RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #179384  Szerző: LuciFerko
 
1521-en jó keveredés van: Radio Devin, Radio Riyadh, CRI ^^
 #179353  Szerző: joe
 
LuciFerko írta:Én szoktam de nálam sincsenek új fogások. Amiket felsoroltál, szerintem azok elégt nagy teljesítményűek, hogy elérjenek ide. A románok eléggé rosszfiúk, de cserébe közel FM minőségben szólnak az adóik, gondolom ez a cél. Mióta nagy az alapzaj? megpróbáltad bemérni? Lehet az egyik szomszéd kínai tápja csinálja.
Nem tudom mióta, mert tavasz óta nem DX-eltem középhullámon és azóta sok mindent át is alakítottam. Új SDR vevő, másik antenna kábel, módosított földelő pontok, csak az antenna maradt a helyén...

Jelenleg - erős fédekkel - a 918 kHz-en az ARI adása vehető, ha jól értem egy krikett mérkőzést közvetítenek - angolul...már a hivatalos műsoridőn kívül.

Itt egy felvétel is: http://enjoe.ucoz.hu/_ld/4/492_918_ARI.mp3

Közben utánanéztem: Krikett Ázsia Kupa Dubaiban ma este India - Bangladessel játszott...élő közvetítés ment a rádióban...
 #179322  Szerző: LuciFerko
 
joe írta: 2018.09.24. 20:15 Középhullámon senki sem rádiózik? - DX-re gondolok. Keresem a távoli adókat, de napról napra csak ugyanazokat az adásokat veszem. Az egyik érdekes frekvencia a 1098 kHz, a nyitrai adót időszakosan lenyomja a CNR 1, a RTI, a CNR 11 is...Kína az 1377 ill. 1521 kHz-en, Korea a 972 ill. 1566kHz, ill Tajvan az 1557 kHz-en naponta vehető, de más frekvenciákon nincs ilyen szerencsém.
A románoknál "divat", hogy nem tartják be a csatorna határokat, 1152 kHz-en Kolozsvár kb. 20kHz sávszélességgel megy, kiüti még a két szomszédos csatornát is :( - ezen felül egy jó adag kis teljesítményű adót létesítettek, ami naplemente után szépen ide verődik vissza. Újabban a helyi zavarokkal is meggyűlik a bajom...középhullámon elég erős alapzajom van, hosszúhullám használhatatlan miatta :( - csak remélni tudom, hogy más jobb helyzetben van. A 819-en próbáld az Észak-Koreait, én időnként hallom az egyiptomi alatt, csak azt nem tudom kiforgatni a MiniWhip-el.
Én szoktam de nálam sincsenek új fogások. Amiket felsoroltál, szerintem azok elégt nagy teljesítményűek, hogy elérjenek ide. A románok eléggé rosszfiúk, de cserébe közel FM minőségben szólnak az adóik, gondolom ez a cél. Mióta nagy az alapzaj? megpróbáltad bemérni? Lehet az egyik szomszéd kínai tápja csinálja.
 #179310  Szerző: joe
 
Középhullámon senki sem rádiózik? - DX-re gondolok. Keresem a távoli adókat, de napról napra csak ugyanazokat az adásokat veszem. Az egyik érdekes frekvencia a 1098 kHz, a nyitrai adót időszakosan lenyomja a CNR 1, a RTI, a CNR 11 is...Kína az 1377 ill. 1521 kHz-en, Korea a 972 ill. 1566kHz, ill Tajvan az 1557 kHz-en naponta vehető, de más frekvenciákon nincs ilyen szerencsém.
A románoknál "divat", hogy nem tartják be a csatorna határokat, 1152 kHz-en Kolozsvár kb. 20kHz sávszélességgel megy, kiüti még a két szomszédos csatornát is :( - ezen felül egy jó adag kis teljesítményű adót létesítettek, ami naplemente után szépen ide verődik vissza. Újabban a helyi zavarokkal is meggyűlik a bajom...középhullámon elég erős alapzajom van, hosszúhullám használhatatlan miatta :( - csak remélni tudom, hogy más jobb helyzetben van.
 #179185  Szerző: LuciFerko
 
Lehet építek egy ilyet a telken, abár nehezen tudom elhinni, hogy ez akkorát ütne az MW sávban
Kép
 #179157  Szerző: LuciFerko
 
Nagyon durván haldoklik az SW sáv, mágneses vihar lehet?
 #179156  Szerző: joe
 
LuciFerko írta:Vége a nyárnak, jönnek a jó DX-ek AM sávban!
Korea https://youtu.be/4Fjp3ON--EM
Türkmenisztán https://youtu.be/2NHKLUk6V5s
:party: :party: :party:
Szép! - sajnos nálam a hosszúhullám jelenleg használhatatlan - nagyon erős zavarom van. Tegnap meghallgattam a 1098kHz - 4800kHz párost, UTC 20:00-kor azonos "hírek" ment...már csak az a kérdés. hogy egy helyi adó veszi-e át a központi híreket, vagy egy nem listázott CNR1 adót veszek...
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 401