RADIOSITE Fórum

  • DRM

 #173253  Szerző: Wolfman
 
altermanus írta:arról lehet valami listát találni, hogy hol és mikor van DRM adás rövidhullámon?
http://www.hfcc.org/drm/
 #173249  Szerző: altermanus
 
arról lehet valami listát találni, hogy hol és mikor van DRM adás rövidhullámon?
 #137578  Szerző: frekivadasz
 
Ezt is megértük, megszületett az első saját DRM vétel RTL-SDR, valamint a Dream (egy open source DRM receiver) és egy virtuális audiokábel segítségével. A Román Nemzetközi Rádió SNR Saftica adóját sikerült elcsípni olasz nyelven, AAC+ Parametric Stereo formátumban 20.96kbps adatsebességgel 5,94-5,95MHz-en (10kHz sávszélességű adatfolyam). Az érdekessége, hogy csak a bal oldal szól, így inkább adhatnák monoban, de jobb hangminőségben.
 #85286  Szerző: asimov
 
Ize... tutira jobb lett a vilag, az FM modulacio feltalalasaval? Szerintem -azzal egyutt is, hogy remek szorakozas FM adokra (is) vadaszni- a FM modulacio komoly savszelesseget igenyel, ezert frekvenciapazarlasnak is tekinthetjuk... Szoval minden nezopont kerdese.. :)
donder írta:
lali87 írta:Ha nem lett volna az a fanatikus Nikola Tesla akkor nem lenne rádió....ha nem lettek volna fanatikusok akik az amplitúdó, helyett a frekvenciát kezdték modulálni.....akkor még mindig dinamikátlan, mono lenne a rádióadás.....
Így van!
 #36007  Szerző: donder
 
lali87 írta:Ha nem lett volna az a fanatikus Nikola Tesla akkor nem lenne rádió....ha nem lettek volna fanatikusok akik az amplitúdó, helyett a frekvenciát kezdték modulálni.....akkor még mindig dinamikátlan, mono lenne a rádióadás.....
Így van!
 #36005  Szerző: lali87
 
Ha nem lett volna az a fanatikus Nikola Tesla akkor nem lenne rádió....ha nem lettek volna fanatikusok akik az amplitúdó, helyett a frekvenciát kezdték modulálni.....akkor még mindig dinamikátlan, mono lenne a rádióadás.....
 #36001  Szerző: donder
 
Pasa írta:
donder írta:Esetleg a fanatikusok mint pl.: Pasa...
Kösz! Mondtam már, hogy kedvellek? :punch:
Mondtam hogy elnézést!
donder írta: Egyszóval nem érné meg! És ha meg is ismernék a DRM-et a köznépiek, akkor csak azért a pár rádióért amit adni fognak, nem hiszem hogy rászán a paraszt egy komplett nem olcsó vevőt! Esetleg a fanatikusok mint pl.: Pasa... :D ;) (Elnézést!!)
 #35995  Szerző: Pasa
 
donder írta:Esetleg a fanatikusok mint pl.: Pasa...
Kösz! Mondtam már, hogy kedvellek? :punch: