RADIOSITE Fórum

  • Vételi berendezések

 #172983  Szerző: altermanus
 
donder írta:
altermanus írta:ki szeretném streamelni az adást wifihálózatra...
de azóta már meg van a probléma... kábelhiba volt, ugyanis 3 és feles jack a/v-rca kábellel kötöttem össze a tunerkártyát az alcor HDT4400 boxot. 1mm-t kihúzod és van hang.
Igen, a 4 pin-es Jack okozhat ilyen problémákat :)
bezony :smoke:
 #172976  Szerző: donder
 
altermanus írta:ki szeretném streamelni az adást wifihálózatra...
de azóta már meg van a probléma... kábelhiba volt, ugyanis 3 és feles jack a/v-rca kábellel kötöttem össze a tunerkártyát az alcor HDT4400 boxot. 1mm-t kihúzod és van hang.
Igen, a 4 pin-es Jack okozhat ilyen problémákat :)
 #172942  Szerző: altermanus
 
ki szeretném streamelni az adást wifihálózatra...
de azóta már meg van a probléma... kábelhiba volt, ugyanis 3 és feles jack a/v-rca kábellel kötöttem össze a tunerkártyát az alcor HDT4400 boxot. 1mm-t kihúzod és van hang.
 #172932  Szerző: donder
 
altermanus írta:hogy mitől nincs rajta hang...
Tunerkártya: Harmonics CX23880
A régebbi TV-tuner kártyákon bevett szokás volt az audio jelet átkötni a tunerből a hangkártya Line-In portjára. Régebben Jack-Jack kábellel, később egy kombinált YUV kábelből jött ki az S-video in, RCA combo in, és az Audio out. (utóbbi a Leadtek kártyáknál volt bevett szokás)

http://205.175.208.33/products/entry.jsp?id=107
Ezen link szerint van Stereo Line Output DAC a kártyán, így vélhetően (szerintem) itt is átkötéssel lesz megoldható az audio egyesítése a videoval.
 #172931  Szerző: donder
 
altermanus írta:Tud valaki valami olyan webáruházt, ahol létezik ilyen av-jack kábel?
Kép
Akarok rendelni egy Amiko A4K combo dekódert, aztán nincs hozzá sima scart, csak ez. Minden webáruházt néztem, sehol nem adnak ilyet. Hol tudok ilyet rendelni?
Ha venni nem is biztos, de csinálni 100% hogy lehet!
Elektronikai boltban kérsz SCART csatlakozót, google-ben megnézed a pinout-okat, majd az áhított RCA csati kábeleit a megfelelő pin-ekre forrasztod ;)
 #172164  Szerző: altermanus
 
Megérkezett a szervízből az Amiko A4 Combo, jelenleg jön rajta az 538 Mhz néha a cseh közszolgálati multiplex, viszont olyan jó az érzékenysége, hogy csak ezen jön, az Alcor HDT4400-on, néha észlel jelet, de detektálni már nem tudja.
alapvetően jó készülék az elvárásaimnak, mint DX, mint multimédia szempontból abszolút megfelelnek, egy dolog aggaszt, hogy a telefonon keresztül nem tudom irányítani a youtube-ot, de még így is király :)
 #171763  Szerző: altermanus
 
Gr3g0ry írta:
altermanus írta:
altermanus írta:https://vimeo.com/198465752
találtam egy régi TV Tuner kártyát ami csak analóg adás fog, viszont van egy CVBS bemenete jó... na most a kérdésem az lenne, hogy mitől nincs rajta hang, és csak NTSC-ben szines a kép, de ha átállítom PAL-ra akkor fekete fehér... ez mitől lehet? a nekem a tuner kártya a gyanús, de attól függetlenül lehet programhiba is...
Program: PVR2
Tunerkártya: Harmonics CX23880
Elméletileg támogatnia kellene a PAL képet, de hogy miért? :yuno: nem tudom...
na kérem! erre meg van a gyógymód :)
aki windows 7 oprációs rendszerrel akarja használni az telepítsen előtte virtualboxba egy XP-t, bármilyen xp driver feltesz feladatütemezőből, és már jó is :)
VLC(tudtommal kezeli)?
hát azt külön megnézem, hogy analóg adást, vagy bármilyen bemeneti (CVBS vagy S-VIDEO) forrást kezel a vlc...
Digitális adást igen, de most analógról van szó, és analóg kártyáról :)
 #171762  Szerző: Gr3g0ry
 
altermanus írta:
altermanus írta:https://vimeo.com/198465752
találtam egy régi TV Tuner kártyát ami csak analóg adás fog, viszont van egy CVBS bemenete jó... na most a kérdésem az lenne, hogy mitől nincs rajta hang, és csak NTSC-ben szines a kép, de ha átállítom PAL-ra akkor fekete fehér... ez mitől lehet? a nekem a tuner kártya a gyanús, de attól függetlenül lehet programhiba is...
Program: PVR2
Tunerkártya: Harmonics CX23880
Elméletileg támogatnia kellene a PAL képet, de hogy miért? :yuno: nem tudom...
na kérem! erre meg van a gyógymód :)
aki windows 7 oprációs rendszerrel akarja használni az telepítsen előtte virtualboxba egy XP-t, bármilyen xp driver feltesz feladatütemezőből, és már jó is :)
VLC(tudtommal kezeli)?
 #171757  Szerző: altermanus
 
altermanus írta:https://vimeo.com/198465752
találtam egy régi TV Tuner kártyát ami csak analóg adás fog, viszont van egy CVBS bemenete jó... na most a kérdésem az lenne, hogy mitől nincs rajta hang, és csak NTSC-ben szines a kép, de ha átállítom PAL-ra akkor fekete fehér... ez mitől lehet? a nekem a tuner kártya a gyanús, de attól függetlenül lehet programhiba is...
Program: PVR2
Tunerkártya: Harmonics CX23880
Elméletileg támogatnia kellene a PAL képet, de hogy miért? :yuno: nem tudom...
na kérem! erre meg van a gyógymód :)
aki windows 7 oprációs rendszerrel akarja használni az telepítsen előtte virtualboxba egy XP-t, bármilyen xp driver feltesz feladatütemezőből, és már jó is :)
 #171551  Szerző: altermanus
 
Gr3g0ry írta:
altermanus írta:Megvettem az AMIKO A4 Combo-t... ment kb 3 órát - egymagában, mert volt egy kis dolgom -, aztán bekapcsolom és csak a logó jött be így:
Kép
:troll:
úgy érzem magam, mint akit tökön szúrtak :D
visszamegy a webáruházba, aztán meglátjuk mi lesz :)
Adásszünet van, várd meg hátha elkezdődik rajta az adás. :troll:
már visszaküldtem, azt írták egy héten belül szólnak mi lesz vele :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7