RADIOSITE Fórum

  • radiocafé

 #19317  Szerző: LuciFerko
 
SzD írta:
LuciFerko írta:hova tűnt Gál Petra???? :ninja: :torgyan:
Se Ő, se Bella Levi nem radiocafé-s többé. Helyettük van Utasellátó (kicsit a Bolhacirkuszra emlékeztet) Lovász Lacival!

Szerintem jó ez az új műsor.
lehet tudni, hogy hol folytatják? Tavalyi szigetkor volt szerencsém ezzel a csajjal pár órát eltöltenem, és nagyon jó fej:) (rossz az aki rosszra gondol:P)
 #19314  Szerző: SzD
 
LuciFerko írta:hova tűnt Gál Petra???? :ninja: :torgyan:
Se Ő, se Bella Levi nem radiocafé-s többé. Helyettük van Utasellátó (kicsit a Bolhacirkuszra emlékeztet) Lovász Lacival!

Szerintem jó ez az új műsor.
 #19298  Szerző: LuciFerko
 
hova tűnt Gál Petra???? :ninja: :torgyan:
 #16242  Szerző: Zsolt
 
Nem is beszélve, hogy csak tesztadás... Ha a hivatalos elindulásnál is annyi marad mint a DVB-T-ből...
Persze szép lenne ha rákerülne a másik két gerincadóra, csak akkor meg több mint 50% lefedettség, meg minden egyéb.
 #16240  Szerző: mg
 
most már ha nyomnák Szentesről a DABot, én gondolkodnék erősen, hogy gyűjtsek vevőkészülékre...
 #15530  Szerző: Pasa
 
Bécs 1,7 millió, Budapest 1,8 millió. Ausztriában is ugyanakkora városok vannak, mint itt, egyedül Graz nagyobb némileg (244 ezer), a többi nem: http://hu.wikipedia.org/wiki/Ausztria_v%C3%A1rosai. 1950-ben lett elcseszve, nem '70-ben (Rákosi csinálta Nagy-Budapestet), bár elővárosaival előtte is nagyváros volt. A lényeg, hogy ez a főváros egy nagy országhoz alakult ki, amit szétdaraboltak, maradt a város...
Na de ez a Rádió Café topik, úgyhogy ON.
 #15525  Szerző: Chriss
 
mg írta:Budapesten egy Szegednél kb kétszer nagyobb közigazgatási területen tobzódik tízszer annyi ember, nyilván koncentráltabban mutatkozik meg minden jelenség, a teteje meg az alja is, de nekem emiatt rohadtul élhetetlen. A túlnépesedés oka nyilván az a szemlélet, hogy Pest a világ közepe, a vidék az csak amolyan sallang körülötte, ahol kapálnak a parasztok, hogy legyen mit enni, ha meg te nem azt akarod csinálni, akkor oda kell menni... de ebből a koncentráltságból praktikus előnyök már szerintem nem nagyon származnak, csak a nehézségek.
hasonlóan látom ezt én is!
még a 70-es években lett ez elcseszve és azóta folyamatosan, vagyis Bp egy lefogyaszthatatlan vízfej, mert azzá dagasztották...
az is baj, hogy nálunk nincsenek vidéki nagyvárosok, csak a 2-2,5 milliós főváros és néhány 300-100-60 ezres kisváros...
Ausztriában Bécs 1,5 milliós és van néhány komoly nagyvárosuk 1 millió körül... szerintem egészségesebb...
 #15509  Szerző: mg
 
Budapesten egy Szegednél kb kétszer nagyobb közigazgatási területen tobzódik tízszer annyi ember, nyilván koncentráltabban mutatkozik meg minden jelenség, a teteje meg az alja is, de nekem emiatt rohadtul élhetetlen. A túlnépesedés oka nyilván az a szemlélet, hogy Pest a világ közepe, a vidék az csak amolyan sallang körülötte, ahol kapálnak a parasztok, hogy legyen mit enni, ha meg te nem azt akarod csinálni, akkor oda kell menni... de ebből a koncentráltságból praktikus előnyök már szerintem nem nagyon származnak, csak a nehézségek.
 #15504  Szerző: Mauro
 
Chriss írta:szinte szó szerint ez maradt ki a tegnapi hsz-emből, Bp hemzseg a parasztoktól, akik alatt ugye nem a szántóvető, földművelőket értjük...
én bp-i vagyok, úgyhogy mondhatom...
a fővárosi ember előszeretettel parasztozza le a vidéket és különös hangsúllyal mondja másokra, hogy "vidéki", miközben Bp a legbüdösebb, legkoszosabb városok egyike, a közlekedés tragikus, a parkolás kaotikus és az utak állapota siralmas...
Jó de ez nem lakok hibája.
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36