RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #171207  Szerző: Richmonde
 
Szépen szól az Omnia 11, gratula hozzá! :)
 #171027  Szerző: tomee
 
mikrofonos írta:Teljesen egyetértve a fentiekkel, csak egy apró helyesbítésem lenne: Tudtommal a BBC-t (és megjegyzem a nálunk inkább sztárolt ORF-t is) 1967-ben (vagy 68-ban?) alakították át a korábbi deklamálós, dagályos, hagyományos stílusból a most ismert arculatra, illetve arra, amit 60-as évek végén Nyugat-Európában erről elképzeltek. És hozták létre a pop-csatornáikat. Ez pedig 50(!) éve volt. Na ehhez képest értelmezzük akkor a mi helyzetünket. A kérdés persze az, hogy a 2000-es évek elején ez még cél lehet-e egy közrádiónak? Bár, ha változtatni akartak, akkor nem nagyon volt más választásuk - mint ahogy ezt már ezerszer itt is kitárgyaltuk.
Sorry, én is 1967-re gondoltam, és úgy valójában 50 évről van szó, ráadásul a napokban lesz annyi.

http://www.bbc.co.uk/mediacentre/mediap ... of-radio-1
 #171024  Szerző: altermanus
 
mikrofonos írta:
kukac írta:
tomee írta:Szerintem az "MR2-vel" sem volt semmi gond annak idején, csak már akkor is görcsösen ragaszkodtak a Petőfi elnevezéshez a "tradíció miatt", holott ez is egy agyrém, mert még azt sem lehet kijelenteni, hogy a zenei Petőfi olyan múltra tekintene vissza, mint mondjuk egy BBC R1 a maga 40 évével.

A Petőfivel is az a baj, mint az összes többi közszolgálati csatornával, hogy szeretnének olyan népszerűek lenni, mint a kereskedelmi társaik, csak a mai napig azt hiszik, hogy meg lehet ülni egy seggel két lovat. Valamint, hogy attól közszolgálati valami, ha 60x át van kötve nemzeti színű pántlikával...
+1
Teljesen egyetértve a fentiekkel, csak egy apró helyesbítésem lenne: Tudtommal a BBC-t (és megjegyzem a nálunk inkább sztárolt ORF-t is) 1967-ben (vagy 68-ban?) alakították át a korábbi deklamálós, dagályos, hagyományos stílusból a most ismert arculatra, illetve arra, amit 60-as évek végén Nyugat-Európában erről elképzeltek. És hozták létre a pop-csatornáikat. Ez pedig 50(!) éve volt. Na ehhez képest értelmezzük akkor a mi helyzetünket. A kérdés persze az, hogy a 2000-es évek elején ez még cél lehet-e egy közrádiónak? Bár, ha változtatni akartak, akkor nem nagyon volt más választásuk - mint ahogy ezt már ezerszer itt is kitárgyaltuk.
Teljesen egyetértek az előttem szólókhoz...
 #171012  Szerző: mikrofonos
 
kukac írta:
tomee írta:Szerintem az "MR2-vel" sem volt semmi gond annak idején, csak már akkor is görcsösen ragaszkodtak a Petőfi elnevezéshez a "tradíció miatt", holott ez is egy agyrém, mert még azt sem lehet kijelenteni, hogy a zenei Petőfi olyan múltra tekintene vissza, mint mondjuk egy BBC R1 a maga 40 évével.

A Petőfivel is az a baj, mint az összes többi közszolgálati csatornával, hogy szeretnének olyan népszerűek lenni, mint a kereskedelmi társaik, csak a mai napig azt hiszik, hogy meg lehet ülni egy seggel két lovat. Valamint, hogy attól közszolgálati valami, ha 60x át van kötve nemzeti színű pántlikával...
+1
Teljesen egyetértve a fentiekkel, csak egy apró helyesbítésem lenne: Tudtommal a BBC-t (és megjegyzem a nálunk inkább sztárolt ORF-t is) 1967-ben (vagy 68-ban?) alakították át a korábbi deklamálós, dagályos, hagyományos stílusból a most ismert arculatra, illetve arra, amit 60-as évek végén Nyugat-Európában erről elképzeltek. És hozták létre a pop-csatornáikat. Ez pedig 50(!) éve volt. Na ehhez képest értelmezzük akkor a mi helyzetünket. A kérdés persze az, hogy a 2000-es évek elején ez még cél lehet-e egy közrádiónak? Bár, ha változtatni akartak, akkor nem nagyon volt más választásuk - mint ahogy ezt már ezerszer itt is kitárgyaltuk.
 #171010  Szerző: kukac
 
tomee írta:Szerintem az "MR2-vel" sem volt semmi gond annak idején, csak már akkor is görcsösen ragaszkodtak a Petőfi elnevezéshez a "tradíció miatt", holott ez is egy agyrém, mert még azt sem lehet kijelenteni, hogy a zenei Petőfi olyan múltra tekintene vissza, mint mondjuk egy BBC R1 a maga 40 évével.

A Petőfivel is az a baj, mint az összes többi közszolgálati csatornával, hogy szeretnének olyan népszerűek lenni, mint a kereskedelmi társaik, csak a mai napig azt hiszik, hogy meg lehet ülni egy seggel két lovat. Valamint, hogy attól közszolgálati valami, ha 60x át van kötve nemzeti színű pántlikával...
+1
 #171009  Szerző: tomee
 
mikrofonos írta:
kukac írta:
kondalyuk írta:Sokat fejlődött a Petőfi az elmúlt egy, de főleg fél évben, nekem is tetszik.

És ahogy hallom a Minek nevezzelek műsorból sikerült kiírtani végre a külföldi zenéket. Sok ideig tartott...
Már csak az Imidzsel kellene valamit kezdeni, rögtön az elején a névvel...
Ahhoz máshol kell kezdeni a dolgokat. Bár az új névre lenne egy javaslatom: Rádió 2 :oops:,
Nekem ezek a Petőfi Sándortól kölcsönzött, idétlen műsorcímek amúgy se tetszenek. Ettől függetlenül én mindig is hallgattam a Petőfit - régen is, most is.
Szerintem az "MR2-vel" sem volt semmi gond annak idején, csak már akkor is görcsösen ragaszkodtak a Petőfi elnevezéshez a "tradíció miatt", holott ez is egy agyrém, mert még azt sem lehet kijelenteni, hogy a zenei Petőfi olyan múltra tekintene vissza, mint mondjuk egy BBC R1 a maga 40 évével.

A Petőfivel is az a baj, mint az összes többi közszolgálati csatornával, hogy szeretnének olyan népszerűek lenni, mint a kereskedelmi társaik, csak a mai napig azt hiszik, hogy meg lehet ülni egy seggel két lovat. Valamint, hogy attól közszolgálati valami, ha 60x át van kötve nemzeti színű pántlikával...
 #171007  Szerző: mikrofonos
 
kukac írta:
kondalyuk írta:Sokat fejlődött a Petőfi az elmúlt egy, de főleg fél évben, nekem is tetszik.

És ahogy hallom a Minek nevezzelek műsorból sikerült kiírtani végre a külföldi zenéket. Sok ideig tartott...
Már csak az Imidzsel kellene valamit kezdeni, rögtön az elején a névvel...
Ahhoz máshol kell kezdeni a dolgokat. Bár az új névre lenne egy javaslatom: Rádió 2 :oops:,
Nekem ezek a Petőfi Sándortól kölcsönzött, idétlen műsorcímek amúgy se tetszenek. Ettől függetlenül én mindig is hallgattam a Petőfit - régen is, most is.
 #170998  Szerző: kukac
 
kondalyuk írta:Sokat fejlődött a Petőfi az elmúlt egy, de főleg fél évben, nekem is tetszik.

És ahogy hallom a Minek nevezzelek műsorból sikerült kiírtani végre a külföldi zenéket. Sok ideig tartott...
Már csak az Imidzsel kellene valamit kezdeni, rögtön az elején a névvel...
 #170993  Szerző: kondalyuk
 
Sokat fejlődött a Petőfi az elmúlt egy, de főleg fél évben, nekem is tetszik.

És ahogy hallom a Minek nevezzelek műsorból sikerült kiírtani végre a külföldi zenéket. Sok ideig tartott...
 #170746  Szerző: pocsolya
 
Nem tudok elkapcsolni, olyan jó lett a zene rajta. :)
Csak így tovább.

Egyedül az esti műsorok idegesítenek, de annyi baj legyen.
  • 1
  • 258
  • 259
  • 260
  • 261
  • 262
  • 605