RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #170466  Szerző: Tomi76
 
pocsolya írta:Zeneileg már szuper a rádió. Tiszta Ö3. :yes:
Való igaz, én is ezért szeretem. Nálam egész nap átlagosan 10-12 órán keresztül szól a rádió, akár otthon, akár kocsiban, akár munkahelyen vagyok. Sokszor éjjel is. Tapasztalom a változást. Vannak itt is "kötelező slágerek", de mégsem tudom megunni mert nem két vagy három órán belül kell újra meghallgatnom. Változatos,vegyes a kínálat, vissza-vissza kanyarodnak azért a 90-es évekre, 2000-es évek elejére is néha. És egyáltalán nem gond, hogy sok a magyar zene, mert szerintem az is sokat tisztult,és jól el van osztva a többi zene között. Ráadásul ennek köszönhetően éjjel is vegyesen szólnak a külföldi illetve hazai zenék, nem úgy mint azoknál a rádióknál akik úgy próbálnak megfelelni a "kvótának", hogy éjszakára zúdítják rá a hallgatóságra a magyar zenéket. Semmi bajom a magyar előadókkal, sőt kifejezetten örülök,hogy kell őket játszani, de ne úgy, hogy nappal rogyásik a "mai slágerek", éjjel meg nesze a többi, hiszen akkor úgy is kevesebb a hallgató. De aki abba a kevésbe tartozik annak azért nem mindegy. Nem, nem piszkálni akarom most azokat a rádiókat akik a heavy rotation szerint szórakoztatják a közönségüket, csupán örülök, hogy van olyan rádió is ahol olyanok is jól tudnak szórakozni, akik nem erre vágynak, esetleg kicsit az idősebb korosztályt erősítik, de azért mégsem Sláger FM-re vágynak. Érezhető a változás és én ennek örülök. Ha ezt a közmédiától kapom akkor attól, nem érdekelnek a politikai hátterek, én zenét akarok hallgatni. :D
 #170462  Szerző: kukac
 
pocsolya írta:Zeneileg már szuper a rádió. Tiszta Ö3. :yes:
Nem egy "kalap szar", mint a classfm volt? :)
 #170453  Szerző: pocsolya
 
Zeneileg már szuper a rádió. Tiszta Ö3. :yes:
 #170349  Szerző: Tomi76
 
pébégáz írta:A "Minek nevezzelek ?" szerintem egy nagyon gyenge Kultúrfitnesz-utánzat.
Szerintem - és most kérlek ne kövezzetek meg - nem hiányozna ez a műsor ha nem lenne. Összességében szeretem a Petőfit, kocsiban is mindig ez szól. A zenei kínálat sokkal jobb lett mint néhány hónappal ezelőtt. Csak ez a "Minek nevezzelek"....
 #170093  Szerző: frekivadasz
 
Valóban, és most javult meg. A pilot és az RDS szint rendben volt előtte is.
 #170091  Szerző: pébégáz
 
A 94,8 feltűnően halkan szól. A 93,9 és a 102,7 rendben van, a többit nem fogom.
 #169961  Szerző: pébégáz
 
A "Minek nevezzelek ?" szerintem egy nagyon gyenge Kultúrfitnesz-utánzat.
 #169959  Szerző: kondalyuk
 
Tomi76 írta:
kondalyuk írta:Boros Csaba műsorának még mindig nem értem a koncepcióját, kezdve azzal, ha magyar zenei műsornak van eladva, akkor miért van külföldi zene stb.
Igen, ez a műsor nekem is egy kakukktojás. Valahogy nem passzol bele az arculatba. A vasárnap esti Dalra Magyar sem annyira, de végül is egy héten egyszer, és az is vasárnap este, nos még elmegy. De akkor már úgy variálnám át, hogy ezt vezesse mondjuk párban Majoros Rita és Boros Csaba. Hétköznap esténként pedig előre jöhetne 19:00-ra, ugyanúgy mint szombaton, a Rontom-bontom. Persze lehet ez csak az én hülyeségem. :D
A Dalra Magyar az más. Az egy megszokott magyar zenei műsor, mint anno a Class Magyarok vagy a Danubiuson a Hajrá, Magyarok! Mindegyik vasárnap esti, interjúkkal tűzdelt műsor volt. Persze zeneileg kicsit más, mint a rendes aktuális rotáció, de ez is a célja. Az pedig, hogy a Petőfin a műsoron belül az Akusztikot és az Elevent is megtartották, plusz pont (legalábbis nekem nagyon tetszik, mint ős-MR2-fannak)

Boros Csaba műsorával viszont az a problémám, hogy nem látom a lényegét. Nincs fölépítve a műsor. Néha nyomnak alter zenét, néha nem. Néha magyar, néha nem. Ki kéne találni, mi a cél. Vagy legyen alteresebb irányba húzó műsor és száműzzék a nappali zenéket, vagy fordítva. De olyat ne csináljunk már, hogy "Üdvözlök mindenkit, ez a Minek nevezzelek c. műsor, itt van velünk Sena az Irie Maffiából, ezért most hallgassunk meg egy One Direction számot." Ez azért már...sok :D
 #169957  Szerző: Tomi76
 
kondalyuk írta:Boros Csaba műsorának még mindig nem értem a koncepcióját, kezdve azzal, ha magyar zenei műsornak van eladva, akkor miért van külföldi zene stb.
Igen, ez a műsor nekem is egy kakukktojás. Valahogy nem passzol bele az arculatba. A vasárnap esti Dalra Magyar sem annyira, de végül is egy héten egyszer, és az is vasárnap este, nos még elmegy. De akkor már úgy variálnám át, hogy ezt vezesse mondjuk párban Majoros Rita és Boros Csaba. Hétköznap esténként pedig előre jöhetne 19:00-ra, ugyanúgy mint szombaton, a Rontom-bontom. Persze lehet ez csak az én hülyeségem. :D
 #169924  Szerző: kukac
 
kondalyuk írta:Egyetértek, a hajnali magyar zenei óra nagyon sokat finomodott az utóbbi időben. Boros Csaba műsorának még mindig nem értem a koncepcióját, kezdve azzal, ha magyar zenei műsornak van eladva, akkor miért van külföldi zene stb.

Ugyanakkor szerintem is érne már egy teljes hírbed és óranyitó kick csere. Ez a mostani szanaszét vágott, Ákos-féle többéves darabokat is tartalmazó egyveleg szörnyű. Ha már a leghallgatottabb rádió, lehetne igény valami jobbra. A Rádió1 is egy lassan 8 éves pakkot használ...de az is lehet, hogy ez csak engem zavar :)
...és igazán át is nevezhetnék már, mondjuk Bayer-FM-re...
  • 1
  • 262
  • 263
  • 264
  • 265
  • 266
  • 607