RADIOSITE Fórum

  • Paks FM - Paks - 96.3 MHz

 #117914  Szerző: LuciFerko
 
kukac írta:A ps-t a rádió azonosító megjelenítésén kívül más célra, a szabványnak nem megfelelően használni teljesen szabálytalan, a hatóság teljes joggal számon kérheti.
Németeknél, szlovákoknál, angoloknál számon is kérik.
 #117912  Szerző: Attis
 
A ps-t a rádió azonosító megjelenítésén kívül más célra, a szabványnak nem megfelelően használni teljesen szabálytalan, a hatóság teljes joggal számon kérheti.
Érdekes.
Az N-Joy-ok + K1, Mediterrán Rádió (mielőtt átvette az N-Joy), Kapos mind-mind kiírtak plusz infókat PS-ben.
 #117911  Szerző: Csongii
 
Áááhááá, közben elolvastam a Radiosite oldalán is.
Így meg már érthető minden köszi.
PS lesz akkor, mert kiírta az előadót, a dalcímét, majd jött a rádió neve, aztán ismét elölről kezdődött az egész.
 #117910  Szerző: hori
 
[/quote]

Ezt nem teljesen értem mire gondolsz most. Folyamatosan írta ki, hogy mi szól éppen, váltogatva. :)[/quote]
Szerintem azt akarta kérdezni, hogy az RT-ben írta ki, vagy dinamikus PS-ben :)[/quote]

Pontosan. :) Előszeretettel használják a dalcím kijelzést nagyon sok rádióállomásnál PS-ben (adóazonosító). A PS-t látod alapértelmezettként, minden RDS funkcióval rendelkező autórádiónál. Ott elméletileg a rádióállomás nevét célszerű küldeni. Az RT (Radiotext) vagy RT+ (Radiotext Plus) funkciókat általában RDS vagy Display mód gomb megnyomásával tudod előhívni, abban az esetben ha a fejegység tudja ezeket a funkciókat. Általában ebben a kettőben célszerű a hosszabb információkat elküldeni. Szóval erre utal a célzásom. :)
 #117909  Szerző: kukac
 
A ps-t a rádió azonosító megjelenítésén kívül más célra, a szabványnak nem megfelelően használni teljesen szabálytalan, a hatóság teljes joggal számon kérheti.
 #117907  Szerző: Csongii
 
Óóó, na ezt nem tudom. Annyira nem tudtam megfigyelni, mert én voltam a sofőr és nem tudom mi van beállítva. :oops: :oops:
 #117906  Szerző: mihalylovics
 
Csongii írta:
hori írta:
Csongii írta:Meglepődtem tegnap hazafele jövet bp-ről, belehallgattam a rádióba, ami érdekes volt számomra, hogy RDS-ben kiírják a dalt is, hogy mi szól. :)
Ebben nem is lenne semmi érdekes, a kérdés az hogy az RDS melyik részébe írják a dal címét? :)
Ezt nem teljesen értem mire gondolsz most. Folyamatosan írta ki, hogy mi szól éppen, váltogatva. :)
Szerintem azt akarta kérdezni, hogy az RT-ben írta ki, vagy dinamikus PS-ben :)
 #117905  Szerző: Csongii
 
hori írta:
Csongii írta:Meglepődtem tegnap hazafele jövet bp-ről, belehallgattam a rádióba, ami érdekes volt számomra, hogy RDS-ben kiírják a dalt is, hogy mi szól. :)
Ebben nem is lenne semmi érdekes, a kérdés az hogy az RDS melyik részébe írják a dal címét? :)
Ezt nem teljesen értem mire gondolsz most. Folyamatosan írta ki, hogy mi szól éppen, váltogatva. :)
 #117876  Szerző: hori
 
Csongii írta:Meglepődtem tegnap hazafele jövet bp-ről, belehallgattam a rádióba, ami érdekes volt számomra, hogy RDS-ben kiírják a dalt is, hogy mi szól. :)
Ebben nem is lenne semmi érdekes, a kérdés az hogy az RDS melyik részébe írják a dal címét? :)
 #117873  Szerző: Csongii
 
Meglepődtem tegnap hazafele jövet bp-ről, belehallgattam a rádióba, ami érdekes volt számomra, hogy RDS-ben kiírják a dalt is, hogy mi szól. :)