahol nem is elérhető a DAB+. És mi van a DRM-nel?
 #47083  Szerző: lali87
 
Mauro írta:Digitális rádió: vége a dalnak?

http://www.hwsw.hu/hirek/44468/dab-digi ... tosag.html
Reméljük az NHH rálép az Antenna Hungária nyakára és megindul ez is, mint a MinDigTV ami már szinte megfizethető és országos....
 #36923  Szerző: lali87
 
Na azért reménykedni kell, nem reked meg a technika a jelenlegi fejlettségi szinten...... :)
Én analóg hívő voltam elég sokáig hallgattam kazettát...tényleg nagyon szépen szól pláne a régi deck-emen......csak a walkman nagy...az autórádió öreg és elég torz (volt) már.....el kezdtem mp3-azni....kis helyet foglal sokkal egyszerűbb zenéket hozni-vinni és 200kbps-es bitráta fölött normál zenehallgatásnál nem mondod meg hogy tömörített digitális zene......
300DB videokazettám van.....a videót tavaly ilyenkor használtam utoljára hamarosan mind megy a szemétbe..... már szinte csak DVD-t Divx-et és digitális kábeltv-t nézek.

Ha így minden behódolt a nagy "digitalizmus"-nak akkor a rádió is be fog.....

Angliában sincs még sokféle vevő, de ott már 20000Ft-ért (68font) lehet kapni nem gagyi rádiót....ha igazán beindul akkor nem lesz komoly különbség a DAB+ -os és az FM rádió között....csak még nem gyártják elegen....
 #36922  Szerző: Mauro
 
lali87 írta:
Mauro írta:
Pasa írta:A finnek már lekapcsolták a DAB hálózatokat, mert rájöttek, hogy a DAB zsákutca. És igazuk is van.
Akkor mi lesz náluk 2014 után?
Az analóg rádió lekapcsolására nincs kitűzött céldátum csak a TV-re.
Ezért vegetál a digitális :( Ha lenne akkor menne mint a DVB-T
Hát igen. Ennyit erről.
:(
 #36921  Szerző: lali87
 
Mauro írta:
Pasa írta:A finnek már lekapcsolták a DAB hálózatokat, mert rájöttek, hogy a DAB zsákutca. És igazuk is van.
Akkor mi lesz náluk 2014 után?
Az analóg rádió lekapcsolására nincs kitűzött céldátum csak a TV-re.
Ezért vegetál a digitális :( Ha lenne akkor menne mint a DVB-T
 #36900  Szerző: Mauro
 
LuciFerko írta:Itt is bukás lesz 100000%
Főleg ha így ilyen lassan nő lefedettség. Meg az adók száma.
Így még az se vesz tunert aki megtehetné.
 #36899  Szerző: Mauro
 
Pasa írta:A finnek már lekapcsolták a DAB hálózatokat, mert rájöttek, hogy a DAB zsákutca. És igazuk is van.
Akkor mi lesz náluk 2014 után?
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 71