RADIOSITE Fórum

  • Újvidéki Rádió 2 - Újvidék, Szabadka, Zombor

 #191714  Szerző: Promenád
 
szentlucifer írta: 2020.08.20. 21:30 Veszélyben az Újvidéki Rádió magyar adása

A fiatal újságírók tervezett elbocsájtása ellen tiltakoznak az Újvidéki Rádió dolgozói. Mint az igazgatóbizottságnak és a Vajdasági RTV vezérigazgatójának megküldött levelükben írják, a szerkesztőség az utóbbi négy hónapban négy munkatársát veszítette el és az újabb 6-8 fős elbocsájtás gyakorlatilag a közszolgálati feladatok ellátásának ellehetetlenítését jelentené.

https://www.vajma.info/cikk/vajdasag/25 ... agjai.html
Azóta semmi hír erről. Viszont kaptak azóta egy szép új épületet, ahol a Vajdasági Televízió is üzemel.
 #188203  Szerző: szentlucifer
 
Veszélyben az Újvidéki Rádió magyar adása

A fiatal újságírók tervezett elbocsájtása ellen tiltakoznak az Újvidéki Rádió dolgozói. Mint az igazgatóbizottságnak és a Vajdasági RTV vezérigazgatójának megküldött levelükben írják, a szerkesztőség az utóbbi négy hónapban négy munkatársát veszítette el és az újabb 6-8 fős elbocsájtás gyakorlatilag a közszolgálati feladatok ellátásának ellehetetlenítését jelentené.

https://www.vajma.info/cikk/vajdasag/25 ... agjai.html
 #177507  Szerző: Promenád
 
LuciFerko írta: 2018.06.14. 19:22
Promenád írta: 2018.06.14. 19:20
LuciFerko írta: 2018.06.14. 19:18 Vicc, hogy 2018-ban ilyen gondjaik vannak 20 évvel ezelőtt gond nélkül mentek a szabadkai adók, még a 1999-es NATO bombázás után is viszonylag gyorsan újra szóltak, igaz eleinte telefonvonalon ment a moduláció, de legalább szólt folyamatosan!
Én már azon csodálkozok, hogy egy ennyire nem is magas adó hogy tudd ekkora teljesítményről menni. Csak a bolhapiac felől látod meg az adó tetejét, pedig légvonalban nincsenek egymástól messze. :lool:
Sík területen hova tegyék? :D Amúgy igen, normális beállításokkal nagyot tud szólni.
Sík területen a város másik végéből simán láthatod az adó három negyed részét . Lásd a szentesi adót. Nem pedig csak egy-két km-re az adó közelében. ;) Tehát magasságban sehol sincs ez az adó, csak az elhelyezkedése van barom jól helyen. de szerintem az újvidéki már többet ér, pedig ott a torony fele szét van bombázva, nem pedig egy teljesen új van felépítve.
 #177407  Szerző: LuciFerko
 
Promenád írta: 2018.06.14. 19:20
LuciFerko írta: 2018.06.14. 19:18 Vicc, hogy 2018-ban ilyen gondjaik vannak 20 évvel ezelőtt gond nélkül mentek a szabadkai adók, még a 1999-es NATO bombázás után is viszonylag gyorsan újra szóltak, igaz eleinte telefonvonalon ment a moduláció, de legalább szólt folyamatosan!
Én már azon csodálkozok, hogy egy ennyire nem is magas adó hogy tudd ekkora teljesítményről menni. Csak a bolhapiac felől látod meg az adó tetejét, pedig légvonalban nincsenek egymástól messze. :lool:
Sík területen hova tegyék? :D Amúgy igen, normális beállításokkal nagyot tud szólni.
 #177406  Szerző: Promenád
 
Promenád írta: 2018.06.14. 19:20
LuciFerko írta: 2018.06.14. 19:18 Vicc, hogy 2018-ban ilyen gondjaik vannak 20 évvel ezelőtt gond nélkül mentek a szabadkai adók, még a 1999-es NATO bombázás után is viszonylag gyorsan újra szóltak, igaz eleinte telefonvonalon ment a moduláció, de legalább szólt folyamatosan!
Én már sem azon csodálkozok, hogy egy ennyire nem is magas adó hogy tudd ekkora teljesítményről menni. Csak a bolhapiac felől látod meg az adó tetejét, pedig légvonalban nincsenek egymástól messze. :lool:
 #177405  Szerző: Promenád
 
LuciFerko írta: 2018.06.14. 19:18 Vicc, hogy 2018-ban ilyen gondjaik vannak 20 évvel ezelőtt gond nélkül mentek a szabadkai adók, még a 1999-es NATO bombázás után is viszonylag gyorsan újra szóltak, igaz eleinte telefonvonalon ment a moduláció, de legalább szólt folyamatosan!
Én már azon csodálkozok, hogy egy ennyire nem is magas adó hogy tudd ekkora teljesítményről menni. Csak a bolhapiac felől látod meg az adó tetejét, pedig légvonalban nincsenek egymástól messze. :lool:
 #177403  Szerző: Promenád
 
Promenád írta: 2018.06.14. 19:17
Kovi02 írta: 2018.06.14. 19:13
Promenád írta: 2018.06.14. 19:10
Két hete jártam Szabadkán, de már nincsen RDS. A szabadkai és újvidéki adó közti modulációs vonal meg nagyon gyér: ahogy bejön egy kis eső zivatarokkal tarkítva Újvidéken, úgy kezd szakadozni Szabadkán az egész. :D
Már évek óta nincs RDS. A moduláció meg nem csak itt gyér,hanem az RTS adóin kívüli összes a nagy toronyról ilyen.
(AS FM-é pl. szerintem az egyik legjobb a városban,évek óta először csak a napokkal ezelőtti nagy villámlásban hallgatott el,amikor a nagy toronyról már minden adó csöndet sugárzott)
És a Play Radio vagy a Hit Music FM esetén?
 #177402  Szerző: LuciFerko
 
Vicc, hogy 2018-ban ilyen gondjaik vannak 20 évvel ezelőtt gond nélkül mentek a szabadkai adók, még a 1999-es NATO bombázás után is viszonylag gyorsan újra szóltak, igaz eleinte telefonvonalon ment a moduláció, de legalább szólt folyamatosan!
 #177400  Szerző: Promenád
 
Kovi02 írta: 2018.06.14. 19:13
Promenád írta: 2018.06.14. 19:10
Kovi02 írta: 2014.07.15. 10:48 Van RDS-e: ___R_T_S
Két hete jártam Szabadkán, de már nincsen RDS. A szabadkai és újvidéki adó közti modulációs vonal meg nagyon gyér: ahogy bejön egy kis eső zivatarokkal tarkítva Újvidéken, úgy kezd szakadozni Szabadkán az egész. :D
Már évek óta nincs RDS. A moduláció meg nem csak itt gyér,hanem az RTS adóin kívüli összes a nagy toronyról ilyen.
(AS FM-é pl. szerintem az egyik legjobb a városban,évek óta először csak a napokkal ezelőtti nagy villámlásban hallgatott el,amikor a nagy toronyról már minden adó csöndet sugárzott)
És a Play vagy a Hit Music esetén?
 #177397  Szerző: Kovi02
 
Promenád írta: 2018.06.14. 19:10
Kovi02 írta: 2014.07.15. 10:48 Van RDS-e: ___R_T_S
Két hete jártam Szabadkán, de már nincsen RDS. A szabadkai és újvidéki adó közti modulációs vonal meg nagyon gyér: ahogy bejön egy kis eső zivatarokkal tarkítva Újvidéken, úgy kezd szakadozni Szabadkán az egész. :D
Már évek óta nincs RDS. A moduláció meg nem csak itt gyér,hanem az RTS adóin kívüli összes a nagy toronyról ilyen.
(AS FM-é pl. szerintem az egyik legjobb a városban,évek óta először csak a napokkal ezelőtti nagy villámlásban hallgatott el,amikor a nagy toronyról már minden adó csöndet sugárzott)