RADIOSITE Fórum

  • Kolozsvári Rádió - Erdély, Partium

 #162223  Szerző: Zoli58
 
Hát nálam is itt a Kisalföld keleti szélén keveredik a 909kHz a szintén román konstancai adóval, a máramarosszigeti 1404 néha jobban jön, de a 1597-en ritkán szól elfogadhatóan.
Ami a november elsején indult 24óras magyar adást illeti: ott voltam az induláskor és bizony elég haloványan ment a 98.8MHz-en ( 6em.-ről csak az ablaknál ment a telefonomon), de később megtudtam, h a központban sem megy jobban, így ismerőseim inkább a KH-on hallgatják. A reggeli és a kora esti műsorok azonosak a KH-on és a 98.8-on.
Az egész napos műsor az interneten is követhető, de a KH-hoz viszonyítva egy kis időbeli csúszással.
 #161136  Szerző: mihalylovics
 
LuciFerko írta:
mihalylovics írta:
szentlucifer írta:egy 50-60 kW-os adó remekül megoldaná a bánsági-partiumi vétel kérdését, az Alföld keleti (magyarországi) része pedig kapna egy 24 órás - nem propagandacélú - közszolgálati rádióadást
Továbbgondolva: ha "magyarítanák" az 1404 kHz-es KH-adójukat (ahogyan a marosvásárhelyi 1323 kHz-el is tették), akár még Magyarország további részeire is eljutna az adás.
Nekem az nagyon keveredik valamivel.
Nekem is, konkrétan egy RRActual-lal, de általában Kolozsvár "győz". De még mindig ezen hallom a kolozsvári adást, az 1593, de főleg a 909 mégzavarosabb.
 #161128  Szerző: LuciFerko
 
mihalylovics írta:
szentlucifer írta:egy 50-60 kW-os adó remekül megoldaná a bánsági-partiumi vétel kérdését, az Alföld keleti (magyarországi) része pedig kapna egy 24 órás - nem propagandacélú - közszolgálati rádióadást
Továbbgondolva: ha "magyarítanák" az 1404 kHz-es KH-adójukat (ahogyan a marosvásárhelyi 1323 kHz-el is tették), akár még Magyarország további részeire is eljutna az adás.
Nekem az nagyon keveredik valamivel.
 #161127  Szerző: mihalylovics
 
szentlucifer írta:egy 50-60 kW-os adó remekül megoldaná a bánsági-partiumi vétel kérdését, az Alföld keleti (magyarországi) része pedig kapna egy 24 órás - nem propagandacélú - közszolgálati rádióadást
Továbbgondolva: ha "magyarítanák" az 1404 kHz-es KH-adójukat (ahogyan a marosvásárhelyi 1323 kHz-el is tették), akár még Magyarország további részeire is eljutna az adás.
 #161105  Szerző: Kovi02
 
szentlucifer írta:Úgy tudom, a tervek között szerepel, hogy a kolozsvári és a marosvásárhelyi stúdió egész Erdélyt lefedi majd URH-frekvenciákon, beleértve a Partiumot és a Bánságot. Kolozsvár esetében nem lenne rossz megoldás a Bihar-hegységben meglévő adótoronyra fölszerelni egy antennát. Ha a Digi FM Szegeden ekkora távolságból szinte teljesen tisztán fogható, akkor egy 50-60 kW-os adó remekül megoldaná a bánsági-partiumi vétel kérdését, az Alföld keleti (magyarországi) része pedig kapna egy 24 órás - nem propagandacélú - közszolgálati rádióadást, ha már 2012-ben sikerült ideát teljesen fölszámolni a regionális közrádiózást (akárcsak a kistérségi, nem kereskedelmi adókat a Délvidéken). Félő, hogy a közeljövőben FM-sávban itthon már csak a Kossuth és a - lassan országos hálózattá váló - "vajnafm" között választhatunk - na ezért szorítok most a Kolozsvári Rádiónak. ;)
Szegeden nem éppen tökéletes a vétele a 107,9-nek,egy szerb rádió zavarja.(mostanában mintha gyengébbek lennének onnan az adók,pl. csak tetőantennával jönnek RDS-sel,pedig eddig zsebrádióval is szóltak valahogy)
Amúgy a bihari adó tényleg jó választás lenne,de oda egy 50-60 kW-s teljesítmény,hogy be lehessen szórni a régiót,
 #161083  Szerző: szentlucifer
 
Úgy tudom, a tervek között szerepel, hogy a kolozsvári és a marosvásárhelyi stúdió egész Erdélyt lefedi majd URH-frekvenciákon, beleértve a Partiumot és a Bánságot. Kolozsvár esetében nem lenne rossz megoldás a Bihar-hegységben meglévő adótoronyra fölszerelni egy antennát. Ha a Digi FM Szegeden ekkora távolságból szinte teljesen tisztán fogható, akkor egy 50-60 kW-os adó remekül megoldaná a bánsági-partiumi vétel kérdését, az Alföld keleti (magyarországi) része pedig kapna egy 24 órás - nem propagandacélú - közszolgálati rádióadást, ha már 2012-ben sikerült ideát teljesen fölszámolni a regionális közrádiózást (akárcsak a kistérségi, nem kereskedelmi adókat a Délvidéken). Félő, hogy a közeljövőben FM-sávban itthon már csak a Kossuth és a - lassan országos hálózattá váló - "vajnafm" között választhatunk - na ezért szorítok most a Kolozsvári Rádiónak. ;)
 #160965  Szerző: djlacee
 
Frekvenciák:
Kolozsvár: 98.8MHz (24/7), 95.6MHz, 909KHz
Szatmárnémeti: 87.9MHz
Nagyszeben: 95.4MHz, 1593KHz
Nagyvárad: 1593KHz
Máramarossziget: 1404KHz
 #160954  Szerző: thenewdeam0n
 
mihalylovics írta:
thenewdeam0n írta:Nekem Sepsiszentgyörgyön még nem sikerült befogni :D De hallgatnám, mint a Marosvásárhelyi rádiót ami tök szépen szól.
200 KM-ről nehéz is lenne egy (papíron) 100 W-os URH adót venni. Középhullámon se jön?
Passz.. Csak FM radiom van