RADIOSITE Fórum

  • Közösségi közlekedés

 #212  Szerző: tomee87
 
ropi21 írta:
busz téren se ugyanaz. itt előváros, nagy tömegek, neked távolsági légkondis (helyjegyes? de minimum annyi utas ahány szék) buszok (de ez csak tipp, javíts ki ha tévednék)
ami itt türhető ott szar és ugyanez fordítva

(ja és nekem minap bkv-n, 103-ason lett nemkicsit piszkos a fehér pólóm. éljen)
Helyjegy? Az a MÁV, busznál nincs plusz költség, legalábbis nem tudok róla :)
BKV az más tészta, az egy MÁV-hoz hasonló igénytelen cég, ami budapesti helyi közlekedés címen művel valamit.
 #208  Szerző: ropi21
 
errefelé nagy átlagban türhető a tisztaság máv fronton és ugyanennyire türhető volán fronton. nem összehasonlítható. te 84km-t utazol én 28-at, te egy olyan vonattal mész, ami érint nagyvárosokat, nagy a fluktuáció nekem elővárosi rendszer alapján eléggé egyirányú mozgás történik csak. ezen a távon könnyen (lenne) tartható a menetrend (nem mindig sikerül) /kedvenc: tegnap kelenföldön következő bemondás: a dunaújvárosig közlekedő gyorsvonat 20percet késik. még jó, hogy 7! perc a déli-kelenföld táv :] jó nyilván ha pl mozdony hal meg, és ha nem is tűnik fel induláskor akkor beletellik 10-15percbe a csere)
valamint néhanéha járnak FLIRT-ök, ott még azért van takarítás :)

busz téren se ugyanaz. itt előváros, nagy tömegek, neked távolsági légkondis (helyjegyes? de minimum annyi utas ahány szék) buszok (de ez csak tipp, javíts ki ha tévednék)
ami itt türhető ott szar és ugyanez fordítva

(ja és nekem minap bkv-n, 103-ason lett nemkicsit piszkos a fehér pólóm. éljen)
 #200  Szerző: tomee87
 
Legalább nem lett koszos az elegáns ruha a mocskos vonaton :) Nekem 4 hónapja koszolódott be egy fehér pólóm egy vonaton (szép sárgás barna folt lett rajta), azóta nem tudom belőle kimosni :( :evil:
Egyébként jövőhéten beindul a suli, hétfőn 10:00-től van órám, menetrendszerint ráérnék a 7:49-es vonattal menni, mivel papíron az 9:21-re benn van, onnan 20-25 perc az egyetem, de mivel az a 9:21, mindig 9:25 és 9:35 között van, így mehetek a 6:49-essel mindig. Ennyit a vonatok pontosságáról....

K

 #179  Szerző: ropi21
 
annyira dicsőítitek a volánt. (én meg annyira nem.. örök háború :] )
minap állásinterjúra készültem. persze ez együttjár "elegáns" ruhával, persze pénztárcámat a másik ruhámban hagytam, amit persze vonatkoz félúton vettem észre. mivel következő vonattal elkéstem volna pár percet, választottam egy buszt. elméletileg ha minden klappol, ezzel a megoldással épp időben érhettem volna oda. ha nem késik. igen, a hőn dicsőített volán hozta a formáját, késett 10percet (pont azzal a 10percel tartottam ugyanott ahol vonattal tartottam volna)
kiadtam 450pénzt (vonatra ott a bérlet így "ingyen" lett volna) és még el is késtem kicsit
  • 1
  • 215
  • 216
  • 217
  • 218
  • 219