RADIOSITE Fórum

  • DRM

 #7200  Szerző: pébégáz
 
Sokol404 írta:Amikor délután 3-kor analóg vevővel (Sokol 403-mal is) "belefüleltem" a Katolikus Rádió DRM-adásába, úgy tapasztaltam, mintha azért valamit lehet belőle érteni, hallatszik a háttérben az adás. Jó, jó, a sistergés nagyon erős és nagyon "elnyomja", de komolyan mintha (a hangsúly ezen a szón van) a szövegelést lehetett volna hallani.
Ha ez éjszaka történt volna, akkor elfogadom: a macedón szólt a háttérben. No, de nappal !?

Ti ezt nem tapasztaltátok?

(Amúgy elnézést, nem akarok hülyének tűnni, de a délutáni ilyen jellegű adásokban mintha hallottam volna.)
A sistergés alatt van valami brummogás is, ez tűnhetett beszédnek. De ez nem más, mint hangzavar.
 #2959  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:többi HSZ átkerült az AMDX-be!
Valahogy fel is figyeltem rá, hogy ott milyen 'turmix' van. :lol:
 #2957  Szerző: LuciFerko
 
többi HSZ átkerült az AMDX-be!
 #2781  Szerző: Sokol404
 
Amikor délután 3-kor analóg vevővel (Sokol 403-mal is) "belefüleltem" a Katolikus Rádió DRM-adásába, úgy tapasztaltam, mintha azért valamit lehet belőle érteni, hallatszik a háttérben az adás. Jó, jó, a sistergés nagyon erős és nagyon "elnyomja", de komolyan mintha (a hangsúly ezen a szón van) a szövegelést lehetett volna hallani.
Ha ez éjszaka történt volna, akkor elfogadom: a macedón szólt a háttérben. No, de nappal !?

Ti ezt nem tapasztaltátok?

(Amúgy elnézést, nem akarok hülyének tűnni, de a délutáni ilyen jellegű adásokban mintha hallottam volna.)
 #2779  Szerző: Sokol404
 
"nálam nem egészen úgy volt. a Macedón alatt volt egy kis zaj azt annyi :)"

Érdekes... :?

Biztos itt már jobban számít a földrajzi helyzet, hogy honnan fogjuk.
Nálam a DRM-adás délután 3-tól "szétsisteregtette" a VEF-rádiót, így éjszaka a macedónt szintén. (Nagyon brutál volt.) :D
 #2767  Szerző: Pasa
 
LuciFerko írta:
Sokol404 írta:Azt viszont tudom, h. ha egy adó DRM-ben sugároz, és ugyanazon a frekvencián egy másik is hagyományos analóg módon, akkor a DRM győz, és full letapossa az analógot, a mi esetünkben a macedónt (tapasztaltam).
nálam nem egészen úgy volt. a Macedón alatt volt egy kis zaj azt annyi :)
Persze, nem is így van ez. Ha a digitális jel (DRM) van olyan erős, mint az analóg, akkor DRM vevőn már zavarmentes lehet a vétel. Tehát nem tapossa le a DRM az analógot, hanem a vevő veszi a digitális jelet, az analógot pedig nem, így lesz tiszta a vétel. Persze éjjel az erősebb macedón adó miatt csend lesz kavarodás helyett a DRM vevőn.
 #2762  Szerző: LuciFerko
 
Sokol404 írta:
csabyke írta:És lehet arról valamit tudni, hogy a DRM tesztnek mi lett az eredménye, tanulsága akármilye? Fogta valaki DRM vevővel, vagy csak pár kisérletező emberke játszadozott vele?

Különben mivan abból, ha 2 DRM adó összefédel éjjel, vagy a Macedón csapkodja majd az MKR DRM -et?

Állítólag a teszt eredményes volt, mindenki elégedett, ezért nincs szükség további kísérletezgetésre. Ezt az AH és az MKR közös közleményében olvastam. Szerintem volt, aki fogta Budapest környékén, csak az nem olvassa a fórumot, így nem tudunk róla. Jó lenne, ha az ebben jártas emberkék hallatnák a hangukat.

Én úgy tudom, h. 2 azonos, egy tulajdonban lévő DRM adó nem is tudna összefédelni egymással, sőt az országos vagy egyéb lefedettséget úgy oldják meg, h. minden egyes adó azonos frekin ad, de ha mondjuk a másik ugyanott pont egy szlovák DRM lenne, akkor ki tudja..., erre nem tudok válaszolni.

Azt viszont tudom, h. ha egy adó DRM-ben sugároz, és ugyanazon a frekvencián egy másik is hagyományos analóg módon, akkor a DRM győz, és full letapossa az analógot, a mi esetünkben a macedónt (tapasztaltam).
nálam nem egészen úgy volt. a Macedón alatt volt egy kis zaj azt annyi :)
 #2740  Szerző: csabyke
 
No amikor az ember nem keres valamit annyira, egyből megvan

http://forum.hasix.org/smf/index.php?topic=1370.0

Itt vannak beszámolók DRM fogásokról - És a tapasztalatokról Délegyházáról - a KatRádiót illetően!
 #2250  Szerző: Sokol404
 
csabyke írta:És lehet arról valamit tudni, hogy a DRM tesztnek mi lett az eredménye, tanulsága akármilye? Fogta valaki DRM vevővel, vagy csak pár kisérletező emberke játszadozott vele?

Különben mivan abból, ha 2 DRM adó összefédel éjjel, vagy a Macedón csapkodja majd az MKR DRM -et?

Állítólag a teszt eredményes volt, mindenki elégedett, ezért nincs szükség további kísérletezgetésre. Ezt az AH és az MKR közös közleményében olvastam. Szerintem volt, aki fogta Budapest környékén, csak az nem olvassa a fórumot, így nem tudunk róla. Jó lenne, ha az ebben jártas emberkék hallatnák a hangukat.

Én úgy tudom, h. 2 azonos, egy tulajdonban lévő DRM adó nem is tudna összefédelni egymással, sőt az országos vagy egyéb lefedettséget úgy oldják meg, h. minden egyes adó azonos frekin ad, de ha mondjuk a másik ugyanott pont egy szlovák DRM lenne, akkor ki tudja..., erre nem tudok válaszolni.

Azt viszont tudom, h. ha egy adó DRM-ben sugároz, és ugyanazon a frekvencián egy másik is hagyományos analóg módon, akkor a DRM győz, és full letapossa az analógot, a mi esetünkben a macedónt (tapasztaltam).
 #2220  Szerző: csabyke
 
És lehet arról valamit tudni, hogy a DRM tesztnek mi lett az eredménye, tanulsága akármilye? Fogta valaki DRM vevővel, vagy csak pár kisérletező emberke játszadozott vele?

Különben mivan abból, ha 2 DRM adó összefédel éjjel, vagy a Macedón csapkodja majd az MKR DRM -et?