RADIOSITE Fórum

  • HBO csatornák (HBO, HBO 2, HBO 3, Cinemax, Cinemax 2)

 #175599  Szerző: Gr3g0ry
 
altermanus írta: 2017.01.02. 20:43
mlaszlo írta:
altermanus írta: mikor kiépítették a ,,csillagrendszer"-t (bármit is jelentsen, de gondolom a műholdvételt jelentette),
Nem a csillagpontos hálózatra gondolsz? Amikor az előfizetők egyenként csatlakoztak külön-külön a szolgáltató helyi elosztó szekrényéhez?
akkor az... gondolom erre azért volt szükség, mert az analóg rendszeren nem tudták titkosítani az adást, és ha úgy volt annó kiosztva hogy
Szociális csomag: M1, M2, Duna, Helyi TV (ami nem volt), ORF1 - VHF 1
Alapcsomag: RTL Klub, TV2, meg néhány kábelcsatorna - VHF 3
Bővített csomag: UHF 23-31 csatornáig...
és ha valaki az alapcsomagot akarta magának, akkor egy szűrővel kiiktatták az UHF sávot..., de ha valakinél közben kiiktatták az UHF sávot, akkor már nem tudták tovább vinni a jelet.
Értsd: ha valaki az utca elején alapcsomagot kért, és az egyik házból a másikba megy át a koaxkábel, akkor az utca végéig, csak alapcsomagot tudnak biztosítani...
Ha ez tényleg így volt(nem volt kábeltévénk a közelben sem, lepkével DX-eltem) akkor hatalmas baklövést követhettek el, ugyanis nem a a "gerincre" kellett volna a szűrést alkalmazni hanem a előfizető felőli oldalába, mondjuk egy T-s elosztóval simán megoldható lett volna. :D
 #164037  Szerző: altermanus
 
mlaszlo írta:
altermanus írta: mikor kiépítették a ,,csillagrendszer"-t (bármit is jelentsen, de gondolom a műholdvételt jelentette),
Nem a csillagpontos hálózatra gondolsz? Amikor az előfizetők egyenként csatlakoztak külön-külön a szolgáltató helyi elosztó szekrényéhez?
akkor az... gondolom erre azért volt szükség, mert az analóg rendszeren nem tudták titkosítani az adást, és ha úgy volt annó kiosztva hogy
Szociális csomag: M1, M2, Duna, Helyi TV (ami nem volt), ORF1 - VHF 1
Alapcsomag: RTL Klub, TV2, meg néhány kábelcsatorna - VHF 3
Bővített csomag: UHF 23-31 csatornáig...
és ha valaki az alapcsomagot akarta magának, akkor egy szűrővel kiiktatták az UHF sávot..., de ha valakinél közben kiiktatták az UHF sávot, akkor már nem tudták tovább vinni a jelet.
Értsd: ha valaki az utca elején alapcsomagot kért, és az egyik házból a másikba megy át a koaxkábel, akkor az utca végéig, csak alapcsomagot tudnak biztosítani...
 #164028  Szerző: mlaszlo
 
altermanus írta: mikor kiépítették a ,,csillagrendszer"-t (bármit is jelentsen, de gondolom a műholdvételt jelentette),
Nem a csillagpontos hálózatra gondolsz? Amikor az előfizetők egyenként csatlakoztak külön-külön a szolgáltató helyi elosztó szekrényéhez?
 #164019  Szerző: altermanus
 
LuciFerko írta:
Gr3g0ry írta: Ez azért bizaarr:
Az HBO hivatalosan 1997 április 1-én kezdte meg csatornáinak műholdas elosztását az alig egy évvel korábban üzembe állt Amos 1 műholdról, s ezzel megszűnt a korábbi kazettás terjesztés.
:shock:
Anno Enyingre is minden reggel hozta a futár a 4 órás kazit a kábeleshez:) Szív TV ugyan így volt eleinte!
nálunk is ez volt, és egyszer volt alkalmam megnyomni a play-gombot, hogy elindítsam az HBO adását a KTV-n és mentem haza bolondos dallamokat nézni... ez akkor még a helyi ált. suliba volt, és mikor kiépítették a ,,csillagrendszer"-t (bármit is jelentsen, de gondolom a műholdvételt jelentette), akkor költözött a helyi művházba, és ott már csak műholdas beltérik voltak, amin keresztül jöttek a hekyi KTV adásai.
Ezt később megvette a Satel Kft, utána lett belőle PR-Telecom (?)
 #164001  Szerző: LuciFerko
 
Gr3g0ry írta: Ez azért bizaarr:
Az HBO hivatalosan 1997 április 1-én kezdte meg csatornáinak műholdas elosztását az alig egy évvel korábban üzembe állt Amos 1 műholdról, s ezzel megszűnt a korábbi kazettás terjesztés.
:shock:
Anno Enyingre is minden reggel hozta a futár a 4 órás kazit a kábeleshez:) Szív TV ugyan így volt eleinte!
 #134246  Szerző: Jozsfm964
 
Egyet kell értsek pár fórumozóval. Sajnos megbántam, hogy tavaly decemberben újra előfizettem az HBO-t, mert én naiv elhittem, hogy a remek ajánlók mellett /alatt tényleg van tartalom is. A filmtár valami eszméletlen szegényes. Sok saját gyártású sorozat engem nem tud meghatni (persze ez az én hibám) de az, hogy fél éve már ugyanazokat a filmeket ismétli, az nonszensz. Django elszabadul, Vasember 3 és még sorolhatnám.... Egy éves mozifilmek, amivel még nem is lenne gond, mert előbb nem nagyon mehetne egy prémium mozi csatornán, de rengeteg az ismétlés, és kb egy héten kétszer találok olyat, amit még nem láttam és nézhető lenne. Ezért kifizetni havonta + 2 ezret, eléggé horror...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 36