RADIOSITE Fórum

  • DAB-DX

 #151565  Szerző: Kovi02
 
djlacee írta:Nem Norvégia ez, hogy már rádiós digitális átállásról beszéljünk, csak az kéne, hogy egyáltalán legyen végre országszerte üzemszerű, piacorientált DAB+ sugárzás.
És mi van akkor,amikor pld egyik multiplex vételi határához érek? Átáll egy másikra?
Azt meg nem értem,miért jobb nekem az,ha a vételi határon az adás szakad,akad,amikor FM-en hallgathatnám tisztán,monoban.
 #151546  Szerző: Csongii
 
Már az is nagy szó lenne, ha a teszt sugárzás helyett élesben menne a Szecskáról az adás.
 #151533  Szerző: djlacee
 
Nem Norvégia ez, hogy már rádiós digitális átállásról beszéljünk, csak az kéne, hogy egyáltalán legyen végre országszerte üzemszerű, piacorientált DAB+ sugárzás.
 #151532  Szerző: Kovi02
 
djlacee írta:Aztán mégis miért ne legyen DAB? Van sejtésem, mire gondolsz, de megnyugatatlak, digitális rádiózásban is van terjedés ;)
Tropo még lehet,na de ES?? (amúgy szerintem úgy tele lesz a sáv,hogy pld amit most RDS sztereóban veszek,DAB-on meg majd sehogy se fogok) :(
 #151140  Szerző: joe
 
Sszilu írta: Üdv. a Kisalföldön! Visszatért az ochsenkopfi vétel (10B), igaz, csak ritkán szólal meg.
Szólt még a thüringiai (8B), és a "szaxeni" (9A) mux. is, érdemes lehet még hallgatózni!
Szia Szilárd! - sajnos antenna nélkül esélytelen ilyen távolsági vétel. Jelenleg egy teleszkóp antennám van, amivel Bécs már nem jön...Joe
 #151139  Szerző: Sszilu
 
Szia Joe!

Üdv. a Kisalföldön! Visszatért az ochsenkopfi vétel (10B), igaz, csak ritkán szólal meg.
Szólt még a thüringiai (8B), és a "szaxeni" (9A) mux. is, érdemes lehet még hallgatózni!

Üdv.: Szilárd
 #151138  Szerző: joe
 
djlacee írta:Joe, olvasod ezt? Nálad nem jön a pozsonyi DAB?
Terjedésben bármi jöhet...az elmúlt pár napban nem értem rá sem DX-elni, sem fórumot olvasni. A pozsonyi adót most szobaantennával tudom venni, igaz jelenleg Kamziktól alig 90km-re vagyok... :) Joe

Kép
 #151132  Szerző: djlacee
 
Joe, olvasod ezt? Nálad nem jön a pozsonyi DAB? Most mutattak egy videót, hogy még Zágrábban is fogható
https://www.youtube.com/watch?v=W8fGy2eSwRY
 #151128  Szerző: Sszilu
 
Sziasztok!

Jelenleg szakadozva fogható (mármint állandó a jel, és szakadozva szól is) a 10B csatornán Ochsenkopfról a BR Oberfranken mux, valamint az 5C-n a DR Deutschland mux, feltehetően ugyancsak Ochsenkopfról.

Üdv.: Szilárd
 #150961  Szerző: DRoland
 
Már nem szerkeszthetem az előzőt: közben félig megvan a bécsi is, mert kiírja milyen rádiók vannak a muxon, a technikai adatokat is, csak sajnos kevés a térerő a megszólaláshoz, jó kis tropó van!
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19