RADIOSITE Fórum

  • Dankó Rádió

 #173455  Szerző: Kovi02
 
Gyurii írta:
Kovi02 írta:
Gyurii írta:Orosházán néztem múltkor: 91,6 Szentesről full beszórja a várost évek óta (anno Kossuth is,) megye NY-i részét. 100,9 békéscsabai is elmegy ideáig, és ugye 94,2-ön helyileg is lehet fogni... :hit:
Ugyanaz,mint az MR1 adóhálózat,nem csak az országos "nagy" frekiket foglalja feleslegesen,hanem a jobb helyi frekik is a közmédiánál vannak. 94,2 itt sztereóban szól, 100,9 pedig autóban már Szegeden is bőven fogható,itt DYNAS-sal gyengén szól.
OFF: Békéscsabáról 104,0 csak Vásárhely után jön, 88,9 meg kb. Csorvástól. Orosházáról a 90,2 a szegedi 90,3 miatt kb. onnantól jön,ahonnan a 104,0.
88,6 Szegeden szól,itthon még nem fogtam.

88,6 jön pl. Békéscsabán viszont a 88,5 (resita-i!) kinyomja. 88,9 Csorvás után már szerb szól...
OFF: 88.5 pedig egy ideje gyengébb,pl. 102,5 105,6 Resitáról RDS+ST ,de a 88.5 sehogy se szól.
A szabadkai gerincadó 88,9 BG1 programja meg majdnem az egész országot lefedi,így nem csoda,hogy egy azonos frekvenciát használó helyit kb. 30km után elnyom (szerintem ezzel a DX topicba menjünk)
 #173454  Szerző: Gyurii
 
Kovi02 írta:
Gyurii írta:Orosházán néztem múltkor: 91,6 Szentesről full beszórja a várost évek óta (anno Kossuth is,) megye NY-i részét. 100,9 békéscsabai is elmegy ideáig, és ugye 94,2-ön helyileg is lehet fogni... :hit:
Ugyanaz,mint az MR1 adóhálózat,nem csak az országos "nagy" frekiket foglalja feleslegesen,hanem a jobb helyi frekik is a közmédiánál vannak. 94,2 itt sztereóban szól, 100,9 pedig autóban már Szegeden is bőven fogható,itt DYNAS-sal gyengén szól.
OFF: Békéscsabáról 104,0 csak Vásárhely után jön, 88,9 meg kb. Csorvástól. Orosházáról a 90,2 a szegedi 90,3 miatt kb. onnantól jön,ahonnan a 104,0.
88,6 Szegeden szól,itthon még nem fogtam.

88,6 jön pl. Békéscsabán viszont a 88,5 (resita-i!) kinyomja. 88,9 Csorvás után már szerb szól...
 #173452  Szerző: Kovi02
 
Gyurii írta:Orosházán néztem múltkor: 91,6 Szentesről full beszórja a várost évek óta (anno Kossuth is,) megye NY-i részét. 100,9 békéscsabai is elmegy ideáig, és ugye 94,2-ön helyileg is lehet fogni... :hit:
Ugyanaz,mint az MR1 adóhálózat,nem csak az országos "nagy" frekiket foglalja feleslegesen,hanem a jobb helyi frekik is a közmédiánál vannak. 94,2 itt sztereóban szól, 100,9 pedig autóban már Szegeden is bőven fogható,itt DYNAS-sal gyengén szól.
OFF: Békéscsabáról 104,0 csak Vásárhely után jön, 88,9 meg kb. Csorvástól. Orosházáról a 90,2 a szegedi 90,3 miatt kb. onnantól jön,ahonnan a 104,0.
88,6 Szegeden szól,itthon még nem fogtam.
 #173451  Szerző: frekivadasz
 
Sajnos van ilyen, de az esetek döntő többségében be van tartva, nem helyes az általánosítás.

Ettől függetlenül, ha valaki nem tartja be, az ugye téged még nem jogosít fel arra, hogy ugyanezt tedd.
 #173448  Szerző: Gr3g0ry
 
frekivadasz írta:
Gyurii írta:+1 az újrakiosztásra!

Sok helyen eleg lenne kis kakaot adni az adokra, mashol meg a sok lásd meglepo modon Bekes megye, 1-2 adot ujra kiirni, illetve relé Petőfi.
A teljesítmény megnövelése csak nagyon ritkán megoldás. Csak ott, ahol eleve alul lett tervezve valamiért.
Igazán érezhető hatása legalább tízszeres teljesítménynövelésnek van, ez viszont az egyezmények miatt szinte biztosan nem kivitelezhető, és felesleges energiapazarlás is lenne.

Olyan megyeszékhelyekre, amik messze esnek országos gerincadóktól, viszont tényleg mehetne helyi Petőfi.
Amilyen egyezmények? Ami egyes szomszédos ország(ok) le nem "khm"- nak?
 #173446  Szerző: frekivadasz
 
Stalker95 írta:Szerintem ez a keszthelyi 104.3 nem volt jó igazolás,mert az Otvoreni a 104.4-en biztos csapkodni fogja. :hehe:
Az ellátni kívánt területen nem fogja.
 #173445  Szerző: frekivadasz
 
Gyurii írta:+1 az újrakiosztásra!

Sok helyen eleg lenne kis kakaot adni az adokra, mashol meg a sok lásd meglepo modon Bekes megye, 1-2 adot ujra kiirni, illetve relé Petőfi.
A teljesítmény megnövelése csak nagyon ritkán megoldás. Csak ott, ahol eleve alul lett tervezve valamiért.
Igazán érezhető hatása legalább tízszeres teljesítménynövelésnek van, ez viszont az egyezmények miatt szinte biztosan nem kivitelezhető, és felesleges energiapazarlás is lenne.

Olyan megyeszékhelyekre, amik messze esnek országos gerincadóktól, viszont tényleg mehetne helyi Petőfi.
 #173443  Szerző: Gyurii
 
Orosházán néztem múltkor: 91,6 Szentesről full beszórja a várost évek óta (anno Kossuth is,) megye NY-i részét. 100,9 békéscsabai is elmegy ideáig, és ugye 94,2-ön helyileg is lehet fogni... :hit:
 #173441  Szerző: Stalker95
 
Szerintem ez a keszthelyi 104.3 nem volt jó igazolás,mert az Otvoreni a 104.4-en biztos csapkodni fogja. :hehe:
 #173436  Szerző: Gyurii
 
+1 az újrakiosztásra!

Sok helyen eleg lenne kis kakaot adni az adokra, mashol meg a sok lásd meglepo modon Bekes megye, 1-2 adot ujra kiirni, illetve relé Petőfi.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 80