RADIOSITE Fórum

  • Yettel.

 #178648  Szerző: Glenn
 
Igaz, régebbi történet, de lehet, ma is ez a helyzet: négy éve Vonyarcvashegyen partközeli házban még a hanghívás is épphogy működött. Netezéshez fel kellett sétálni vagy 100 métert az első vendéglőig, ott meg már volt wifi. :shock:
Ja és természetesen Telenor...
 #178647  Szerző: noartist
 
Az elmúlt időszakban mindhárom szolgáltatót volt szerencsém tesztelni több alkalommal is, és nagyvárosokban, valamint a semmi közepén is szinte mindig a Telenor volt a legjobb. Végsebességben pedig magasan a legjobb volt mindenhol.

(egy kisvárosban, ahol lakom, beltéren mértünk majdnem 100 megabitet Telenorral, iPhone 6S készülékkel. Ugyanitt egy Telekomos P10 Lite 40 megabitet, egy Vodás iPhone 6 10 megabitet tudott, és egyik csomag sem volt korlátozva sebességben, valamint a 4G is erős volt - leszámítva a Vodát)
 #178645  Szerző: joe
 
Másik szolgáltatónál vagyok, de nálam otthon ill. a szüleimnél - vidéki kisvárosok - 4G, 3G is van, de sebesség mögötte minimális - jó ha 5Mb/s, de késő du. és eset még 1Mb/s sincs. Otthon ismerem a területi üzemeltető mérnököt, aki csak annyit mondott, hogy a teljes torony uplinkje 83Mb/s mikrón, ezen osztozik a teljes internet ill. beszéd forgalom...egy 20 ezer lakosú kisváros központjában ez jut. Ha majd egyszer épül optikai kábel a mobilállomáshoz, akkor várható nagyobb sávszélesség.
Munkahelyemen (megyeszékhely belvárosa) 140Mb/s-ot mérek le, és 40Mb/s-ot feltöltés irányba...gondolom a Telenornál is hasonló a helyzet, és mivel minden mobil szolgáltatónál 0/0 Mb/s a garantált sebesség így reklamálni sem lehet...kb. ennyit ér az országos 4G hálózat, ha a mögöttes infrastruktúra fejlesztése lemaradt...
 #178644  Szerző: Goldfinger15
 
zenefalo írta:A múlt hétvégén nyaraltam Balatonszemes és Balatonlelle határán. Ritka rossz itt a lefedettség, 4g alig, a 3g is nagyon vékonyan jött, pedig az 1.emeleten laktam, a sávszél kb. 0,8-1 Mbit körül. A telenor Mytv nézhetetlenül akadt. Samsung galaxy s8+ készülékkel néztem, tehát nem gagyi. Öcsém huawei mate 10 pro-ja szintén szenvedett. Balatonlelle belterületén az utcán semmi javulás, 4g+-nak nyoma sem volt. A vodafone 4g-je fullosan jött másik telón, de sávszélt olyan 0,7 Mbit/s körül mértem Speedtesten,vagyis rohadtul leterhelt. Azt hinné az ember,hogy azért a Balcsinál ügyelnek a szolgáltatók arra,hogy sávszél és lefedettség legyen! De tévedtem. :unott:
Itt Siófoktól 8 km-re Sóstón a 3G szinte nem is jön, nem hogy a 4G. Sajnos a Balatonnál ez már évek óta probléma.
 #178643  Szerző: zenefalo
 
A múlt hétvégén nyaraltam Balatonszemes és Balatonlelle határán. Ritka rossz itt a lefedettség, 4g alig, a 3g is nagyon vékonyan jött, pedig az 1.emeleten laktam, a sávszél kb. 0,8-1 Mbit körül. A telenor Mytv nézhetetlenül akadt. Samsung galaxy s8+ készülékkel néztem, tehát nem gagyi. Öcsém huawei mate 10 pro-ja szintén szenvedett. Balatonlelle belterületén az utcán semmi javulás, 4g+-nak nyoma sem volt. A vodafone 4g-je fullosan jött másik telón, de sávszélt olyan 0,7 Mbit/s körül mértem Speedtesten,vagyis rohadtul leterhelt. Azt hinné az ember,hogy azért a Balcsinál ügyelnek a szolgáltatók arra,hogy sávszél és lefedettség legyen! De tévedtem. :unott:
 #168617  Szerző: Gr3g0ry
 
szemilan írta:Csak mobilos verzió van egyelőre és más eszközben nem is használható a SIM.
Gr3g0ry írta:
Zsolt írta:Amúgy a Telenornál sutyiban korlátlan(szerű) lett a mobilnet: https://www.telenor.hu/telenor-hello-data
Mondjuk ez a lépés előnyős lehet ha modemmel is szolgáltatják(így lenne alternatívva a "vezetékessel szemben").
Kár, mert valahol lehet (egy olyan) monopólium ahol igencsak "kínpados" tud lenni a helyzet egyesek számára.Amúgy lehet trükközni.:D
 #168609  Szerző: szemilan
 
Csak mobilos verzió van egyelőre és más eszközben nem is használható a SIM.
Gr3g0ry írta:
Zsolt írta:Amúgy a Telenornál sutyiban korlátlan(szerű) lett a mobilnet: https://www.telenor.hu/telenor-hello-data
Mondjuk ez a lépés előnyős lehet ha modemmel is szolgáltatják(így lenne alternatívva a "vezetékessel szemben").
 #168507  Szerző: Gr3g0ry
 
Zsolt írta:Amúgy a Telenornál sutyiban korlátlan(szerű) lett a mobilnet: https://www.telenor.hu/telenor-hello-data
Mondjuk ez a lépés előnyős lehet ha modemmel is szolgáltatják(így lenne alternatívva a "vezetékessel szemben").
 #167755  Szerző: djlacee
 
Elő is fizettem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29