RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #179584  Szerző: Glenn
 
Kovi02 írta: 2018.10.14. 19:34A 95,8 Rock-ot telefonnal is lehet hallgatni Kiskőrösön,az 53-as út melletti OMV kúton szoktam néha csak a telefon fülhallgatójával rádiózni,és RDS+ST szól,annak a vételi képességei szerintem közel asztali rádió szintűek.
Egy mai telefon sokkal érzékenyebb és szelektívebb, mint egy átlagos, háztartásban használatos készülék. Ha neked lenne igazad, akkor nem kéne 1-2 kW-osnál erősebb adóknak működnie, de nem véletlen, hogy ez nincs így.
Kovi02 írta:Amúgy pont egy helyi adásnak kéne a kevésbé zavartalan körben foghatónak lennie,hogy ha már 1 helyről megy,menjen minél tovább,míg a hálózatos rádiónak mehetne a zavartabb freki,mert mire a zavaró adó elnyomja,már átváltott egy másik adóra. (a 92,2 pedig a legjobb keszthelyi freki szerintem,a város széli hegyről 100W-tal az egész keleti medencében szólna)
Pont egy helyi adás az, ami maximum 10 - 20 km-t lát el, mert ekkora a vételkörzete (általában városi rádió). Azt zavarhatja mondjuk 20 km távolságra bármi, vételkörzeten kívül lenne. Azt nem tudom, fogtad-e annak idején a 92,2-t. Gondolom, nem, mert akkor nem írnál olyat, hogy ez a legjobb keszthelyi freki. Valójában a három közül ez volt a legrosszabb, akkoriban panaszkodtak a Klubrádió hallgatói, mert Keszthelytől nem messze már belecincogott a horvát.
Szerintem ennyi már elég az OFF-ból...
 #179582  Szerző: Kovi02
 
Glenn írta: 2018.10.14. 09:28
Kovi02 írta: 2018.10.13. 19:30A 95,8 pl. lazán jön Veszprémben,de az Alföldön is igen sokat megy,Kiskőrösnél már RDS+ST jobb vevőn.
Párszor már leírtam itt, hogy ne autórádióval, vagy tetőantennás tunerrel példálózzunk. Az a terület egy adó vételkörzete, ahol egy egyszerű hordozható, vagy asztali (konyhai) rádióval tiszta, zavarmentes a vétele. Szerinted a Rock FM Kiskőrösön így vehető? Szerintem még Kecskeméten sem.
Kovi02 írta: 2018.10.13. 19:30A Balaton nyugati részét pedig úgyis csak egy helyi relé(pl. Keszthelyen 93,4 szabad lesz, 99,4-el nem tudom mi van) tudná megoldani,ha nincs Kab-hegyen vagy Nagykanizsán egy sok kilowattos adójuk,bár szerintem azok se szólnak be ott mindenhová.
Én kíváncsi lennék a keszthelyi 92,2-re is, hogy miért nem pályáztatják. Igaz, hogy a zágrábi 92,1 miatt csak a városban volt jó a vétele, ezért a Rádió 1-nek nem, csak egy helyi adásnak lenne értelme rajta, de mégis csak parlagon hever.
A 95,8 Rock-ot telefonnal is lehet hallgatni Kiskőrösön,az 53-as út melletti OMV kúton szoktam néha csak a telefon fülhallgatójával rádiózni,és RDS+ST szól,annak a vételi képességei szerintem közel asztali rádió szintűek.
(kb. ugyanaz mint Tompán a szegedi Rádió 1,60km-ről egy asztali rádióval is hallgathatóan szól)

Amúgy pont egy helyi adásnak kéne a kevésbé zavartalan körben foghatónak lennie,hogy ha már 1 helyről megy,menjen minél tovább,míg a hálózatos rádiónak mehetne a zavartabb freki,mert mire a zavaró adó elnyomja,már átváltott egy másik adóra. (a 92,2 pedig a legjobb keszthelyi freki szerintem,a város széli hegyről 100W-tal az egész keleti medencében szólna)
 #179573  Szerző: Glenn
 
Kovi02 írta: 2018.10.13. 19:30A 95,8 pl. lazán jön Veszprémben,de az Alföldön is igen sokat megy,Kiskőrösnél már RDS+ST jobb vevőn.
Párszor már leírtam itt, hogy ne autórádióval, vagy tetőantennás tunerrel példálózzunk. Az a terület egy adó vételkörzete, ahol egy egyszerű hordozható, vagy asztali (konyhai) rádióval tiszta, zavarmentes a vétele. Szerinted a Rock FM Kiskőrösön így vehető? Szerintem még Kecskeméten sem.
Kovi02 írta: 2018.10.13. 19:30A Balaton nyugati részét pedig úgyis csak egy helyi relé(pl. Keszthelyen 93,4 szabad lesz, 99,4-el nem tudom mi van) tudná megoldani,ha nincs Kab-hegyen vagy Nagykanizsán egy sok kilowattos adójuk,bár szerintem azok se szólnak be ott mindenhová.
Én kíváncsi lennék a keszthelyi 92,2-re is, hogy miért nem pályáztatják. Igaz, hogy a zágrábi 92,1 miatt csak a városban volt jó a vétele, ezért a Rádió 1-nek nem, csak egy helyi adásnak lenne értelme rajta, de mégis csak parlagon hever.
 #179569  Szerző: Kovi02
 
Glenn írta: 2018.10.13. 18:08
Stalker95 írta: 2018.10.12. 18:41Úgy fogja lefedni,hogy sokkal nagyobb teljesítménnyel fog adni,több mint 1 KW-al,ráadásul nem a 20 emeletes toronyház tetejéről fog adni úgy mint a többi helyi adó,hanem az elkerülő melletti víztorony tetejéről és a tihanyi adó pont ezért nem fedi le,mert nagyon minimális teljesítménnyel ad. :)
Az az 1 kW nem sok ám, a tihanyi adó épp a felével ad, ami kicsi különbség. Négyszeres teljesítmény ad dupla térerőt, a kétszeres - mint ebben az esetben is - csak kis javulást jelent. Ezen kívül akárhonnan is ad, a Balatonra onnan nem lesz rálátás, nem úgy, mint Tihanyból. Szóval jó, ha a keleti medencében jön majd itt-ott, de ne legyen igazam.
Viszonyításként javaslom, nézd meg, hogy fogod a Széchenyi hegyről a 95,8-at (Rock FM, 2 kW) és a 103,9-et (Sláger FM, 1 kW). Magasabbról adnak, mint a veszprémi 90,6 fog, mégsem mennek 60 km-ig.
A 95,8 pl. lazán jön Veszprémben,de az Alföldön is igen sokat megy,Kiskőrösnél már RDS+ST jobb vevőn.

A veszprémi adó igen helyfüggő,ha a város déli-északi végeiről menne,akkor a belvárosi részen nem szólna jól,de a keleti partot fedné(a nagyrészét a 105,7 is fedi),ha a belvárosból,akkor már a város szélén is zajos lenne,de legalább a belvárosi részen 100% lenne,ahol a tihanyi adó egyáltalán nem szól.
A 95,6 Dankó pl. a város keleti széléről megy,de a telefon rádiójával sokszor egyáltalán nem szólt,az autórádió meg azonnal átugrott a 102,3-ra.
A Balaton nyugati részét pedig úgyis csak egy helyi relé(pl. Keszthelyen 93,4 szabad lesz, 99,4-el nem tudom mi van) tudná megoldani,ha nincs Kab-hegyen vagy Nagykanizsán egy sok kilowattos adójuk,bár szerintem azok se szólnak be ott mindenhová.
 #179568  Szerző: Glenn
 
Stalker95 írta: 2018.10.12. 18:41Úgy fogja lefedni,hogy sokkal nagyobb teljesítménnyel fog adni,több mint 1 KW-al,ráadásul nem a 20 emeletes toronyház tetejéről fog adni úgy mint a többi helyi adó,hanem az elkerülő melletti víztorony tetejéről és a tihanyi adó pont ezért nem fedi le,mert nagyon minimális teljesítménnyel ad. :)
Az az 1 kW nem sok ám, a tihanyi adó épp a felével ad, ami kicsi különbség. Négyszeres teljesítmény ad dupla térerőt, a kétszeres - mint ebben az esetben is - csak kis javulást jelent. Ezen kívül akárhonnan is ad, a Balatonra onnan nem lesz rálátás, nem úgy, mint Tihanyból. Szóval jó, ha a keleti medencében jön majd itt-ott, de ne legyen igazam.
Viszonyításként javaslom, nézd meg, hogy fogod a Széchenyi hegyről a 95,8-at (Rock FM, 2 kW) és a 103,9-et (Sláger FM, 1 kW). Magasabbról adnak, mint a veszprémi 90,6 fog, mégsem mennek 60 km-ig.
 #179561  Szerző: Stalker95
 
Stalker95 írta: 2018.10.12. 18:34
Glenn írta: 2018.10.12. 18:05
Stalker95 írta: 2018.10.11. 20:31 Tatabánya után Győr felé szerintem nem lesz gond,mert ha a 96.7 eltűnik akkor ott van a győri 103.1, vagy a soproni 94.1,a veszprémi 90.6 viszont teljesítményben nagyon erős lesz több mint 1 KW-al szerintem simán el fog szólni legalább 60 km-ig úgy,hogy ezzel az egész Balatont is lefedi. :)
Győr felé szerintem lesz egy "lyuk", egy komáromi adó oldaná meg a dolgot (és tuti, hogy az is csak idő kérdése).
A veszprémi adó hogy a bánatba fedné le az egész Balatont? :shock: Ez még a tihanyi adónak sem megy, pedig azt Fonyódtól Keneséig látni még szabad szemmel is.
Úgy fogja lefedni,hogy sokkal nagyobb teljesítménnyel fog adni,több mint 1 KW-al,ráadásul nem a 20 emeletes toronyház tetejéről fog adni úgy mint a többi helyi adó,hanem az elkerülő melletti víztorony tetejéről és a tihanyi adó pont ezért nem fedi le,mert nagyon minimális teljesítménnyel ad. :)
 #179560  Szerző: Stalker95
 
Glenn írta: 2018.10.12. 18:05
Stalker95 írta: 2018.10.11. 20:31 Tatabánya után Győr felé szerintem nem lesz gond,mert ha a 96.7 eltűnik akkor ott van a győri 103.1, vagy a soproni 94.1,a veszprémi 90.6 viszont teljesítményben nagyon erős lesz több mint 1 KW-al szerintem simán el fog szólni legalább 60 km-ig úgy,hogy ezzel az egész Balatont is lefedi. :)
Győr felé szerintem lesz egy "lyuk", egy komáromi adó oldaná meg a dolgot (és tuti, hogy az is csak idő kérdése).
A veszprémi adó hogy a bánatba fedné le az egész Balatont? :shock: Ez még a tihanyi adónak sem megy, pedig azt Fonyódtól Keneséig látni még szabad szemmel is.
 #179554  Szerző: Glenn
 
Stalker95 írta: 2018.10.11. 20:31 Tatabánya után Győr felé szerintem nem lesz gond,mert ha a 96.7 eltűnik akkor ott van a győri 103.1, vagy a soproni 94.1,a veszprémi 90.6 viszont teljesítményben nagyon erős lesz több mint 1 KW-al szerintem simán el fog szólni legalább 60 km-ig úgy,hogy ezzel az egész Balatont is lefedi. :)
Győr felé szerintem lesz egy "lyuk", egy komáromi adó oldaná meg a dolgot (és tuti, hogy az is csak idő kérdése).
A veszprémi adó hogy a bánatba fedné le az egész Balatont? :shock: Ez még a tihanyi adónak sem megy, pedig azt Fonyódtól Keneséig látni még szabad szemmel is.
 #179552  Szerző: Richmonde
 
Úgy látom páran azért hiányoztak földrajz óráról anno... a fizikát most hagyjuk is.
 #179543  Szerző: tisztelettudo
 
Az M1-esen Tatabánya és Törökbálint között majd megoldja a problémákat a Velence 90.4, figyeljétek meg. Már a fehérvári freki is segít az ügyön, amióta a 94.5-ön szól.
  • 1
  • 490
  • 491
  • 492
  • 493
  • 494
  • 987