RADIOSITE Fórum

  • Egyéb digitális lehetőségek

 #28648  Szerző: szemilan
 
érdekesség lenne legfeljebb, minimális számú hallgatóval, mert ugye ez csak otthon lenne, csak a tévén lenne, így meg minek költsenek rá külön a műsorszolgáltatók?
Hát nézd nem biztos az hogy minimális hallgatóval. A mostani analógot is otthon hallgatják az emberek, igaz az autóban nem.
Tv meg nem feltétlen kell hozzá a Set Top Box-ot hozzákötni a hifihez és kész. Egyébként műholdas rádióadások is vannak, magyar is nem egy PL Digi TV de a hálózati elosztás is műholdról megy.

De ez a jövő kérdése mi lesz majd.
Majd kiderül..előbb utóbb...
 #28640  Szerző: mgabor
 
olvaso1 írta:Azt gondoltam hogy nem rádió funkció, de lehet vele rádiót is hallgatni és ha jó a minőség is és a rádiók viszonylag olcsón tudnának így sugározni akkor megérné nekik szerintem, jelenleg jobban áll mint a DAB+ rendszer.
érdekesség lenne legfeljebb, minimális számú hallgatóval, mert ugye ez csak otthon lenne, csak a tévén lenne, így meg minek költsenek rá külön a műsorszolgáltatók?
 #28637  Szerző: szemilan
 
kossuth, petőfi, bartók nincs fönt?
az egyébként nem rádiófunkció, hanem egy stream csak hanggal kép nélkül
Azt gondoltam hogy nem rádió funkció, de lehet vele rádiót is hallgatni és ha jó a minőség is és a rádiók viszonylag olcsón tudnának így sugározni akkor megérné nekik szerintem, jelenleg jobban áll mint a DAB+ rendszer.

Nem tudom hogy fent van-e én mikor megvettem a Set Top Box-om alapból be volt álítva kabhegy a rádióknál csak teszt adó volt beálítva.
Sajnos a kabhegyi adó anyira gyenge hogy én nem tudom fogni.
Majd ha Dec 1-től (már ha elindul időben és fogni is tudom majd) Győrből is sugároznak akkor megmondom hogy fenn van-e.
 #28623  Szerző: mgabor
 
olvaso1 írta:Magyarországon DVB-T-re felkerül valaha majd valamilyen adó szerintetek??
Mert ugyebár egy Set Top Box rádió funkcióval is el van látva.
kossuth, petőfi, bartók nincs fönt?
az egyébként nem rádiófunkció, hanem egy stream csak hanggal kép nélkül
 #28619  Szerző: szemilan
 
Magyarországon DVB-T-re felkerül valaha majd valamilyen adó szerintetek??
Mert ugyebár egy Set Top Box rádió funkcióval is el van látva.
 #26535  Szerző: Promenád
 
Mauro írta:Nem tudom, de ha nálunk normálisabb törvények lennének, lehet, hogy több FTA rádió lenne.
Szeríntem meg csak annyi a baj, hogy ami magyar is, a többsége kódolt. Ha szabadon vehető lenne nagyobb élet eséllyel índúlna el ez a lehetőség.
 #21265  Szerző: Mauro
 
Nem tudom, de ha nálunk normálisabb törvények lennének, lehet, hogy több FTA rádió lenne.
 #8504  Szerző: Galaxy
 
mg írta:
GalaxyFM írta:...
huh, nemsemmi :) de ha jól gondolom, attól még, hogy a 87.5-108 MHz-es sávban az analóg adás most frekvenciamodulált, a digitális attól még minden további nélkül lehetne amplitúdómodulált ugyanott, nem? (persze ha nem analóg jellel együtt kerül kisugárzásra)
Teljesen jól gondolod, ha kikoptatják az FM-es analógot innen, akkor természetesen majd az új módszernek megfelelő modulációs technikát fogják alkalmazni (de amúgy őszinte reményem, hogy ez minél később következik be)
Amúgy a sávon belül az is eljátszható, hogy az egyik csatornában analóg FM megy, mellette mondjuk meg az URH-s DRM rendszer a maga modulációjával. Ha betartják a megfelelő védelmi viszonyokat, akkor simán működnek egymás mellett. Ahogy pl mostanában az analóg TV vs DVB-T sávon belüli egymás mellett élése.
Érdekes téma ez az átállás kérdés, hogy hogyan férnek egymás mellett a különböző adásmódok...