RADIOSITE Fórum

  • Nemzetiségi Rádió

 #108960  Szerző: AudioSonicCR200W
 
Ez jó!
:shock:


Például nálunk a Holdviola nagyon el van nyomva (ha írhatom így). Máskor is csak a ClassFM adta, amíg a Jáksó-féle műsorban helyezése volt. (A szám címe alapján látom, ezek szerint van már 3. albumuk is!)

Ha a fiatalokat rá akarnák szoktatni a magyar népdalra, netán népzenére, ezzel az együttessel lehetne kezdeni!
 #108953  Szerző: joe
 
AudioSonicCR200W írta:Jelentem alássan, az én voltam! :P Üdítő volt ilyen számokkal hallgatni, és a beszélgetős műsor sem volt "langyos", kedvet is kaptam rá a délutáni terjedést követő elkapására! ;)

(Na ugye, lehet ezt kérem így is csinálni!)
http://www.radia.sk/radia/patria/playlist.html - :yes:
 #108951  Szerző: AudioSonicCR200W
 
Jelentem alássan, az én voltam! :P Üdítő volt ilyen számokkal hallgatni, és a beszélgetős műsor sem volt "langyos", kedvet is kaptam rá a délutáni terjedést követő elkapására! ;)

(Na ugye, lehet ezt kérem így is csinálni!)
 #108918  Szerző: mihalylovics
 
Vendelbo írta:
mihalylovics írta:
Vendelbo írta: Egyébként mindkét rádió igen színvonalas műsort készít. Közszolgálatit.
Azért egy színvonalas műsort könnyű elrontani egy igencsak alacsony színvonalú zenei programmal (Kb. Nóta TV szint).
Magyarországon egy olyan rádió sincs, amelyiknek a zenei szerkesztője ne vált volna e fórum olvasótáborának céltáblájává...
A zenei profilokhoz nem értek, de egy szociográfiai riport egyhangúságát mégis milyen zenével kellene megtörni, ha nem népzenével? Egy órás zenés kívánságműsor van, amely valóban hemzseg a nótáktól, és agyonjátszott magyar slágerektől. De ez még az elviselhető szint, legfeljebb az nem hallgatja, akit nem érdekel, de ez még nem elkapcsolási faktor a célközönség számára, hiszen annak a zenei kultúrának a része, amelyhez a gyökereik kötik. Ellenben az anyaországi Dankó Rádió műzenedömpingével, amelynek hullámhosszain elviselhetetlen mennyiségben "élvezhető" a giccs. Akár a Marosvásárhelyi, akár a Kolozsvári Rádiót, azt gondolom, elsősorban a közszolgálati funkcióiért hallgatják a romániai magyarok. Aki zenét szeretne hallani, nem azt a rádiót hallgatja, amelyikben a műsoridő kb. 75 százalékában beszélnek.
Ellenpélda: SRo 5 Pátria Rádió, azon is inkább prózai műsorok mennek, de a zene ami megy rajta néha (a hírek előtt, vagy után mindig lemegy egy szám), nem rossz, és nem is feltétlenül magyar! Még az ősszel hallgattam, Welcome To St. Tropez ment :) Aztán itt a fórumon olvastam, hogy valaki Haddaway - What is love-ot hallott rajta. Persze, ha jól tudom itt is van hétvégi nótaműsor, de legalább a többi műsoridőben nincs.
 #108886  Szerző: csabyke
 
Attol, hogy divat a Zambo Jimmyt es tarsait cikinek tartani meg sokan szerethetik, max nem merik felvsllalni...

En ugyanebben a cipoben jarok Nemetorszagban....

Nincs alacsony szinvonalu zene csak olyan ami nem a mi izlesunk szerinti....

En sem mondom h szar a jazz vagy Techno de ruhellem mind2t....

Inkabb notatv mint MR2

Es ja tudom ego de dokan vagyunk ilyenek...
 #108862  Szerző: Vendelbo
 
mihalylovics írta:
Vendelbo írta: Egyébként mindkét rádió igen színvonalas műsort készít. Közszolgálatit.
Azért egy színvonalas műsort könnyű elrontani egy igencsak alacsony színvonalú zenei programmal (Kb. Nóta TV szint).
Magyarországon egy olyan rádió sincs, amelyiknek a zenei szerkesztője ne vált volna e fórum olvasótáborának céltáblájává...
A zenei profilokhoz nem értek, de egy szociográfiai riport egyhangúságát mégis milyen zenével kellene megtörni, ha nem népzenével? Egy órás zenés kívánságműsor van, amely valóban hemzseg a nótáktól, és agyonjátszott magyar slágerektől. De ez még az elviselhető szint, legfeljebb az nem hallgatja, akit nem érdekel, de ez még nem elkapcsolási faktor a célközönség számára, hiszen annak a zenei kultúrának a része, amelyhez a gyökereik kötik. Ellenben az anyaországi Dankó Rádió műzenedömpingével, amelynek hullámhosszain elviselhetetlen mennyiségben "élvezhető" a giccs. Akár a Marosvásárhelyi, akár a Kolozsvári Rádiót, azt gondolom, elsősorban a közszolgálati funkcióiért hallgatják a romániai magyarok. Aki zenét szeretne hallani, nem azt a rádiót hallgatja, amelyikben a műsoridő kb. 75 százalékában beszélnek.
 #108847  Szerző: mihalylovics
 
Vendelbo írta: Egyébként mindkét rádió igen színvonalas műsort készít. Közszolgálatit.
Azért egy színvonalas műsort könnyű elrontani egy igencsak alacsony színvonalú zenei programmal (Kb. Nóta TV szint).
 #108783  Szerző: djlacee
 
nem akarok annyira belszólni, de ez már mérsékelten az OFF kategóriába tartozik
 #108782  Szerző: BMáté
 
Ha már szóba került a Hargita, itthon (Vésztőn) rendszeresen fogom az adók egy részét onnan.
Terjedéstől függetlenül, általában tűrhetően jön a 89,7-en a Mária, a 93,0-n a Trinitas, a 98,9-en a Marosvásárhelyi Rádió. A 91,4-en a Pro FM és a Dankó osztozik. A 103,4-en az Actualităţi elvileg Déváról és a Hargitáról is jön, még nem tapasztaltam interferenciát, de igazából atenna irányától függően mindkét irányból fogható. A 100,2-n az Europa FM elvileg 5 kW-tal ad, éppen ezért, eddig csak egyszer fogtam terjedéskor. Nálam viszont alaphelyzetben RDS-sel jön a 106,8 Aradról, de ha terjedés van simán összeér a két jel, RDS eltűnik, helyette csak interferál saját magával. (Egyébként terjedéskor több román adó is "összeér", pl: 102,5 Actualităţi (Nagybánya-Resica), 105,3 Pro FM (Arad-Nagybánya).)
RDS jelet nem sikerült még elcsípnem, de a lényeg, hogy itthon én gond nélkül fogom a Hargitát (nyilván frekvenciától függően).
 #108780  Szerző: Vendelbo
 
joe írta:
Vendelbo írta:
Joe és Gyuri, Békésben nem vettétek még a Hargitát v Kolozsvárt?
Szia! Kolozsvári stúdió műsorát jól tudom venni, a 95,6-on kívül a 87,9-en is jön. Marosvásárhelyi adáshoz is volt már szerencsém a 98,9 és a 102,9 MHz-es frekvenciákon. Hargita vételét itt Szentes (98,8) már nagyon zavarja, a marosvásárhelyi frekvenciát egy Aradon szintén a 102,9-en üzemelő adó üti ki. Joe
A 102,9 MHz itt a Petőfi (102,7 MHz) miatt szinte csak adókarbantartás idején fordul elő.
És nálad jobb a vétel a 98,9 MHz (Marosvásárhely) és 95,6 MHz (Kolozsvár) esetében? Ha igen, mennyivel? Például arra gondolok, hogy pl Kolozsvár esetében RDS be szokott villanni?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 44