RADIOSITE Fórum

  • Időjárás

 #177634  Szerző: LuciFerko
 
Srácok nálam az SDR a 7 napból 6ot felügyelet nélkül lenne a telken, azért kéne oda kitalálni valamit.
 #177633  Szerző: noartist
 
Én a HDMI-t szoktam még kihúzni a Telekomos beltériből - ha eltalálná a parabolát, valószínűleg az áramtalanított STB is küldene annyit HDMI-n keresztül a TV-be, hogy az kimúlik. :) A dobozt magát nem sajnálom, egy tábla Milka több szerintem a Tescóban, mint amennyiért a Telekom beszerzi Kínából.
 #177632  Szerző: donder
 
noartist írta: 2018.06.13. 18:59
Glenn írta: 2018.06.13. 16:57 Tegnap este már szorgalmasan húzogattam ki a konnektorokat. Mostanában egyre jobban tartok a villámoktól és nem tudom, mi lehet a jó megoldás. Ilyen gondom évtizedekig nem volt, amíg panelben laktam. :(
Kb ez az egyetlen megoldás.
Így van!
Kihúzni mindent.
Az antennakábel végét én általában rövidre zárom egy csatlakozóval (Ha a meleg eret éri akkor is kvázi földelve legyen).
A rádiók antennabemenetét pedig egy 50 vagy 75 Ohm-os lezáró-ellenállással zárom le, pont az ilyen esetek (nagy térerősség miatti esetleges károkozás) elkerülése végett.
 #177336  Szerző: TechY01
 
noartist írta: 2018.06.13. 18:59
Glenn írta: 2018.06.13. 16:57 Tegnap este már szorgalmasan húzogattam ki a konnektorokat. Mostanában egyre jobban tartok a villámoktól és nem tudom, mi lehet a jó megoldás. Ilyen gondom évtizedekig nem volt, amíg panelben laktam. :(
Kb ez az egyetlen megoldás.
Hozzánk szerencsére egy kis zápor jött csak :D *lekopog*
 #177335  Szerző: noartist
 
Glenn írta: 2018.06.13. 16:57 Tegnap este már szorgalmasan húzogattam ki a konnektorokat. Mostanában egyre jobban tartok a villámoktól és nem tudom, mi lehet a jó megoldás. Ilyen gondom évtizedekig nem volt, amíg panelben laktam. :(
Kb ez az egyetlen megoldás.
 #177323  Szerző: Glenn
 
Tegnap este már szorgalmasan húzogattam ki a konnektorokat. Mostanában egyre jobban tartok a villámoktól és nem tudom, mi lehet a jó megoldás. Ilyen gondom évtizedekig nem volt, amíg panelben laktam. :(
 #177279  Szerző: Csongii
 
Munkahelyemnél is voltak gondjaink, szintén közel vágott be a villám és elég kellemesen átfuthatott a házon, mert itt-ott 1-2 eszközt a túl.fesz hazavágott. :S
 #177163  Szerző: Glenn
 
Na ez elég komoly vihar volt. Aggódtam kicsit. :o
 #177085  Szerző: LuciFerko
 
noartist írta: 2018.06.08. 07:21 Mennyire lehet közeli az a villámcsapás, amelyiktől a helyiségben található két, minihifihez tartozó hangfal is pattan egyet kikapcsolt állapotban? Az ütő megállt bennem, azt hittem, hozzánk vágott be. Konkrétan olyan volt, mint amikor ceruzaelemet kötünk szerencsétlen hangfalra.
100 méteren belül.
 #177081  Szerző: noartist
 
Mennyire lehet közeli az a villámcsapás, amelyiktől a helyiségben található két, minihifihez tartozó hangfal is pattan egyet kikapcsolt állapotban? Az ütő megállt bennem, azt hittem, hozzánk vágott be. Konkrétan olyan volt, mint amikor ceruzaelemet kötünk szerencsétlen hangfalra.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 209