RADIOSITE Fórum

  • Retro Rádió

 #178477  Szerző: nyikolaj
 
De kifejezetten régen voltak ilyen hangvételű dalok.
 #178476  Szerző: szabogabor10
 
nyikolaj írta: 2018.07.16. 14:51 Nem tudom ki,hogy van vele.. de a Retro zenék kemény 70%-a melankolikus,szomorú hangvételű.. Főleg a magyar zenék,,de azért a külföldiek is közt is akad bőven. Amikor ezt a rádiót hallgatom negatív hangulatom lesz.
Csak az ország átlagos hangulatát idézi.
 #178475  Szerző: nyikolaj
 
Nem tudom ki,hogy van vele.. de a Retro zenék kemény 70%-a melankolikus,szomorú hangvételű.. Főleg a magyar zenék,,de azért a külföldiek is közt is akad bőven. Amikor ezt a rádiót hallgatom negatív hangulatom lesz.
 #178405  Szerző: Gr3g0ry
 
Gyurii írta: 2018.07.12. 18:54 Na ez a Retro lefedettségi térkép tényleg a valóságot tükrözi... :roll:

OFF: Elég szomorú, hogy legalább minden megyeszékhelyen nincs megoldva a lefedettség. Közszolgálati adók (Petőfi) különösen szánalmas... :yuno:
Inkább az a kérdés hogy hogyan :valahol nem és van ahol több helyről is vehető a rádió(k),inkább újra kellene szervezni az egész lefedetséget,azzal hogy pluszt frekvenvenciát kapcsolgatunk rá az inkább bezavarhatja a másik rádiót(terjedéskor meg bezavarhatják) ezenkívűl pénzt emészt fel,mint a AH mint a médiaszolgáltató számra is.
 #178397  Szerző: Gyurii
 
Na ez a Retro lefedettségi térkép tényleg a valóságot tükrözi... :roll:

OFF: Elég szomorú, hogy legalább minden megyeszékhelyen nincs megoldva a lefedettség. Közszolgálati adók (Petőfi) különösen szánalmas... :yuno:
 #178374  Szerző: djlacee
 
frekivadasz írta: 2018.07.11. 18:29 Nagyjából jó, kivéve Sopront, mert az biztosan nem sugároz északi és nyugati irányban, meg Komádi talán picit nagy lett.
Már csak azért sem, mert Bécsben van egy rádió a 102.1-en
 #178373  Szerző: frekivadasz
 
Nagyjából jó, kivéve Sopront, mert az biztosan nem sugároz északi és nyugati irányban, meg Komádi talán picit nagy lett.
 #178372  Szerző: DRoland
 
Ha már vételkörzet a téma, ezt a térképet az fmscan-al generáltattam 50dBμV-os köszöbértékkel. Szerintetek ez mennyire lehet reális? Persze nem mindegy, hogy hordozható kisrádió botantennával vagy valami komolyabb vevő tetőantennával esetleg autórádió...
 #178370  Szerző: joe
 
szabogabor10 írta:
tisztelettudo írta: 2018.07.11. 16:59 Alul van a sztereó: http://nmhh.hu/dokumentum/188396/170607 ... leklet.pdf
Rettentően alá van becsülve. A szekszárdi pl. sokkal messzebb elszól tisztán. De a pécsi is, a bp-i is dél felé meg a kabhegyi is. Nem igazán tudom hova tenni ezt a mérést.
Nincs "alábecsülve", ajánlás szerinti térerő csak az adott körzetben van meg...hogy távolabb is lehet venni, az csak a jó minőségű vevőkészülékeknek köszönhető. Ha elő vennél egy 1990-es évek elején gyártott rádió-magnót, a gyatra vételi paraméterein meglepődnél...
http://nmhh.hu/dokumentum/651/20050419_ ... urh_fm.pdf
  • 1
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130
  • 210