RADIOSITE Fórum

  • DIGI / Invitel

 #163235  Szerző: altermanus
 
Kérdés!
Van egy régi MPEG2-es digis beltéri, ami Humax névre hallgat...
Nem volt Mozi+ a beltérin, ezért én úgy gondoltam, hogy ,,gyáribeállítások", és újra konfig
Nos a következő a probléma... 2008-as szoftver van rajta, és nem lehet beállítani Magyarországot, hogy az LCN (csatornarendező) sorba rendezné a csatornákat, csak romániát ismeri fel semmi mást, viszont van egy másik, ugyan abba a háztartásba, és abba 2012-es szoftver van, az tudja, hogy hogyan meg miként rakja rendbe a csatornákat, magyarországra.

A következő kérdésem van! Ilyen esetben kicserélik a beltérit, vagy okozzak egy nagyobb galibát, hogy kicseréljék?
 #163204  Szerző: Gr3g0ry
 
Film+2 műholdon.
 #162472  Szerző: mlaszlo
 
LuciFerko írta:
Gr3g0ry írta:
LuciFerko írta: Miért nincs LCN? Másfél óra ment el, még sorba rendeztem az adókat. :D (Közszolgálatiak-filmek-ismeretterjesztő-zene-hír-maradék)
Saját készülékkel(TV) veszed? Lehet hogy csak a saját (set-up-box)készüléküknél van ez(hacsak nem a Magyarországot választod ki).
LuciFerko írta:HD adások minősége tökéletes, nem akadnak, 100/100 a jelszint/minőség mindenhol.
Saját tévével, igen.
Van LCN, csak eszközfüggő, hogy veszi-e. Az LG tv-nk, amíg nem adta meg magát a tuner része, addig az LCN szerint tárolta le a csatornákat. De most a szolgáltatói box-al is van. Viszont van egy Alcor DVB-C box-unk is, az nem érzékeli az LCN-t, hanem össze-vissza tárolja le a csatornákat.
Egyébként lehet hogy a tv-n be lehet kapcsolni, hogy milyen módon tárolja le a csatornákat.
 #162463  Szerző: LuciFerko
 
Gr3g0ry írta:
LuciFerko írta: Miért nincs LCN? Másfél óra ment el, még sorba rendeztem az adókat. :D (Közszolgálatiak-filmek-ismeretterjesztő-zene-hír-maradék)
Saját készülékkel(TV) veszed? Lehet hogy csak a saját (set-up-box)készüléküknél van ez(hacsak nem a Magyarországot választod ki).
LuciFerko írta:HD adások minősége tökéletes, nem akadnak, 100/100 a jelszint/minőség mindenhol.
Saját tévével, igen.
 #162458  Szerző: Gr3g0ry
 
LuciFerko írta: Miért nincs LCN? Másfél óra ment el, még sorba rendeztem az adókat. :D (Közszolgálatiak-filmek-ismeretterjesztő-zene-hír-maradék)
Saját készülékkel(TV) veszed? Lehet hogy csak a saját (set-up-box)készüléküknél van ez(hacsak nem a Magyarországot választod ki).
LuciFerko írta:HD adások minősége tökéletes, nem akadnak, 100/100 a jelszint/minőség mindenhol.

(amúgy ha akartam volna ingyen bekötöm magamnak, mert nyitva volt napok óta a szekrény)
Kábelnél természetes,hogy 100/100 bár valahol lehet annyi sincs. :D
Az utolsó mondatod mellőzőm,"arra" biztosan rájöttek volna legközelebb. :twisted:
 #162451  Szerző: LuciFerko
 
Akkor ez így érthető, köszi :)
 #162447  Szerző: altermanus
 
Gr3g0ry írta:
altermanus írta:
LuciFerko írta:Tegnap bekötötték a Digikábelt. Jó sok csatorna van, DE:
Minek van sok adóból külön HD meg SD verzió?
Miért nincs LCN? Másfél óra ment el, még sorba rendeztem az adókat. :D (Közszolgálatiak-filmek-ismeretterjesztő-zene-hír-maradék)

HD adások minősége tökéletes, nem akadnak, 100/100 a jelszint/minőség mindenhol.

(amúgy ha akartam volna ingyen bekötöm magamnak, mert nyitva volt napok óta a szekrény)
ühüm... nos általában ez úgy van, hogy csak SD vevője van... például... a DIGI kb 10 éves hyundai készülékei még mindig tökéletesen működnek a egyik helyi presszóba Azon csak SD megy HD nem, de ha véletlen befogja az HD adást, akkor csak hangot ad, képet nem...
MPEG-2?
ha MPEG2-be adják akkor igen... (azt elfelejtettem előzőleg írni)
 #162445  Szerző: markfelt
 
HD adáshoz HD boxot kell rendelni.
 #162435  Szerző: Gr3g0ry
 
altermanus írta:
LuciFerko írta:Tegnap bekötötték a Digikábelt. Jó sok csatorna van, DE:
Minek van sok adóból külön HD meg SD verzió?
Miért nincs LCN? Másfél óra ment el, még sorba rendeztem az adókat. :D (Közszolgálatiak-filmek-ismeretterjesztő-zene-hír-maradék)

HD adások minősége tökéletes, nem akadnak, 100/100 a jelszint/minőség mindenhol.

(amúgy ha akartam volna ingyen bekötöm magamnak, mert nyitva volt napok óta a szekrény)
ühüm... nos általában ez úgy van, hogy csak SD vevője van... például... a DIGI kb 10 éves hyundai készülékei még mindig tökéletesen működnek a egyik helyi presszóba Azon csak SD megy HD nem, de ha véletlen befogja az HD adást, akkor csak hangot ad, képet nem...
MPEG-2?
 #162433  Szerző: altermanus
 
LuciFerko írta:Tegnap bekötötték a Digikábelt. Jó sok csatorna van, DE:
Minek van sok adóból külön HD meg SD verzió?
Miért nincs LCN? Másfél óra ment el, még sorba rendeztem az adókat. :D (Közszolgálatiak-filmek-ismeretterjesztő-zene-hír-maradék)

HD adások minősége tökéletes, nem akadnak, 100/100 a jelszint/minőség mindenhol.

(amúgy ha akartam volna ingyen bekötöm magamnak, mert nyitva volt napok óta a szekrény)
ühüm... nos általában ez úgy van, hogy csak SD vevője van... például... a DIGI kb 10 éves hyundai készülékei még mindig tökéletesen működnek a egyik helyi presszóba Azon csak SD megy HD nem, de ha véletlen befogja az HD adást, akkor csak hangot ad, képet nem...
Így néz ki...
Kép
Kábelesekkel nem tudom mi van...
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 88