RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #170513  Szerző: pocsolya
 
kondalyuk írta:Személyi változás is történt, ha jól látom/hallom Kardos-Horváth János már nincs a reggeli műsorban.
Családi okok miatt. :(
 #170512  Szerző: kondalyuk
 
Szerintem is sokkal jobb most a Petőfi, mint egy éve volt például. Azt én is észrevettem, hogy maradt a régi Petőfis zenékből is. Nagyon örülök, hogy nem lett egy színtiszta Class FM-másolat.
Ha már az álmok szóba kerültek, nekem egy BBC Radio 1-féle rádió tetszene, ahol a széles zenei kínálatból napközben a könnyebben fogyaszthatóak szólnának, este és éjjel pedig a kicsit alternatívabb, tematikus zenei műsorok. Persze, ha úgy vesszünk ez félig-meddig megvan, hisz a mixműsor napi tematika szerint megy, míg vasárnap este van a magyar zene.

Finomhangolások viszont ráférnének a Petőfire, pl egy normális, egységes on-air arculat. Ez az összevagdalt vacak nagyon rossz már. Személyi változás is történt, ha jól látom/hallom Kardos-Horváth János már nincs a reggeli műsorban.
 #170498  Szerző: mikrofonos
 
A Petőfivel kapcs. nekem is az a véleményem, hogy ez a rádió nagyjából most jutott el oda, hogy amit és ahogy a nyugat-európai közrádiók pop-csatornái csinálnak. Nem tudom, hogy ez érdem, vagy szégyen. Az állandó igazodási pont egész Közép-Európában az Ö3.
És hát a német-, francia-, belga-, osztrák-, svájci- stb. rádiók működésébe vélhetően kevésbé mászik bele a politika.
Nekem is tetszik, hogy adnak immár régebbi zenéket, de azért mégse lettek retródió. És megtartottak valamit a korábbi petőfis zenei arculatból is. Jóval szélesebb lett a választék.
A reggeli műsor...... hát azt nem nagyon hallgatom. Részemről inkább az Infó Rádió reggeli programja. Na ebből a rádióból kéne egy országos hírcsatornát csinálni. Esély persze nincs rá. De itt álmokat is meg lehet fogalmazni.
 #170479  Szerző: kukac
 
RadioFan írta: Tehát az egyértelműen reklám, ha valaki érvekkel alátámasztva, hosszasan kifejti a véleményét? Ehhez a hozzászóláshoz csak gratulálni tudok, de még mennyire!
A rádió zenei téren sokat fejlődött. Nincs óránként despacito meg ezek (max. 1 nap 2-3-szor), a ismeretlen (és szar) magyar dalok száma is minimálisra csökkentek. A reggeli trióval továbbra sem tudok együtt élni, de ez abszolút szubjektív vélemény.
Hát azt azért lássuk be, ez esetben különösen nehéz különbséget tenni... :)
 #170478  Szerző: RadioFan
 
kukac írta:
Tomi76 írta:
pocsolya írta:Zeneileg már szuper a rádió. Tiszta Ö3. :yes:
Való igaz, én is ezért szeretem. Nálam egész nap átlagosan 10-12 órán keresztül szól a rádió, akár otthon, akár kocsiban, akár munkahelyen vagyok. Sokszor éjjel is. Tapasztalom a változást. Vannak itt is "kötelező slágerek", de mégsem tudom megunni mert nem két vagy három órán belül kell újra meghallgatnom. Változatos,vegyes a kínálat, vissza-vissza kanyarodnak azért a 90-es évekre, 2000-es évek elejére is néha. És egyáltalán nem gond, hogy sok a magyar zene, mert szerintem az is sokat tisztult,és jól el van osztva a többi zene között. Ráadásul ennek köszönhetően éjjel is vegyesen szólnak a külföldi illetve hazai zenék, nem úgy mint azoknál a rádióknál akik úgy próbálnak megfelelni a "kvótának", hogy éjszakára zúdítják rá a hallgatóságra a magyar zenéket. Semmi bajom a magyar előadókkal, sőt kifejezetten örülök,hogy kell őket játszani, de ne úgy, hogy nappal rogyásik a "mai slágerek", éjjel meg nesze a többi, hiszen akkor úgy is kevesebb a hallgató. De aki abba a kevésbe tartozik annak azért nem mindegy. Nem, nem piszkálni akarom most azokat a rádiókat akik a heavy rotation szerint szórakoztatják a közönségüket, csupán örülök, hogy van olyan rádió is ahol olyanok is jól tudnak szórakozni, akik nem erre vágynak, esetleg kicsit az idősebb korosztályt erősítik, de azért mégsem Sláger FM-re vágynak. Érezhető a változás és én ennek örülök. Ha ezt a közmédiától kapom akkor attól, nem érdekelnek a politikai hátterek, én zenét akarok hallgatni. :D
- "reklámot hallottak!"... :)
Tehát az egyértelműen reklám, ha valaki érvekkel alátámasztva, hosszasan kifejti a véleményét? Ehhez a hozzászóláshoz csak gratulálni tudok, de még mennyire!
A rádió zenei téren sokat fejlődött. Nincs óránként despacito meg ezek (max. 1 nap 2-3-szor), a ismeretlen (és szar) magyar dalok száma is minimálisra csökkentek. A reggeli trióval viszont továbbra sem tudok együtt élni, de ez abszolút szubjektív vélemény.
 #170477  Szerző: kukac
 
Tomi76 írta:
kukac írta:- "reklámot hallottak!"... :)
Azért mert leírtam a véleményem? Nem hiszem, hogy ez reklám lett volna. Jaaa vagy ha valaki valamit nem fikáz akkor már tuti nem stimmel valami....
Ha promóciós anyagot szeretnék iratni, akkor hozzád fordulok majd! Jó volt na, tényleg! Ügyes vagy! :)
 #170475  Szerző: szabogabor10
 
Azért én nem hasonlítanám az Ö3-hoz, azon ugyanis közel sem megy annyi osztrák zene, mint a Petőfin magyar. Az Ö3-t szívesen hallgatom, a Petőfit nem.
 #170473  Szerző: Tomi76
 
kukac írta:- "reklámot hallottak!"... :)
Azért mert leírtam a véleményem? Nem hiszem, hogy ez reklám lett volna. Jaaa vagy ha valaki valamit nem fikáz akkor már tuti nem stimmel valami....
 #170472  Szerző: kukac
 
Tomi76 írta:
pocsolya írta:Zeneileg már szuper a rádió. Tiszta Ö3. :yes:
Való igaz, én is ezért szeretem. Nálam egész nap átlagosan 10-12 órán keresztül szól a rádió, akár otthon, akár kocsiban, akár munkahelyen vagyok. Sokszor éjjel is. Tapasztalom a változást. Vannak itt is "kötelező slágerek", de mégsem tudom megunni mert nem két vagy három órán belül kell újra meghallgatnom. Változatos,vegyes a kínálat, vissza-vissza kanyarodnak azért a 90-es évekre, 2000-es évek elejére is néha. És egyáltalán nem gond, hogy sok a magyar zene, mert szerintem az is sokat tisztult,és jól el van osztva a többi zene között. Ráadásul ennek köszönhetően éjjel is vegyesen szólnak a külföldi illetve hazai zenék, nem úgy mint azoknál a rádióknál akik úgy próbálnak megfelelni a "kvótának", hogy éjszakára zúdítják rá a hallgatóságra a magyar zenéket. Semmi bajom a magyar előadókkal, sőt kifejezetten örülök,hogy kell őket játszani, de ne úgy, hogy nappal rogyásik a "mai slágerek", éjjel meg nesze a többi, hiszen akkor úgy is kevesebb a hallgató. De aki abba a kevésbe tartozik annak azért nem mindegy. Nem, nem piszkálni akarom most azokat a rádiókat akik a heavy rotation szerint szórakoztatják a közönségüket, csupán örülök, hogy van olyan rádió is ahol olyanok is jól tudnak szórakozni, akik nem erre vágynak, esetleg kicsit az idősebb korosztályt erősítik, de azért mégsem Sláger FM-re vágynak. Érezhető a változás és én ennek örülök. Ha ezt a közmédiától kapom akkor attól, nem érdekelnek a politikai hátterek, én zenét akarok hallgatni. :D
- "reklámot hallottak!"... :)
 #170466  Szerző: Tomi76
 
pocsolya írta:Zeneileg már szuper a rádió. Tiszta Ö3. :yes:
Való igaz, én is ezért szeretem. Nálam egész nap átlagosan 10-12 órán keresztül szól a rádió, akár otthon, akár kocsiban, akár munkahelyen vagyok. Sokszor éjjel is. Tapasztalom a változást. Vannak itt is "kötelező slágerek", de mégsem tudom megunni mert nem két vagy három órán belül kell újra meghallgatnom. Változatos,vegyes a kínálat, vissza-vissza kanyarodnak azért a 90-es évekre, 2000-es évek elejére is néha. És egyáltalán nem gond, hogy sok a magyar zene, mert szerintem az is sokat tisztult,és jól el van osztva a többi zene között. Ráadásul ennek köszönhetően éjjel is vegyesen szólnak a külföldi illetve hazai zenék, nem úgy mint azoknál a rádióknál akik úgy próbálnak megfelelni a "kvótának", hogy éjszakára zúdítják rá a hallgatóságra a magyar zenéket. Semmi bajom a magyar előadókkal, sőt kifejezetten örülök,hogy kell őket játszani, de ne úgy, hogy nappal rogyásik a "mai slágerek", éjjel meg nesze a többi, hiszen akkor úgy is kevesebb a hallgató. De aki abba a kevésbe tartozik annak azért nem mindegy. Nem, nem piszkálni akarom most azokat a rádiókat akik a heavy rotation szerint szórakoztatják a közönségüket, csupán örülök, hogy van olyan rádió is ahol olyanok is jól tudnak szórakozni, akik nem erre vágynak, esetleg kicsit az idősebb korosztályt erősítik, de azért mégsem Sláger FM-re vágynak. Érezhető a változás és én ennek örülök. Ha ezt a közmédiától kapom akkor attól, nem érdekelnek a politikai hátterek, én zenét akarok hallgatni. :D
  • 1
  • 259
  • 260
  • 261
  • 262
  • 263
  • 605