RADIOSITE Fórum

  • Adótornyok

 #178159  Szerző: Adani12345
 
A kunszenti vonalon meg már nincs menetrend szerinti forgalom, de igen az ötlet jó, a buszvezetővel is meg lehet próbálni megbeszélni, hogy álljon meg a toronynál.

Az antenna Hungária publikus e-mail címére írtam, eddig válasz nem jött, de hátha. Az lenne a legjobb ha kerítésen belül hivatalos engedéllyel is bemehetnék, de ha nem megy akkor kerítésig megyek majd.
 #178155  Szerző: joe
 
frekivadasz írta:
Adani12345 írta: 2018.07.02. 08:20 Valaki járt már a solti adó közelében? Tömegközlekedéssel ahogy láttam nem megközelíthető, nincs buszmegálló se a környéken a várostól pedig messze van. Szokott lenni nyílt nap vagy bármi hasonló rendezvény, mikor meg lehet nézni?
Beszéltünk már erről, a Kossuth Rádió topic 2. oldalán megtalálod. Sajnos a link jelenleg nem üzemel szervercsere miatt.

Akkor úgy oldottuk meg a közlekedést, hogy a Kunszentmiklósról közlekedő BZmot kalauzának szóltunk, hogy a 14 utasból 12 leszállna a solti torony bekötőútjánál. És lőn. :)
+ 500m és ott a buszmegálló is, kint az 51-esen a város irányába...van ott egy üzem. Gondolom a Bp-Baja járat nem áll ott meg, de a helyközi buszok igen (amúgy épp ma jártam arra...az 51-esen). Azért nem árt a túracipő, mert a kereszteződéstől is kb. 1,5 km az adóállomás kapuja :)
 #178154  Szerző: frekivadasz
 
Adani12345 írta: 2018.07.02. 08:20 Valaki járt már a solti adó közelében? Tömegközlekedéssel ahogy láttam nem megközelíthető, nincs buszmegálló se a környéken a várostól pedig messze van. Szokott lenni nyílt nap vagy bármi hasonló rendezvény, mikor meg lehet nézni?
Beszéltünk már erről, a Kossuth Rádió topic 2. oldalán megtalálod. Sajnos a link jelenleg nem üzemel szervercsere miatt.

Akkor úgy oldottuk meg a közlekedést, hogy a Kunszentmiklósról közlekedő BZmot kalauzának szóltunk, hogy a 14 utasból 12 leszállna a solti torony bekötőútjánál. És lőn. :)
 #178153  Szerző: frekivadasz
 
Kizártnak tartom, hogy egy tardosi - igen nagy valószínűséggel helyi - jogosultság egy olyan telephelyről üzemeljen, ami hegyen van, országos hálózat gerincadójának, illetve körzeti jogosultság sugárzására alkalmas. Esetleg komolyan irányítva, de az a 100MHz-es sávban nem olyan egyszerű.

Alföldön ez megoldható (pl. Szentes), ahol a torony kizárólag a saját magasságával emelkedik ki csupán a környezetéből, itt alacsonyabb pozícióba telepítve az antennát megvalósítható a helyi sugárzás. Olyan helyen viszont, ahol a magasság döntően nem a torony méreteiből adódik, nem lehet elég alacsonyra tenni, hogy ne sugározzon be nagy területet. Az alacsony teljesítmény nem megoldás.
 #178144  Szerző: Kovi02
 
http://radiosite.hu/bovulhet-a-gerecser ... iok-szama/

Na de melyik frekin?
Oda van tervezve:
97,3 - Esztergom 97,4 miatt szerintem esélytelen,vagy csak kis teljesítménnyel nem a Gerecséből
102,3 - kabhegyi 102,3-mal nem lennének jóban
95,5 - Kékes 95,5 Graz 95,4 Veszprém 95,6 miatt szintén nem igazán esélyes.

Adótelephelynek szerintem az egyik legjobb az országban,Kiskunhalason amíg nem ment a pécsi 105,5 addig a 105,6 onnan mindig jött,de Veszprémben is csak azért nem jó a vétele,mert a tihanyi 105,7 zavarja.
 #178104  Szerző: Adani12345
 
Valaki járt már a solti adó közelében? Tömegközlekedéssel ahogy láttam nem megközelíthető, nincs buszmegálló se a környéken a várostól pedig messze van. Szokott lenni nyílt nap vagy bármi hasonló rendezvény, mikor meg lehet nézni?
 #178103  Szerző: Adani12345
 
Tegnap megnéztem közelről a lakihegyi adót:
https://www.youtube.com/watch?v=qZ5qb2d1V8Q

Üzemel valamelyik adótorony?
A hátrébb lévő kisebb tuti nem a betápkábel sincs már meg a toronyig. A nagy szivarantennáig megvan, 2011-ből még találtam videót a neten mikor a solti adó karbantartási idején üzemelt és innen adták a Kossuth rádiót. Annyit írnak még, hogy időszinkron jeleket sugároz a közvilágítás ill. a nappali/éjszakai áram kapcsolásra. A fűszálas tesztet is megcsináltam de semmi ívhúzás. A betápkábel felől azért némi sercegést hallottam a videón is látszik.

Sőt a háttérben megnéztem egy másik rádiótornyot, arról azt írják az frekvencia.hu-n, hogy szintén KH adás és nemzetiségi műsorokat ad 20 KW-on.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 86