RADIOSITE Fórum

  • Paks FM - Paks - 96.3 MHz

 #117969  Szerző: kukac
 
asimov írta:Egy helyben ellenőrizhető példa a "sajátos jogértelmezésemre" :
A Klubrádió (Budapest/95,3 MHz) ügyében lezajlott szappanoperát illetően, valami két éven át "ismételtem magam" (nyert a Klubrádió) és eközben kaptam hideget, meleget, meg hogy miféle jogértelmezésem van nekem, stb.
Aztán ki lett hirdetve a Klubrádió a szóbanforgó pályázat nyertesének, a legelső (kb. két évvel azelőtti) bírósági itéletnek megfelelően.
kukac írta: ismételgesd csak nyugodtan, attól még nem lesz igazad...
és ez szerinted mit bizonyít? hogy olyan sajátos a jogértelmezésed mint a hatóságnak? ehhez csak gratulálni tudok, de büszke semmiképpen lennék rá, és erre hadd ne támaszkodjunk már jogilag...
 #117960  Szerző: asimov
 
Egy helyben ellenőrizhető példa a "sajátos jogértelmezésemre" :
A Klubrádió (Budapest/95,3 MHz) ügyében lezajlott szappanoperát illetően, valami két éven át "ismételtem magam" (nyert a Klubrádió) és eközben kaptam hideget, meleget, meg hogy miféle jogértelmezésem van nekem, stb.
Aztán ki lett hirdetve a Klubrádió a szóbanforgó pályázat nyertesének, a legelső (kb. két évvel azelőtti) bírósági itéletnek megfelelően.
kukac írta: ismételgesd csak nyugodtan, attól még nem lesz igazad...
 #117955  Szerző: kukac
 
asimov írta:Akkor megismétlem: EU illetékességi területen nagyon kevés kötelező érvényű szabvány van, tehát a kérdés az, hogy a(z) RDS információkra vonatkozó "előírás" ilyen besorolású-e. Ha nem, akkor ez táblázat csak egy ajánlás. Ezután jön a hazai, vonatkozó szabályozás, amivel kapcsolatban egy friss(ebb) pályazati kiírást kellene megnézni, mert ha van ilyen hazai szabályozás, akkor az a pályázati kiírásokban -én úgy gondolnám- benne van.
Ismételni tudom magam: a hatóság, "molnarb"-nek adott válasza erősen arra utal, hogy az RDS definíciós táblázat nem kötelező érvényű szabvány Magyarországon. Ha az lenne, akkor a hatóság nyilván tudna erről, sőt tudnia kell erről.
Adók "hangossági" paraméterei: teljesen felesleges ezeket idekeverni, mert nem erről beszélünk most, hanem az RDS/PS információról.

Szerintem minden olyan (EU tag) ország illetékes hatóságai, amelyek külön szabáyozzák ezt, "hozzám hasonlóan gondolkodhatnak".
Másképpen megfogalmazva ugyanez: semmi szükség nem lenne az RDS/PS információk külön szabályozására, ha az RDS definíció kötelező érvényű szabvány lenne.

Tehát a kérdés (még mindíg) : mi a vonatkozó (hazai) előírás az RDS/PS információra?
(Az egy teljesen más kérdés, hogy a PS infó egyéb célú felhasználása mit hoz az adott rádiónak.)
kukac írta: - ezzel cakkpakk, így ahogy van nem értek egyet, nincs jogod önkényesen felülbírálni a szabványt, még akkor sem ha nincs egységes álláspontja a hazai és a környező országok hatóságainak (az üzemeltetőnek nincsenek ilyen jogosítványai, annyi a dolga hogy betartja a rá vonatkozó paramétereket).
azért mert valaki nem tart be valamit, még neked be kell. szerinted mi lenne ha mindenki így gondolkodna?

ismételgesd csak nyugodtan, attól még nem lesz igazad...
 #117953  Szerző: asimov
 
Akkor megismétlem: EU illetékességi területen nagyon kevés kötelező érvényű szabvány van, tehát a kérdés az, hogy a(z) RDS információkra vonatkozó "előírás" ilyen besorolású-e. Ha nem, akkor ez táblázat csak egy ajánlás. Ezután jön a hazai, vonatkozó szabályozás, amivel kapcsolatban egy friss(ebb) pályazati kiírást kellene megnézni, mert ha van ilyen hazai szabályozás, akkor az a pályázati kiírásokban -én úgy gondolnám- benne van.
Ismételni tudom magam: a hatóság, "molnarb"-nek adott válasza erősen arra utal, hogy az RDS definíciós táblázat nem kötelező érvényű szabvány Magyarországon. Ha az lenne, akkor a hatóság nyilván tudna erről, sőt tudnia kell erről.
Adók "hangossági" paraméterei: teljesen felesleges ezeket idekeverni, mert nem erről beszélünk most, hanem az RDS/PS információról.

Szerintem minden olyan (EU tag) ország illetékes hatóságai, amelyek külön szabáyozzák ezt, "hozzám hasonlóan gondolkodhatnak".
Másképpen megfogalmazva ugyanez: semmi szükség nem lenne az RDS/PS információk külön szabályozására, ha az RDS definíció kötelező érvényű szabvány lenne.

Tehát a kérdés (még mindíg) : mi a vonatkozó (hazai) előírás az RDS/PS információra?
(Az egy teljesen más kérdés, hogy a PS infó egyéb célú felhasználása mit hoz az adott rádiónak.)
kukac írta: - ezzel cakkpakk, így ahogy van nem értek egyet, nincs jogod önkényesen felülbírálni a szabványt, még akkor sem ha nincs egységes álláspontja a hazai és a környező országok hatóságainak (az üzemeltetőnek nincsenek ilyen jogosítványai, annyi a dolga hogy betartja a rá vonatkozó paramétereket).
azért mert valaki nem tart be valamit, még neked be kell. szerinted mi lenne ha mindenki így gondolkodna?
 #117942  Szerző: kukac
 
@asimov: "Ha nincsen erről külön hazai szabályozás (a triviális dolgokon felül), akkor az illetékes rádió minden további nélkül küldhet számcímeket is a PS-ben. (Az igen valószínű, hogy a potenciális hallgatók csak örülnek ennek, tehát növeli a rádió népszerűségét ez az eljárás.)"

- ezzel cakkpakk, így ahogy van nem értek egyet, nincs jogod önkényesen felülbírálni a szabványt, még akkor sem ha nincs egységes álláspontja a hazai és a környező országok hatóságainak (az üzemeltetőnek nincsenek ilyen jogosítványai, annyi a dolga hogy betartja a rá vonatkozó paramétereket).
azért mert valaki nem tart be valamit, még neked be kell. szerinted mi lenne ha mindenki így gondolkodna?
 #117938  Szerző: LuciFerko
 
kukac írta: arról nem is beszélve, hogy pont az autósok nem fogják tudni leolvasni, mert képtelenség vezetés közben olyan sokáig figyelni a kijelzőt, hogy megvárja a jóember, míg odaér a számára hasznos információhoz a frissítés.
Igen, és szerintem ezért van jogosan több országban a tiltás.
 #117934  Szerző: kukac
 
djlacee írta:ez már elég OFFondáré
lehet, de igen fontos még mielőtt olyan dolog lesz hivatkozási alap, aminek semmi köze a hazai rendszerhez. a románoknál a 75kHz-es löketet sem tartják be pl....
ezt sem hozzuk fel hivatkozásul, amikor a hazai szabályozási gyakorlatot akarjuk illusztrálni...
 #117933  Szerző: kukac
 
molnarb írta:Ez a kérdés annak idején minket is foglalkoztatott és hezitáltunk sokat a bekapcsolásán. Szegeden jelenleg is használja a PS-t a Rádió 88 aktuális dal és közlekedési infó megjelenítésére, régen mi is használtuk, de mielőtt megléptük állásfoglalást kértünk a hatóságtól.

Sajnos már nincs meg a válasz, pedig megvolt valahol PDFben scannelve, de annak nagyjából az volt a lényege, hogy ők maguk sem tudják pontosan, hogy ez szabályos-e vagy nem. Az állásfoglalásuk lényege az volt, hogy a kiegészítő szolgáltatást voltaképp bármire használhatjuk és abban bármi megjelenhet, de elsődlegesen tartalmaznia kell a pályázatban vállalt tartalmakat (pl. a műsorazonosítót), bármely más megosztható rajta, ami nem sérti a médiatörvényt (nem tartalmaz olyan szöveget, amely sértő, gyűlöletkeltésre alkalmas, kiskorúakra ártalmas és nem bújtatott reklám).

Hangsúlyozom, hogy ez még 2010-ben volt, a régebbi médiatörvény idejében és tényleg sajnálom, hogy már nincs meg az a levél, de a hangvételéből teljesen egyértelmű volt, hogy valójában ők maguk se tudták mit válaszoljanak erre, csak azt hangoztatták, hogy a kiegészítő szolgáltatás ne sértse meg a médiatörvényt és nincs kifogásuk a dolog ellen.
- a sikeres pályázat egyik fontos feltétele hogy a pályázó nyilatkozik, hogy minden tekintetben betartja a műsorszórásra vonatkozó szabványokat, ajánlásokat, törvényeket (ezt egyrészt a használt berendezésekre, másrészt a biztosított szolgáltatásokra érti). innentől kezdve kár ezen vitatkozni, hogy a hatóság mit tud és mit nem. pl. minden rádióengedély tartalmazza a hangosságra vonatkozó 0dB-es mpx teljesítmény paramétert. ez egy nyugat-európai ITU-ajánlás (asszem' ITU BS.1770-2) alapján lett átvéve, és bár attól hogy hallgatólagosan ettől +4dB irányba mindenki eltérhet, még nem jelenti azt hogy ezt 0dB-t a hatóság soha nem fogja számon kérni, amennyiben valamilyen vitás ügy (pl. zavartatás) van. azért mert a rendőrhaver azt mondja neked hogy 30km/h-nál nem mér a traffipax, még rád vonatkozik a szabály, be kell tartani a vonatkozó rendeleteket, jogszabályokat...
azzal hogy az rds ps-ben a rádió program nevén kívül egyéb tartalmat is megjelenítesz, tehát a szabványtól eltérő módon használod a szolgáltatást éppen azt éred el hogy az eredeti szándék szerint közölni kívánt felirat a kívánthoz képest töredék időre fog megjelenni (ha még hozzávesszük azt is hogy a mező frissítésére szolgáló intervallumot és mennyiséget is csökkenteni szokták azért, hogy gyorsabban pörögjön a felirat, elérve ezzel hogy a vételi zavaroknak fokozottak kitett helyeken semmi nem fog, vagy csak töredékesen fog megjelenni), így pont a rádió neve nem derül ki a hallgató számára. pörög minden felirat mint majom fa*án a stanicli, úgy néz ki az egész mint egy kínai karácsonyi zoknivásár-reklám, csak éppen az nem derül ki hogy milyen rádió szól - nagyszerű ötlet, csak gratulálni tudok hozzá...
arról nem is beszélve, hogy pont az autósok nem fogják tudni leolvasni, mert képtelenség vezetés közben olyan sokáig figyelni a kijelzőt, hogy megvárja a jóember, míg odaér a számára hasznos információhoz a frissítés.
 #117932  Szerző: IstvánB
 
Tekerjetek a Lakihegy rádióra. Ott ezt csinálják és hatalmas káosz van belőle néha. :D
 #117931  Szerző: djlacee
 
ez már elég OFFondáré