RADIOSITE Fórum

  • DAB+

 #34997  Szerző: Mauro
 
donder írta:Nem tudjátok véletlen, ide a "digitális karácsony" megérkeztével, jön a Dab is Debrecenbe, vagy arra még kell várnom úgy 3 évet??? :)
Elvileg ez terv.

2009 végéig további 10 telephely

Kép

- 2013 végéig összesen 47 telephely.

Kép
 #34981  Szerző: donder
 
Nem tudjátok véletlen, ide a "digitális karácsony" megérkeztével, jön a Dab is Debrecenbe, vagy arra még kell várnom úgy 3 évet??? :)
 #34513  Szerző: lali87
 
Na azért ne legyünk ennyire pesszimisták :-) Reménykedjünk az elfogadható bitrátában..... :gonosz:
 #34102  Szerző: mgabor
 
Ghee írta:A digitális vevőknél, még az első készülékeknél és a technológia kialakításakor, szó volt arról, hogy ezt majd a user választhatja meg, hogy milyen mértékű kompresszálást szeretne a saját készülékén... vagy rosszul emlékszem. :oops:
teljesen simán kivitelezhető lenne, kompresszálatlan jelet kell továbbítani, a vevőkészülék meg kompresszálja, ahogy szeretnéd, nem egy nagy kaland... az mp3 játszóm is tud kompresszálni...
 #34096  Szerző: Ghee
 
mgabor írta:eddig arra hivatkoztak ugye, hogy az az értelme a "hangerőversenynek", hogy jobb legyen a jel-zaj viszony a vételkörzet határán, ez ugye ezzel értelmét veszti majd, de mibe, hogy továbbra is szarrákompresszálnak majd mindent... :)
Ez így lesz... sajnos. :|

A digitális vevőknél, még az első készülékeknél és a technológia kialakításakor, szó volt arról, hogy ezt majd a user választhatja meg, hogy milyen mértékű kompresszálást szeretne a saját készülékén... vagy rosszul emlékszem. :oops:
 #34094  Szerző: mgabor
 
eddig arra hivatkoztak ugye, hogy az az értelme a "hangerőversenynek", hogy jobb legyen a jel-zaj viszony a vételkörzet határán, ez ugye ezzel értelmét veszti majd, de mibe, hogy továbbra is szarrákompresszálnak majd mindent... :)
 #34093  Szerző: Ghee
 
lali87 írta:
mgabor írta:de itt már nem mpeg-ről beszélünk, hanem hatékonyabb tömörítésről, egy ideje... alapvetően még a 32 kbit AAC is éppen-éppen hallgatható háttérrádiónak, az mp3-ról már ez se mondható el

http://radiomi.hu/aac.m3u tessék, ilyen a 32-es
(ja, majd 11től lesz rajta zene :D)
Egyet értek, egy sima rádión (zseb-, autó-, táskarádió) még akár jónak is elmegy ez a minőség :-) Akinek csúcshifije az azért örülne ha valamivel magasabb lenne a bitráta szerintem. A 192kbps azért mondtam mert az MPEG adás ekkora bitrátával jött. Az AAC képességével én is tisztában vagyok az mp3-am lejátsza ezt a formátumot és egy 192kbps-es mp3-hoz képes AAC-ben a felére levihető a bitráta komoly romlás nélkül.... :yeah:
320kbps-es rádió bitangul szólhatna....DAB+ HiFiHD :hehe:
Az lesz szerintem is, amit Luci mond. Kapunk valami, még elfogadható bitrátával tömörített adást plusz még ott lesz egy rosszul beállított adásproci - digitális átalakítgatások össze-vissza - örülhetünk, ha a hallott hangnak köze lesz a természeteshez (nem mintha ugyanezt nem lehetne néhány FM rádióadól most is elmondani). "Jó lesz ez a népnek, majd megszokják!" felkiáltással megegyeznek majd a döntéshozók. :yes:
 #34084  Szerző: lali87
 
mgabor írta:de itt már nem mpeg-ről beszélünk, hanem hatékonyabb tömörítésről, egy ideje... alapvetően még a 32 kbit AAC is éppen-éppen hallgatható háttérrádiónak, az mp3-ról már ez se mondható el

http://radiomi.hu/aac.m3u tessék, ilyen a 32-es
(ja, majd 11től lesz rajta zene :D)
Egyet értek, egy sima rádión (zseb-, autó-, táskarádió) még akár jónak is elmegy ez a minőség :-) Akinek csúcshifije az azért örülne ha valamivel magasabb lenne a bitráta szerintem. A 192kbps azért mondtam mert az MPEG adás ekkora bitrátával jött. Az AAC képességével én is tisztában vagyok az mp3-am lejátsza ezt a formátumot és egy 192kbps-es mp3-hoz képes AAC-ben a felére levihető a bitráta komoly romlás nélkül.... :yeah:
320kbps-es rádió bitangul szólhatna....DAB+ HiFiHD :hehe:
 #34006  Szerző: mgabor
 
de itt már nem mpeg-ről beszélünk, hanem hatékonyabb tömörítésről, egy ideje... alapvetően még a 32 kbit AAC is éppen-éppen hallgatható háttérrádiónak, az mp3-ról már ez se mondható el

http://radiomi.hu/aac.m3u tessék, ilyen a 32-es
(ja, majd 11től lesz rajta zene :D)
 #33999  Szerző: lali87
 
LuciFerko írta:és majd dabon kapsz 128kbps-t :D
Ha megtartanák az MPEG tömörítés 192kbps-ét akkor nem lenne minőségi probléma a zenei adókon a kossuth meg a klub jöhet akár 32kbps-el is :-P
nem nagyon érdekelne.
(Mondjuk szerintem itt is olyan lesz a bitráta elosztás mint a DVB-T-nél minél több kell a TV-nek annál többre fizethet elő mtv 8-9 Mbit/sec Rtl klub 2 Mbit/sec), a zeneiek szerintem azért fognak némi zsozsót bele feccölni a HD bitrátába.....reméljük
Pasa írta:Compact Cassette rulez!!! :hehe: :hehe:
Inkább AM és LW rulez!! :hehe:
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 71