RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #178777  Szerző: djlacee
 
Wolfman írta: 2018.07.30. 14:00
Tomikaaa írta: 2018.07.29. 19:26 Amúgy a Disco's Hit névadása szerintem elég szerencsétlen, akik tudnak angolul, értik, miért.
Bárányék egy régebbi interjújában erról szó is esett:
Junior: Mindenki emlékszik a Betépve című film főcím utáni első jelenetére, melyben Johnny Depp ül egy asztalnál, nagyot szippant a friss kokainból és bejelenti, hogy: “This is Grade A 100% pure Colombian cocaine, ladies and gentlemen… Disco shit… Pure as the driven snow.” (Ez első osztályú, 100 %-ban tiszta kolumbiai kokain, hölgyeim és uraim… Diszkó sz*r… Tiszta mint hó.) Innen jött a név választás.

Bárány: Természetesen mi nem a kábítószerre akartunk utalni, csak annyira jó hangzású volt a név, hogy hosszú távon használhatónak gondoltuk. A pejoratív tartalma miatt ezzel nem értett mindenki egyet, és mivel tartottunk attól, hogy bizonyos felügyeleti szervek támadni is fognak minket, ezért inkább aposztróffal írtuk le. De valójában ez nem Disco’s Hit, hanem Disco Shit. Tulajdonképpen a többségi szavazás nyert, így lett ez a nevünk, amit nagyon gyorsan követett a logó ötlete, az egészet pedig két nappal később le is védettük.
Tehát direkt írták így.
http://www.flyerz.hu/amikor-egy-legenda ... iscos-hit/
Legalább már tudom honnan van az idézet
 #178773  Szerző: Wolfman
 
Tomikaaa írta: 2018.07.29. 19:26 Amúgy a Disco's Hit névadása szerintem elég szerencsétlen, akik tudnak angolul, értik, miért.
Bárányék egy régebbi interjújában erról szó is esett:
Junior: Mindenki emlékszik a Betépve című film főcím utáni első jelenetére, melyben Johnny Depp ül egy asztalnál, nagyot szippant a friss kokainból és bejelenti, hogy: “This is Grade A 100% pure Colombian cocaine, ladies and gentlemen… Disco shit… Pure as the driven snow.” (Ez első osztályú, 100 %-ban tiszta kolumbiai kokain, hölgyeim és uraim… Diszkó sz*r… Tiszta mint hó.) Innen jött a név választás.

Bárány: Természetesen mi nem a kábítószerre akartunk utalni, csak annyira jó hangzású volt a név, hogy hosszú távon használhatónak gondoltuk. A pejoratív tartalma miatt ezzel nem értett mindenki egyet, és mivel tartottunk attól, hogy bizonyos felügyeleti szervek támadni is fognak minket, ezért inkább aposztróffal írtuk le. De valójában ez nem Disco’s Hit, hanem Disco Shit. Tulajdonképpen a többségi szavazás nyert, így lett ez a nevünk, amit nagyon gyorsan követett a logó ötlete, az egészet pedig két nappal később le is védettük.
Tehát direkt írták így.
http://www.flyerz.hu/amikor-egy-legenda ... iscos-hit/
 #178770  Szerző: mlaszlo
 
Dani írta: 2018.07.29. 17:57 Zenei kinálatát tekintve miért nem akarja felvenni a versenyt a Rádió1 az országos rádiókkal? Miért kell még mindig a main stream zenéket erőltetnie? Én nem veszem észre egyenlőre azt, hogy változott volna túl sokat a Rádió1.
Pedig 2013-hoz képest sokat változott a Rádió 1, de még a 2016-os újrainduláshoz képest is. Több szám pörög egy napon és nincs a két-három óránkénti ismétlés sem.
Mit szeretnél zenei téren? A Petőfi játssza főként a 2000-es és 2010-es évek zenét, időnként visszanyúlva a 90-es évekbe, a Retro játssza a 60-as, 70-es, 80-as évek zenéit, kicsit bele-bele nyúlva a 90-es évekbe. A Rádió 1 meg az elmúlt kb. 10 év slágereit. Ennek tükrében gyökeres változtatásnak nem lenne értelme, egyedül a friss zenékkel lehetnének bátrabbak és nem csak fél-egy év után felvenni a rotációba.
 #178769  Szerző: mlaszlo
 
Tomikaaa írta: 2018.07.29. 19:26 Ma reggel Balatonra menet az autóban Rádió 1-et hallgattuk. Negyed kilenc körül egyszercsak bemondták, hogy "százöthét Rádió 1" és a Balatonról is dumáltak valamit. Igen ám, de a rádió a fehérvári 94,5-ön volt. :lol:

Ez helyi blokknak számított? Ha igen (nekem annak tűnt, mert balatoni és nyaralásos dolgokról is beszélt a műsorvezető), nem biztos, hogy szabályos csak úgy rátükrözni a fehérvári frekire a balatoni helyi blokkot. Ha szabályos is, legalább ne százöthetet mondjanak a 94,5-ön. Hazafelé már kilencvennégyötöt mondtak.

Fmscan.org szerint Székesfehérvár és Tihany PI kódja különbözik, de úgy fest, ott valamelyik adat téves, mert szépen váltogatott a rádió, elég jó köztük a szinkron.

Amúgy a Disco's Hit névadása szerintem elég szerencsétlen, akik tudnak angolul, értik, miért.
Nem lehet, hogy a balatoni frekvencia promoját hallottad az országos adásban? Ugyanis szokott menni, hogy a Rádió 1 a nyaraláskor is veled van, a Balatonnál a 105.7-en.
 #178768  Szerző: adam1400
 
Tomikaaa írta: 2018.07.29. 19:26 Ma reggel Balatonra menet az autóban Rádió 1-et hallgattuk. Negyed kilenc körül egyszercsak bemondták, hogy "százöthét Rádió 1" és a Balatonról is dumáltak valamit. Igen ám, de a rádió a fehérvári 94,5-ön volt. :lol:

Ez helyi blokknak számított? Ha igen (nekem annak tűnt, mert balatoni és nyaralásos dolgokról is beszélt a műsorvezető), nem biztos, hogy szabályos csak úgy rátükrözni a fehérvári frekire a balatoni helyi blokkot. Ha szabályos is, legalább ne százöthetet mondjanak a 94,5-ön. Hazafelé már kilencvennégyötöt mondtak.

Fmscan.org szerint Székesfehérvár és Tihany PI kódja különbözik, de úgy fest, ott valamelyik adat téves, mert szépen váltogatott a rádió, elég jó köztük a szinkron.

Amúgy a Disco's Hit névadása szerintem elég szerencsétlen, akik tudnak angolul, értik, miért.
ez csak sima sweeper pesten is 105,7-et mond attól még nem helyi adás van.
 #178766  Szerző: Kovi02
 
LuciFerko írta: 2018.07.29. 19:55 Igen a 105.7 AF-jébe is belerült a 94.5 A PI ott nem régen módosult B317-re, küldtem javítást az fmlist-nek.
Most már az egész hálózat B317-en működik? Mintha B417-t adott volna induláskor. 87,9 kezdetben _RADIO_1 B417 volt,most meg RADIO_1_ B317.
AF meg: 88,2 90,6 91,1 93,8 94,3 96,4 104,0
 #178764  Szerző: LuciFerko
 
Igen a 105.7 AF-jébe is belerült a 94.5 A PI ott nem régen módosult B317-re, küldtem javítást az fmlist-nek.
 #178763  Szerző: Tomikaaa
 
Ma reggel Balatonra menet az autóban Rádió 1-et hallgattuk. Negyed kilenc körül egyszercsak bemondták, hogy "százöthét Rádió 1" és a Balatonról is dumáltak valamit. Igen ám, de a rádió a fehérvári 94,5-ön volt. :lol:

Ez helyi blokknak számított? Ha igen (nekem annak tűnt, mert balatoni és nyaralásos dolgokról is beszélt a műsorvezető), nem biztos, hogy szabályos csak úgy rátükrözni a fehérvári frekire a balatoni helyi blokkot. Ha szabályos is, legalább ne százöthetet mondjanak a 94,5-ön. Hazafelé már kilencvennégyötöt mondtak.

Fmscan.org szerint Székesfehérvár és Tihany PI kódja különbözik, de úgy fest, ott valamelyik adat téves, mert szépen váltogatott a rádió, elég jó köztük a szinkron.

Amúgy a Disco's Hit névadása szerintem elég szerencsétlen, akik tudnak angolul, értik, miért.
 #178761  Szerző: Dani
 
mlaszlo írta: 2018.07.29. 17:24
Wolfman írta: 2018.07.27. 20:29 Nem gondolnám, hogy Pécsett helycsere lenne. Ha 17 évig jól megvolt a Rádió 1 a 90,6-on, akkor ezután is meglesz.
A név lehet, hogy ugyanaz, de a tulajdonosi kör és a célok folyamatosan változtak. A mostani Rádió 1 az országos rádiókkal kívánja felvenni a versenyt, ehhez pedig az 5-10-15 km-es körzeteket lefedő kis frekvenciák nem igazán elegendőek.
Zenei kinálatát tekintve miért nem akarja felvenni a versenyt a Rádió1 az országos rádiókkal? Miért kell még mindig a main stream zenéket erőltetnie? Én nem veszem észre egyenlőre azt, hogy változott volna túl sokat a Rádió1.
 #178760  Szerző: mlaszlo
 
Wolfman írta: 2018.07.27. 20:29 Nem gondolnám, hogy Pécsett helycsere lenne. Ha 17 évig jól megvolt a Rádió 1 a 90,6-on, akkor ezután is meglesz.
A név lehet, hogy ugyanaz, de a tulajdonosi kör és a célok folyamatosan változtak. A mostani Rádió 1 az országos rádiókkal kívánja felvenni a versenyt, ehhez pedig az 5-10-15 km-es körzeteket lefedő kis frekvenciák nem igazán elegendőek.
  • 1
  • 499
  • 500
  • 501
  • 502
  • 503
  • 987