RADIOSITE Fórum

  • DAB+

 #1169  Szerző: cool
 
Kedves Téeszelnök!

Én nem idegenkedek semmitől és nem azt mondtam, hogy lakjunk barlangban!
Mindent értek, és én is szeretnék 20-30-40 vagy akár 1000 magyarországi rádiót befogni. Ám legyen.
1 kérdésem van! A reklámpiac jelenleg kimerülőben van. Ez tény és való, mert már azokat a rádiókat sem nagyon tudja ellátni, amelyeket a FM-en befogok.

Miből fog megélni a rendszer?

Nem fogja ez némileg átrenezni a piacot?


Beszéljünk számokban.

Mennyibe kerül ma egy sugárzó rádiónak a DAB rendszer?
 #1163  Szerző: t
 
Sz. írta:Én teljesen értem, de ezért nem legitim, hogy "minőségjavulás" az egyik fő kulcsszava a rádiós digitalizációnak.
Mondhatni parasztvakítás.
Elhibázott kulcsszó, a kínálatbővülésre kellett volna építeni, hogy most már majd lehet Pistikének diumdisurádió, Mari néninek nóta, Feri bácsinak szólhatnak egész nap a hírek, Laci meg hallgathatja a meccseket :) csak ezt nyilván nehezebb lenyomni a mostani, piacukat féltő piaci szereplők torkán.
Sz. írta:Az alacsony bitráta azonban mindenkit zavar. Legalábbis én még nem hallottam olyanról, aki 32k mp3-at jobban élvezett volna, mint egy CD minőségűt.
AAC tömörítésnél már árnyaltabb a dolog, szar cuccon nem fog annyira kiütközni. Jó minőségűn persze ki fog. De az meg kevés embert érdekel. Nekik azért remélhetőleg lesz nagy sávszélen Bartók, esetleg még egy-két minőségi zenei adó.
 #1161  Szerző: Sz.
 
Egyébként a kompresszálás végkifejletének megítélése általában szubjektív. Van, akinek tetszik, ha eltorzítják ezzel a zenét és van, akinek nem.
Az alacsony bitráta azonban mindenkit zavar. Legalábbis én még nem hallottam olyanról, aki 32k mp3-at jobban élvezett volna, mint egy CD minőségűt.
 #1160  Szerző: Sz.
 
téeszelnök írta:Egyébként meg most az analóg rádiók is szarul szólnak, mert az az elv, hogy "az a jó, ha jó hangos", aztán túlkompresszált, túllökött hangmassza lesz az egészből.
Biztosíthatlak róla, hogy a túlkompresszálás jelen lesz a digitális sugárzásban is, belekódolva egy 48 kbps aac jelbe. Szép lesz... :(
 #1159  Szerző: Sz.
 
Én teljesen értem, de ezért nem legitim, hogy "minőségjavulás" az egyik fő kulcsszava a rádiós digitalizációnak.
Mondhatni parasztvakítás.
 #1158  Szerző: t
 
Egyébként meg most az analóg rádiók is szarul szólnak, mert az az elv, hogy "az a jó, ha jó hangos", aztán túlkompresszált, túllökött hangmassza lesz az egészből.
 #1154  Szerző: t
 
Sz. írta:Egyet tisztázzunk egyszer, s mindenkorra. Minőségjavulás NEM lesz a DAB+ bevezetésével, minőségromlás viszont igen, annak függvényében, hogy mennyire lesz népszerű a műsorszolgáltatók körében (értsd: mennyi program lesz muxonként). Nem nevezném minőségjavulásnak a zaj megszűntét, annak tudatában, hogy a hangstream minősége kritikán aluli lesz, függetlenül a vétel erősségétől (ilyen 32 meg 48kbps-eskre számítok, hallgassatok meg egy ilyen minőségű aac+-os hangfájlt, így már nem fog tetszeni)
De ez különösebben nem is fogja zavarni a hallgatókat, nézz csak körül, hogy a legtöbben milyen ótvar technikákat hallgatnak. Mert szól, oszt kész, és nem a tömörítési hibákra figyel közben.
 #1153  Szerző: t
 
cool írta:Szia Elnök!

Ezt értem, de ebből is látszik hogy a médiát működtető multihatalomnak ma már az Isten pénze is kevés lenne! Számomra ez egy szükségtelen rosz dolog.
Ja, de nekem nem mindegy, hogy mit kapok a "pénzért" (= azért, hogy meghallgatom a reklámokat, megvásárolom a vevőt): elkoptatott slágerzenét, buta sztárocskákat (= értsd: nagy szilikoncsöcsei vannak, ezért valakik úgy érzik, hogy fontos róla beszélni és mutogatni), a műsorvezetők reggeli vihogását a saját bunkóságukon; vagy érdekes beszélgetéseket, információtartalommal bíró megszólalásokat, izgalmas zenei világot. Mivel nem vagyok budapesti, így, ha épp nem vagyok neten, igencsak szűkös a kínálat, amiből válogathatok, olyan, ami nekem megfelel, nincs is, a Kossuth és a Petőfi van, mint "azért-hallgatom-mert-nincs-jobb" típusú kényszermegoldás, de egyik sem olyan, ami igazából szerethető számomra. A mostani szűkös frekvenciakészletet figyelembe véve változásra nem is számíthatok, a tömegigények kielégítésére is éppen szűkösen elég, ha viszont mondjuk 6-8 helyett 30-40-50 rádió továbbítására is lesz technikai lehetőség, akkor abba már hátha belefér valami nekem való is. Mari néni meg hallhat újra nótát, megveszi majd az addigra már talán 3-4-5-6 ezer forintért kapható kínai konyhadabrádiót, vagy visznek neki az unokák, ha meg technikailag idegenkedik tőle, akkor így járt, marhára nem tudom sajnálni, ennyi erővel lakhatnánk még mindig barlangban, mert biztos volt akkor is, aki idegenkedett a háztól, amikor a barlangba se esik be az eső :D
 #1150  Szerző: Sz.
 
Egyet tisztázzunk egyszer, s mindenkorra. Minőségjavulás NEM lesz a DAB+ bevezetésével, minőségromlás viszont igen, annak függvényében, hogy mennyire lesz népszerű a műsorszolgáltatók körében (értsd: mennyi program lesz muxonként). Nem nevezném minőségjavulásnak a zaj megszűntét, annak tudatában, hogy a hangstream minősége kritikán aluli lesz, függetlenül a vétel erősségétől (ilyen 32 meg 48kbps-eskre számítok, hallgassatok meg egy ilyen minőségű aac+-os hangfájlt, így már nem fog tetszeni)
 #1144  Szerző: cool
 
Szia Elnök!

Ezt értem, de ebből is látszik hogy a médiát működtető multihatalomnak ma már az Isten pénze is kevés lenne! Számomra ez egy szükségtelen rosz dolog.
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71